Ragnar a jeho družina se vydávají do Franské říše, aby se znovu pokusili dobýt Paříž. Netuší ovšem, že jejich spojenec Rollo bude stát v čele nepřátelského vojska... (TV Prima)

johnsnow

Neviem čo sa deje ale stagnácia jak sviňa práve začala, dej ide míľovými krokmi a jediné cool momenty sú návrat Duranta aka zrejme Odina a to že vypičenec Egbert posiela svojho vnuka od Athelstana do Ríma za svätým fotrom. Jo a ked to konečne vyzerá na bitku tak urobia tvorcovia to čo v takýchto seriáloch priam "milujem" a teda vidíme dve armády, strih iná scéna, strih a je po bitke. No tak záver vnadí na to, že to naberie grády tak uvidíme. ()

Eliott

Nikdy jsem neměl rád nové postavy, co se v téhle show z ničeho nic objevují a o to větší je škoda, že pak náhle dostávají tolika prostoru. Dále to konečně vypadalo na menší bitku, která však nebyla zobrazena. I když si říkám, že je epizoda mírně nadprůměrná, co se této série zatím týče, stále je to celkem slabé. Jsou tam zajímavé scény a rozhovory a rozhodně dávám bonusové body za konečné mučení. ()

Trevor

Číňanka naďalej zásobuje Ragnara drogami, takže mu hrabe podstatne viac ako zvyčajne a kráľ Nórska spolu s bratom a Flokim zaživa úpália a vymočia sa na kresťanov súčasne, takže liberálny odpad spoločnosti si epizódu nepochybne užil. Bjornovo stretnutie s Rollom na konci epizódy aspoň ako tak opäť zachránilo to, ako naivne vykresľujú Frankov a vôbec všetkých okrem Vikingov v tomto seriály, nehovoriac o kroku kráľa Ekberta z Wessexu , ktorý svojho syna pošle na púťť do Ríma... ()

0verseer

Postava Číňanky mi príde zbytočná a do seriálu mi absolútne nesedí, rovnako sa mi nepáči fakt, že z Ragnara sa stáva feťák. :D Seriál stratil mnoho zo svojho pôvodného čara a celé je to také moc "telenovelové". Nie že by som sa však netešil na opätovný bratský súboj, na ktorý táto časť lišiacky navnadila, inak však nič extra neponúkla, 6/10 ()

Arkanoid

Lagerta radí polovičnej sirote, Ragnar a Ecbert robia dôležité rozhodnutia ohľadom svojich potomkov. Bratia sa pokúšajú manipulovať Flokiho. Ten vraví, ako kedysi kráľovi, že chce byť viac s nimi, ako s Ragnarom. Vikingovia konečne dorazili do Francúzska a využili nepozornosť tábora kresťanov. Bitka ale bohužiaľ nie je zobrazená. Ivar je kojený aj nad vek 5 rokov, nečudo, že z neho vyrastie taký neľútostný, šialený Viking. Ragnarovi malí synovia strieľajú do mŕtvol Francúzov, aby potrénovali mušku. Bjorn zasa nechá plávať morom Francúza zviazaného na doske. Harbard sa vráti a pokúša kráľovnú, teraz s finálnym riešením jej problémov. Bratia sú brutálni a vo svojej krutosti šialení. Kamera sa pri ich upaľovaní Francúzov mení na krimi alebo naturálny horor, na Blood Eagle epizódu sa to ale samozrejme formálne ani obsahovo nechytá. Z Bjorna sa stal po príchode z divočiny pravý chlap a jeho naivita je zlomená zjavom strýka Rolla vo franských šatách a s vyfénovanými vlasmi, čo ho rozhodne prebralo a patrične urazilo. Do Vikings sa vrátila dravosť, ktorá fanúšikov pritahla na obrazovky a chýbala v epizódach bez vojen Vikingov. Kazí to nezobrazenie bitky a Ragnarov rauš, ktorý je v seriáli už príliš často a tu navyše len v slabej až strednej intenzite. ()

• V epizodě se objeví zpěvák a skladatel Einar "Kvitrafn" Selvik známý z hudebního projektu Skuggsjá a Wardruna, jehož hudba v seriálu často zní. Vidíme ho hrát na buben a zpívat při odjezdu vikingů do Francie. (Korkyist)