Bjorn pokračuje ve své osobní pouti divokou skandinávskou krajinou. Pokud chce přežít, tak si musí ulovit potravu. Současně Kalf by chtěl posunout vztah s Lagerthou na další úroveň - chce s ní potomka. Ale netuší, že Lagertha s největší pravděpodobností otěhotnět nemůže. Každopádně Kalf s Erlendurem plánuje, že zabije její první dítě - Bjorna. Tuto práci má vykonat Berserk, který by ho měl vypátrat v divočině. Mezitím se Ragnar těší čím dál pevnějšímu zdraví. Jedné noci se mu zjevuje kněz Athelstan, který prosí o smilování. Propustí poté Ragnar Flokiho? (TV Prima)

Eliott

Kvalita příběhu dlouhodobě stagnuje. Souboj s medvědem nebyl nijak zvlášť napínavý a dočkáme se hromady nových milostných vztahů a jednání za cizími zády jak v nějaké telenovele, ale ve výsledku se nestane vůbec nic. ()

Kaka

Bjorn předvádí poněkud zbytečně survival drama v divočině a jinak je to defacto o ničem. Ztrácí to severskou přímočarost a dravost, scény v Paříži jsou vlastně spíše parodie. Nikdo zatím netuší zda chtěná, či nikoliv. ()

Necrotongue

Třetí epizoda mě spíše zklamala, příběh v podstatě stagnoval a tvůrcům bych doporučil pohádku "Jak se budí princezny", tam byl souboj s falešným medvědem zajímavější i bez digitálních triků. Kromě rozšíření sexuálních vztahů nepřišel s ničím novým ani Wessex, jen Rollo byl zase vtipný, čtenář jeden. ()

Trevor

Zaujímalo by ma, či Tryskomyš videla čo i len jedinú epizódu seriálu, kedže jej pernamentné hodnotenia a prípadne komentáre pri iných seriáloch vzbudzujú isté pochybnosti. V porovnaní s predchádzajúcou časťou podstatne nezáživnejší dej, zaujal hlavne ťah Erlendura a boj Bjorna s medveďom, ktorý prirodzene vyhral silnejší medveď Bjorn. ZjaveniaAthelstana už tak trochu unavujú, Ragnarova milosť Flokimu neprekvapila a ani udalosti v Mercii či Wessexe, Rollova úloha vo Franskej ríši zatiaľ najslabšou dejovou líniou. ()

BROKEN_

Těšil jsem se na boj s medvědem, ale přišlo jen velké zklamání. Už se začínám těšit na souboj Bjorn vs Nějaký lovec, doufám že to bude mnohem lepší než s Medvědem. :) ()

Arkanoid

Flokiho výkrik so zostrihom predošlého poníženia je prerušený Lagertiným slastným vzdychaním. Kalf jej vraví, že ju miluje, vždy po nej túžil a chce s ňou mať dieťa. Ona na to nepovie nič, nereaguje ale negatívne. Erlendur navrhuje Kalfovi skvelú príležitosť na odrovnanie Bjorna. Toho pozorujeme cez POV kameru, no tá z Friday the 13th prekonaná nie je. Rozhodne sa uloviť medveďa, ktorý ho už dvakrát ušetril. Dáva si aj ice bath challenge. Judith si vydobíja rešpekt u mazaného anglického kráľa cez posteľ. Chýbajú totiž ťažké vzdychy maniaka. Rolova dejová línia je najslabšia. Jej vrcholom je jej komediálny, agresívny moment. Formálne sa nie je prečo netešiť. Krásna príroda s kvalitnou kamerou prináša povznášajúci zážitok. Čo robí epizódu výnimočnou, je práve zjavenie sa Athelstana Ragnarovi aj kráľovi v rovnakú noc s prestrihmi. Na oboch pôsobí prelud inak, no obaja chcú prežiť viac v mníchovej blízkosti. Nie toľko pamätných scén, epizóda však funguje ako vývoj a rozvinutie ďalších budúcich dejových línií. ()

Loki_Six

Thor came to a deep channel. The sun dazzled upon the water. On the far bank, a figure sprawled in the sun, his flat-bottomed boat beside him. "Hey," yelled Thor. "You over there! Are you the ferryman and whose ferry is that?" The figure sat up. He cupped his hands and shouted, "Hildolf, the slaughtered wolf, entrusted it to me! And he has given me my orders! So, if you want to cross here, tell me your name!" Demanded the ferryman. "Mmm, I'll tell you. I am the son of Odin, the strongest god of all. So ferryman, you are talking to Thor!" The god's words made waves across the water, they broke at the ferryman's feet. "Now tell me your name," said Thor. And the ferryman, he stood up and he shouted, "My name is Harbard! I seldom hide it." ()

Najt

Zatímco je Bjorn stále na své survival akci v divočině, tak na ostatních linkách se toho moc nestalo. Ale nevadí, i tak to bylo fajn a ono se to určitě zase rozjede. ()

0verseer

Epizóda ako taká v podstate nič dôležité neponúkla. Scény v divočine sú zatiaľ sklamaním, boj s medveďom je napríklad v porovnaní s takým Revenantom smiešny. Zjavenie Athelstana bolo natočené efektne a Ragnar s Flokim na konci urobil správnu vec, inak nič moc extra sme tentokrát nevideli, 6/10. ()

johnsnow

Bjorn a jeho survival v divočine získa iskierku nádeje keď sa zjaví medveď ale fight s ním je krátky a odfláklý. Scény v Paríži cool a funny, najmä jak Rollo jebol toho farára cez stôl no to som sa dochcal. No a scény z Wessexu ukazujú, že kurvenie je tu s nami už stáročia. A Athelstanov návrat tiež fajn. A floki je free, kokot prašivý. ()