Zatímco Ragnar a Floki stojí proti sobě, Rollo se v Paříži snaží usmířit se svou novou nevěstou. Král Ecbert pověří syna Aethelwulfa, aby zachránil královnu Kwenthrith... Bjorn se vydává do divoké přírody Skandinávie, aby Ragnarovi ukázal, že dokáže přežít. Současně je Floki na útěku z osady. Pátrání vedou Ragnarovi synové. Mezitím v Paříži Rollo připravuje novou obranu města před pádem Vikingů po řece. Navrhuje postavit mnoho lodí a také věže kolem řeky. V Anglii se král Ecbert a jeho syn Aethelwulf potýkají s velkou rebelií šlechticů z Mercie. Dokonce uvěznili princeznu Kwenthrith a jejího syna. Aethelwulf shromažďuje své muže a vyjíždí na sever, aby je ze zajetí zachránil. (TV Prima)

KoRner

Ragnarov príbeh sa točí stále okolo Flokiho, keďže nikto netuší, či vražda Athelstana bola zlá, alebo každému je to fuk. Oveľa zábavnejší príbeh ponúka kráľ Ecberth, ktorý vyšle syna na záchrannú misiu a vyvinie sa z toho jedna z najnapínavejších bitevných scén seriálu. BTW tunajšia galéria pravdepodobne spoileruje nasledujúcu časť, pretože Bjorn sa so žiadnym medveďom nestretol... ()

0verseer

Gro epizódy sa odohralo tentokrát v Anglicku, kde sa Aethelwulf pri záchrane kráľovny zahral s pár mužmi na takú stredovekú špeciálnu jednotku rýchleho nasadenia. :) V Kattegate sa veci zatiaľ moc nehýbu a všetko sa doposiaľ len točí okolo Ragnara a Flokiho, ktorého mi je po ďalšom z mnoho prekvapení tohto seriálu vskutku ľúto, 9/10. ()

Trevor

Jedna z najlepších epizód seriálu Vikingovia, nakoľko prenasledovanie Flokiho a rovnako tak dobrovoľné vyhnanstvo Bjorna sa odohrávajú v nádhernom prostredí, ktoré čaro epizódy zvýrazní a zatieni aj to, že kráľovná Mercie sa sama ubráni dvom ozbrojeným ženám či že Flokiho pri stopovaní objaví malý Ragnarov syn. Veľkým prínosom je aj rozšírenie deja nielen do Wessexu ale aj do Paríža, kde bol v skutočnosti naozaj Viking menom Rollo členom západofranského kniežacieho dvora, avšak podstatne neskôr ako Paríž plienil Ragnar. ()

Eliott

Samotná finální bitka by si sice zasloužila celých 5 hvězd, bohužel je však celek vcelku nudný a vydá nanejvýš za 3. Královna Auslag je ošklivá, nesympatická a už mě docela dlouho nebaví se na ni vůbec koukat, dále pak mučení Flokiho a ani to začleňování opičího Rolla mezi Franky není příliš zajímavé. Takové scény bych nejraději přetáčel. Bohužel ani Bjorn, jehož mám rád na své ,,survival" nijak zvlášť nezáří. ()

johnsnow

Linka v kategate ohľadom ragnara nič extra ale ohľadom Flokiho je fajn. Čo sa týka Paríža tak Rollo sa snaží zapôsobiť na princeznú(zatiaľ neúspešne ale určite skôr či neskôr zasunie.) Egbert ide pomáhať mercii a uznám, že bitka je síce kratšia ale slušne krvavá a dobrá. A aj keby sa nič nedialo v celom diely i tak by dostal 5* pretože tá piča Aslaug konečne dostala cez papuľu. A Bjorna nekomentujem. ()