Ragnar se připravuje na další nájezd do Wessexu, avšak v král Horikovi pomalu ztrácí svého spojence. Angličtí panovníci mezitím spřádají plán, jak zabránit dalším vikingským nájezdům na jejich území... (TV Prima)

johnsnow

Diel kde zisťujeme, že Eila a Egbert vytvárajú alianciu a spajájú to sňatkom ich detí. Na severe vidíme simultánne prebiehať svadbu Flokiho a jeho slečny. Čo je inak pekné aby sme vedeli porovnať ako odlišne prebiehala svadba. Siggy je sviňa, túto nálepku si už u mňa ťažko zmyje. No a Borg dostal orlí dar lebo Lagertha aka Jarl neviemaký došiel ako náhrada zaňho. Inak Borgova poprava bola fakt hutná. ()

Necrotongue

Sedmá epizoda na mě působila tak, jako by se skládala ze dvou částí. První část byla plná politických rozhodnutí, intrik a vytváření mírně paranoidní atmosféry, divák netuší, kdo může komu důvěřovat, a proto se mi musela líbit. Druhá část se soustředila na osud Jarla Borga, a i když bych snesl i pár ostřejších záběrů, také mě nezklamala. Vzhledem k tomu, že je od začátku seriálu Lagertha mou nejoblíbenější postavou, musel jsem jít do plné palby. ()

antolikopoli

Od prvej chvíle sa jedná o úplne výnimočný diel s famóznym vyvrcholením. Väčšinu tuctovej brutality zavrhnem v priebehu 5 minút, ale teraz som si užil naprosto každý okamih. Myslím že zato môže predohra a celková štylistika celej epizódy. Zatiaľ môj obľúbený diel ktorý je ďaleko pred ostatnými. 10/10 ()

Arkanoid

Politické intrigy a aliancie nesklamú v Škandinávii ani v Anglicku, ale medzi Vikingami z nich ide napätie. Takisto z porovnania svadieb vyhráva dynamická, vikinská. Záverečná sekvencia je nechutná brutalita, z ktorej to najbrutálnejšie nevidno, no aj tak naháňa veľké zimomriavky. Top vo svojej kategórii, čo sa Jej štylistika do kombinácie farieb pripomínajúcich čiernobielu, tradičná hudba, vydesená tvár Thorsteina, odpadnutie tehotnej či Rolove slzy v očiach robia pri scéne sekery a pľúc tiež znepokojivý zážitok, za aký by sa nemusel hanbiť ani Midsommar. ()

Trevor

Niekoľko svadieb a jeden pohreb. Akože prekvapivý spojenec, ktorý má pomôcť Ragnarovi pri nájazde na Wessex prekvapil iba jeho samotného. Bjorn, ktorý celý život vidí iba násilie na ženách nadbieha otrokyni opatrne ako žiačik svojej prvej láske.Jedine čo v epizóde poteší je to, že retardovaný Loki začína chápať, čo je Ragnar zač. A záverečný krvavý orol, no spracovanie dobré, ale ešte aj jedna z nespočetného množstva Ragnarových štetiek mala problém sa na to pozerať, ale Ragnarko jej tehotnej doprial takýto utešený pohľad. Vikingovia sú pre mňa ako antibiotiká. Dávkujem ich v presne stanovených dlhých časových odstupoch ale ani tak nezaberajú. ()

• Dle vědecké studie s počítačovou simulací byla mučící technika „Krvavý orel“ proveditelná a neznamenala okamžitou smrt oběti. Zřejmě byla opravdu používána. (Waclav7)