Zjizvení (S03E04) (epizoda)

Scarred

Zjazvená tvár

Akční / Drama / Historický / Dobrodružný

Irsko / Kanada, 2015, 44 min

"All men are ambitious."(22.12.2018)

Aethelwulf sa snaží spriateľiť s Rollom a Flokim, Flokiho nenávisť ku kresťanov však pretrváva.. Kalf a Einar sa pripravujä na návrat Lagerthy a získali ako spojencov syna kráľa Horika Erlendura a vdovi po jarlovi Borgovi Torvi.. Aslaugini synovia pri prechádzke sa takmer utia, pretože sa pod nimi prelomí ľad, zachráni ich všk Siggy, ktorá sa sama utopí pri ich záchrane a pomôže jej pútnik. Vo Wessexe princezná Kwenthrith počas oslavy otrávi svojho brata Burgreda a je tak Ekbertom vymenovaná za jedinú vládkyňu Mercie. Napriek tomu, že v epizóde bolo minimum akcie vzťahy medzi postavami sa poriadne zamiešali.(15.4.2019)

Hlavním pozitivem čtvrté epizody byl Harbardův odchod z Kattegatu, předpokládám, že šlo o severského Rasputina. Příliš mě nanadchla scéna na jezeře ani zjištění, že Ragnarův syn Ivar, na rozdíl od Flokiho dcery Angrbody, nestárne. Opět mě dokázala pobavit princezna Kwenthrith (desinfekce, jed).(13.5.2018)

Tak to bola poriadne mrdacia časť, všetko k čomu sa po minulých epizódach v tejto oblasti schyľovalo sa aj udialo a až na Kattegat sa to aj dalo očakávať. Topiacia scéna mi prišla prehnaná ale budiž, situácia medzi postavami sa opäť vyhrotila, 7/10.(12.4.2017)

Ragnar a Ecbert se k sobě hodí dokonale, ale myslím si že Ecbert něco kuje. Ragnar v helmě top scéna, nemohl jsem se přestat smát. Siggy proč, zrovna když jsem si ji oblíbil. Hello brother. I don't like it. :D.(16.12.2018)