Porce dílů se oproti prvním třem sériím zdvojnásobila a je to znát. Chvilkama trošku roztáhlé, prim začínají hrát Ragnarovi synové a celkově ta stará garda pomalu vyklízí pole. Nevím jestli mi to úplně bude vyhovovat, navíc některé "odchody" imo nejsou zrovna povedené, ale i přes těch dost negativ jsem byl vlastně pořád docela spokojený. 3/5(12.3.2017)

Čtyřka je zcela jistě zatím nejkošatější. Však má také 20 epizod. Její emocionální rovina a příběhová sevřenost, spojená s tahem na bránu je však diskutabilní. Ano, uprostřed se stane "ta věc", se kterou se postupně tak nějak začíná počítat a nutno podotknout, že celkem věrně odpovídá předloze, nicméně spoustu postav je zde jen aby se dělo něco extra (např. Rollo) a některé prostřední epizody jsou vyloženě natahovaná nuda, kde se nic moc neděje. Technicky se rovněz Vikings nikam neposouvají. Což je nejvíc markantní rozdíl oproti třeba GOT, ze které se od třetí série stává regulerní vysokorozpočtový spektákl, kde jsou peníze vidět. Pořád ale vysoce nadprůměrná zábava.(15.1.2020)

Čtvrtou sezónu vidím zatím jako nejslabší a samotného mě překvapilo, že se průměrná známka nakonec vyšplhala až na čtyři hvězdičky. Byl jsem docela rád, když se definitivně rozloučil Ragnar, protože bylo utrpením sledovat rozpad jeho osobnosti, který navíc odporně zpomaloval tempo příběhu. Potom, co se scénárista dostal z těžké krize, začal děj opět fungovat, o to horší zklamání mi přinesla závěrečná epizoda. Ukázalo se, že dvojnásobný počet dílů nebyl šťastným rozhodnutím.(18.5.2018)

4. sezóna již vypadala vyloženě rozmáchle, výpravně, fantasticky velkofilmově. Dějové linky přestříhávaly mezi Norskem, Anglií a Francií, nicméně každá z nich zůstávala zajímavá (i když domácí mocenské (= vražedné) politikaření se přelévalo dosti divoce "ode zdi ke zdi"). Protože se zdrogovaný Ragnar na opiu stával čím dál větším stínem sebe sama, nečekaný (a poměrně necitlivý) skok o nemálo let dopředu v polovině vyznačil nový prostor i možnosti pro jeho syny, pevně přebírající otěže válčení i nájezdů majestátní pomstou. 87,5%(28.4.2017)

Napriek tomu, že štvrtá séria bola doteraz najlepšou, v závere sa vrátila k zaužívaným stereotypom predchádzajúcich sérii a prekvapujúco svoj vrchol dosiahla počas 13 a 14 epizódy a nie v epickom závere, ktorý tvorcovia sľubovali. Za najsvetlejšie momenty možno považovať pasáže s neúspechmi Vikingov počas niektorých z výprav a spomínané dve epizódy spolu s Ragnarovým pádom, najtrápnejšie vyznejú scény o statočnosti Lagerthy pri obrane Kattegatu a výprava do Británie, kde terén vo svoj prospech využije teenager Invar a nie anglický princ, ktorý tam strávil celý život... Sklamalo aj, že nedošlo ku konfrontácii Invara a spomínanej Lagerthy. Spolu s historickými failami (Athelstan žil zhruba 100 rokov po Ragnarovi) a strachom tvorcov pri plienení Hispánie nechať Vikingov šantiť v moslimskom chráme, ale s radosťou nám ponúknu pálenie listín a plienenie kresťanských chrámov v Británii spolu s kresťanskými sťatými hlavami je príbeh okolo Lagerthy najväčšou príťažou seriálu, ktorý sa mohol zaradiť medzi tie najlepšie.(28.4.2019)

• - Spoiler: Seriálové vikingské řešení překonání obrany Paříže je totožné jako to, které použil v roce 1453 osmanský sultán Memed II. k dobytí Konstantinopole: i on nechal přenést lodě po pevnině, čímž obešel řetěz, který bránil plavidlům v přístupu do konstantinopolského přístavu. (awful)