Modlitba Páně (S02E10) (epizoda)

• Irsko

The Lord's Prayer

• Kanada

The Lord's Prayer

Modlitba Pána

Akční / Drama / Historický / Dobrodružný

Irsko / Kanada, 2014, 46 min

9/10(9.4.2016)

Fakt nevím, jak bych dokázal odůvodnit nižší hodnocení. Závěrečná epizoda druhé sezóny obsahovala všechno to, co mám na tomto seriálu rád, takže jsem kromě kvalitní akce dostal i spoustu intrik a manipulací, plány narážely na protiplány, důvěru pohřbili dvojití agenti, mělo to prostě grády.(13.5.2018)

Trochu to působí, jako by poslední epizoda byla dělaná primárně na efekt a proto aby se muselo nutně koukat na další řadu. A velmi pravdepodobně to přesně takhle je, protože scénář je ukazkově "do sebe zapadající". Tedy divák je překvapený ne tím, že vidí něco nečekaného, ale vlastně to nečekané v průběhu vývoje poslední série očekává - tedy překvapení je, jak to všchno možná až příliš brilantně zapadá do sebe. Když se dává pozor, nelze přehlédnout pochybné motivace postav pro různé situace a tedy i nepravděpodobné vyústění dle původního plánu záporáků. I přes lehký kalkul a snahu být na závěr co nejvíce cool a šokovat je to fajn živelná jízda s mrakem sympatických, či alespoň zvláštních postav.(5.12.2019)

Prasa Ragnar si opäť vybije zlosť na deťoch a ukáže sa, že väčšieho psychopata na televíznych obrazovkách by sme hľadali márne. Že niekto dokáže obdivovať takúto postavu ma síce neprekvapuje, ale keď sa už konečne zdá, že režisér možno pripustí že pánovi dokonalému nemusí vychádzať všetko, tak Ragnar prežije jadrový výbuch...trápne, ale dobre spracované.(10.4.2019)

"When the God Loki had done something terribly bad, the other gods took him to a nasty dark cave. And there they chained him on three sharp rocks, and above him they fastened a vile snake so that its poison would drip, drip, drip forever on Loki's face. Now, you wouldn't want that to happen to you, would you?"(21.12.2018)