Při další výpravě do Anglie začíná Ragnar ztrácet nejen podporu krále, ale i svého dlouholetého přítele Flokiho. Snaha zahájit s anglickým králem jednání nenachází u jeho druhů pochopení... (TV Prima)

Necrotongue

Tentokrát jsem měl pocit, že tvůrci touto epizodou jen natahují děj, nestalo se vlastně nic podstatného, pokud nepočítám Horikovu akci v závěru dílu. Musím souhlasit s 0verseerem, že jediným zpestřením byla princezna Kwenthrith. ()

Trevor

Jedna z najlepších častí seriálu, trojmesačná pauza mi a rovnako tak aj seriálu prospela. Síce v záver 65 kilogramový syn kráľa Horika opäť likviduje Sasov ako na bežiacom páse, ale kruh okolo Ragnara sa zdá sa sťahuje. Intrigy v seriály už z času na čas pripomínajú začiatky Hry o tróny. A preklad...nazvať Ivar the boneless ako Ivan bezkostný to by ešte ako tak šlo, ale preklad ľudia bez kostí...Škoda úderov do klávesnice. ()

Arkanoid

Ragnar rieši vážnu rodičovskú otázku. Vikingovia idú na najázd do Wessexu. Floki tentoraz cestuje s Horikom. Ecbert a jeho modlenie sa je natočené dynamickou kamerou. Zaujímavý zvrat je prepadnutie v lese, keďže v tejto epizóde sa divák nedozvie, kto ho naplánoval. Dramaticko-akčné potešenie. ()

Terezinka198

Ivar Bezkostný... ok... nebudu se rozčilovat :) čeština může nabídnout mnoho synonym... ale hold překladatelé jsou očividně líní. Raději sleduji v angličtině, aspoň se nemusím tak moc rozčilovat. ()

Najt

Epizodu hodnotím velice pozitivně, protože celý čas je možnost sledovat, jak se smyčka okolo Ragnara stahuje. Král je imbecil, který na konci jen zavařil na problémy a plešárd Floxi mě taky začíná brnkat na nervy. ()

0verseer

Jediné čo stojí za zmienku ohľadom tejto epizódy je princezná nymfomanka. Inak vlastne platí to isté, čo platilo v predchádzajúcich dieloch, medzi nájazdníkmi panujú rozpory a všetko speje k ďalšej bitke, ktorú svojím aktom v závere kráľ Horik so svojím podareným synkom sám vyprovokoval, 6/10. ()

johnsnow

Trošku slabší diel kde spoznávame nymfomaniacku princeznú z ďalšieho kráľovstva, zároveň Ragnar dostane ďalšie dieťa, žiaľbohu postihnuté a v závere sa vyberieme na Raid a ten útok Horikovho syna na Egbertovho syna v závere bude mať podľa mňa kurevskú dohru. ()