Vikingové - Série 4

(série)
všechny plakáty
Trailer 1

Epizody(20)

Ragnar se léčí ze zranění, která utržil v bitvě, a získává nečekaného spojence. A zatímco ti, kdo zůstali v Paříži, očekávají Ragnarův návrat, musí on čelit spiknutí. (Netflix)

Trailer 1

Spiker01

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ten pocit, když člověk dokouká dvě řady po deseti dílech po vzoru předchozích řad a ono je to jen jedna po 20ti. Už jsem si na tak dlouhé seriály odvykl, stalo se tam toho hrozně moc a nedokážu to dějově odlišit od řady třetí. Nicméně kvalitativní sešup opět mírně pokročil a já doufám, že postupem dál nezvýší tempo jak slýchám všude kolem...70% ()

Eliott

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čtvrtá série se dělí na 2 části. S tím, že začátek ve Wessexu celkem ušel, ale hned potom neásleduje poměrně nudná část zaměřující se na Rollův vztah, Bjornův test muže a Ragnarovo feťácké zoufalství plné prazvláštní výplně a nezajímavých scén. Považuju je za velice slabou a bezvýznamnou část seriálu a ohodnotil 2*. Naopak Druhá část 11-20 epizoda šly hodně nahoru a přirovnal bych je kvalitou ke třetí sérii 4*. Zde se nachází Ragnarova osobní pomsta a především jeho opětovné shledání s králem Ekbertem bylo nesmírně dojemné. Celkově tedy dávám 3 hvězdy. 70% ()

Kaka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čtyřka je zcela jistě zatím nejkošatější. Však má také 20 epizod. Její emocionální rovina a příběhová sevřenost, spojená s tahem na bránu je však diskutabilní. Ano, uprostřed se stane "ta věc", se kterou se postupně tak nějak začíná počítat a nutno podotknout, že celkem věrně odpovídá předloze, nicméně spoustu postav je zde jen aby se dělo něco extra (např. Rollo) a některé prostřední epizody jsou vyloženě natahovaná nuda, kde se nic moc neděje. Technicky se rovněz Vikings nikam neposouvají. Což je nejvíc markantní rozdíl oproti třeba GOT, ze které se od třetí série stává regulerní vysokorozpočtový spektákl, kde jsou peníze vidět. Pořád ale vysoce nadprůměrná zábava. ()

NinadeL

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

4. série je znovu velmi chutná, tentokrát žádné zvláštní novinky, snad jen drobné okouzlení Čínou. Ale vše dobré zůstává při starém a naši staří známí na severu, ve Francké říši i v britských královstvích jsou tu s námi. A Athelstanova mučednická smrt získává nový rozměr. Po mdseason se z Vikingů stává trochu jiný seriál, generačně se hodně promění, ale takový už je život... Královny se mění, Ivar vyhrává, kdo by to byl řekl? ()

Frajer42

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery! Po první polovině 4. série si troufnu jít do plných. Z mého pohledu se určitě jedná o jeden z nejlepších seriálů současnosti. Kvalita místo aby klesala, tak stoupá. Heterosexuálně jsem se zamiloval do Bjorna a Lagartha je také sérii od série větší a větší číča. Rollo se nám začal realizovat v křesťanské Francii. Floki si prožil horší období. Z Ragnara se stane feťák. Je nač koukat. Trošku méně záživné je intrikaření v Anglii. Samozřejmě dojde konečně na epické střetnutí ve Francii a toužebně očekávanou konfrontaci našich dvou bratříčků. V závěru poté překvapí další větší časový skok, který je rozhodně solidním lákadlem na závěrečných 6 dílů 4. série. Druhá polovina série byla ještě lepší. Jedná se o jeden z mála seriálů, který má neustále rostoucí kvalitu. Jsem upřímně zvědav, kdy dojde k nějakému zlomu. Zatím se těším na každý další díl více a více. 4. série toho přinesla opravdu hodně a došlo k mimořádné reorganizaci sil. Především seriál opustila spousta vynikajících postav, v čele s tou ústřední. Travis Fimmel si tímto seriálem vybudoval luxusní jméno. Neskutečně charismatický a snadno zapamatovatelný borec. Moc rád jej ještě někde uvidím. Naštěstí stihl před odebráním se na věčnost zplodit luxusní materiál, který má určitě potenciál táhnout otěže seriálu i bez něj. Lagartha konečně dosáhla svého vytouženého titulu královny. Vikingové jako seriál opravdu nemají hluchá místa. Závěrečná bitva byla fenomenální. Totální paráda a velký seriálový orgasmus. Requiescat in pace Ecbert, Sigurd, Helga, Torvi a Aslaug. Moc se těším na další díly, které se pravděpodobně potáhnou v duchu: "Oh, how the little piggies will grunt when they hear how the Old Boar suffered." ()

• Zhruba ve 14. minutě, kdy se tahají lodě na vrchol skály, je slyšet české „Dávej pozor.“ (Isador)