Po Ecbertově příslibu se ve Wessexu začíná budovat první vikingská kolonie. Sbližování královny Aslaugt s poutníkem Herberdem pokračuje, aby vyústilo v nečekanou tragédii... (TV Prima)

Eliott

Výborná epizoda co se politické stránky týče. Nejlpeší na epizodě je vzájemný vztah mezi Krály a jejich rozhovory. Následující scéna s přípitkem k moci královny Kwenthrith je při nejmenším legendární. Naopak situace v Kattegatu zůstává velice nudnou, i když chápu, proč si tvůrci mysleli, že je důležitá. ()

Necrotongue

Hlavním pozitivem čtvrté epizody byl Harbardův odchod z Kattegatu, předpokládám, že šlo o severského Rasputina. Příliš mě nanadchla scéna na jezeře ani zjištění, že Ragnarův syn Ivar, na rozdíl od Flokiho dcery Angrbody, nestárne. Opět mě dokázala pobavit princezna Kwenthrith (desinfekce, jed). ()

Trevor

Aethelwulf sa snaží spriateľiť s Rollom a Flokim, Flokiho nenávisť ku kresťanov však pretrváva.. Kalf a Einar sa pripravujä na návrat Lagerthy a získali ako spojencov syna kráľa Horika Erlendura a vdovi po jarlovi Borgovi Torvi.. Aslaugini synovia pri prechádzke sa takmer utia, pretože sa pod nimi prelomí ľad, zachráni ich všk Siggy, ktorá sa sama utopí pri ich záchrane a pomôže jej pútnik. Vo Wessexe princezná Kwenthrith počas oslavy otrávi svojho brata Burgreda a je tak Ekbertom vymenovaná za jedinú vládkyňu Mercie. Napriek tomu, že v epizóde bolo minimum akcie vzťahy medzi postavami sa poriadne zamiešali. ()

BROKEN_

Ragnar a Ecbert se k sobě hodí dokonale, ale myslím si že Ecbert něco kuje. Ragnar v helmě top scéna, nemohl jsem se přestat smát. Siggy proč, zrovna když jsem si ji oblíbil. Hello brother. I don't like it. :D. ()

Arkanoid

V Kattegate sa dejú podivné veci, ústiace v tragickú, avšak nádhernú smrť. V Anglicku zase bez boja, ale s párty, intrigujeme s obľúbenými postavami a Ragnar sa dozvedá o Paríži. Záverečný prípitok je pamätný, trochu parodický a kyslým úsmevom. ()

Najt

Situace v Anglii je úsměvná a princezna je manipulativní svině. Situace v Kattegatu je zajímavá skrze záhadného poutníka. Jinak se děj moc neposouvá a zatím je to celé držené pri zemi. ()

0verseer

Tak to bola poriadne mrdacia časť, všetko k čomu sa po minulých epizódach v tejto oblasti schyľovalo sa aj udialo a až na Kattegat sa to aj dalo očakávať. Topiacia scéna mi prišla prehnaná ale budiž, situácia medzi postavami sa opäť vyhrotila, 7/10. ()

johnsnow

Diel ktorý je síce neakčný ale rozhodne pohne dejom v rámci intríg. Pár slušných prekvapení sa nájde, pútnik je tajomný as fuck a Siggy ide konečne ta tam. Mne chýbať nebude. Hej a vyžratec Eila sa po dlhšej dobe vracia na scénu, ale zatím nič z toho. ()

PatrikP4

Princezna byla asi nejpřekvapivější postava v této epizodě... Myslím tu v Anglii... Kattegat je nudná záležitost, poutník je tak otravnej... Vztahy se zde prohlubují, ale je zde vidět že prostě dva světy nemohou fungovat dlouhodobě společně... ()