Žoldnéř (S03E01) (epizoda)

Mercenary

Žoldinieri

Akční / Drama / Historický / Dobrodružný

Irsko / Kanada, 2015, 45 min

Úvodní oprášení hlavních postav, více domorodých jazyků, božský účes Porunn a solidní závěrečná bitka která ale nenabízí nic převratného. Možná by trojka mohla mít ostřejší start, ale uvidíme co bude následovat.(8.12.2019)

První epizoda třetí série mě příliš nenadchla. Sice jsem se nenudil, ale měl jsem pocit, že tvůrci jen recyklují starší zápletky, aby mohli předstírat, že se něco dělo. Začal jsem se znovu bavit až u dvora krále Egberta a těšil jsem se na tažení do Mercie, ale netrvalo to příliš dlouho. Myslím, že člověk nemusí studovat vojenskou taktiku, aby přišel na to, že když velitelé rozdělí armádu na dvě části, které se navzájem nemohou podpořit, je to jasný projev stupidity. A nemůžu si pomoct, ale ta výstroj mi fakt vadí.(13.5.2018)

Jako začátek 3 série luxusní rozjezd. Nechápu proč nespojijou celou jednu armádu, neee oni si to rozdělí, jedna větší než druhá. Na co asi Ragnar zaútočí co?! Ale aspoň jsem se zasmál.(11.12.2018)

"I cannot see another child, no matter how far I look. I see a harvest celebrated in blood. I see a trickster whose weapon cleaves you. I see a city made of marble. And a burning broiling ocean. ...It is the way of the prophecy. Only to be understood when it has happened and it is too late to change it. "(21.12.2018)

Pilotný diel s proroctvom a prípravou na turné po Anglicku, v ktorom Ragnar bojuje po boku kráľa Wessexu vo vojne o britskú provinciu Mercia, zatiaľ čo Lagertha spolu s Athelstanom a kráľom Wessexu Ekbertom putujú na prísľubené pozemky. Asi som jediný, komu to vadí, ale to že šípy ktoré strieľajú Sasovia z Mercia zasiahnú na lodiach iba vojakov kráľa Ekberta a žiadneho vikinga a že do oči bijúce zlé rozostavenie vojakov si všimne iba Ragnar Dokonalý je naozaj trochu smiešne, ale inak celkom dobre spracované a vytvorilo sa miesto pre mnoho ďalších intríg, ktoré robia dej znesiteľným.(13.4.2019)