Ragnar a jeho družina se vydávají do Franské říše, aby se znovu pokusili dobýt Paříž. Netuší ovšem, že jejich spojenec Rollo bude stát v čele nepřátelského vojska... (TV Prima)

Eliott

Nikdy jsem neměl rád nové postavy, co se v téhle show z ničeho nic objevují a o to větší je škoda, že pak náhle dostávají tolika prostoru. Dále to konečně vypadalo na menší bitku, která však nebyla zobrazena. I když si říkám, že je epizoda mírně nadprůměrná, co se této série zatím týče, stále je to celkem slabé. Jsou tam zajímavé scény a rozhovory a rozhodně dávám bonusové body za konečné mučení. ()

Necrotongue

Ano, náboženských vizí a jiného fantazírování nebylo zřejmě dost, takže teď bude Ragnar ještě věčně v rauši- super. Tady naprosto souhlasím s 0verseerem, Číňanka a její zboží jsou úplně zbytečným natahováním děje. Po celou dobu se téměř nic nedělo, a když už mělo dojít ke srážce s předsunutými hlídkami Franků, sledoval jsem místo toho mého "oblíbence" Harbarda. Jestli to tak půjde dál, půjdu s hvězdičkami dolů. ()

Trevor

Číňanka naďalej zásobuje Ragnara drogami, takže mu hrabe podstatne viac ako zvyčajne a kráľ Nórska spolu s bratom a Flokim zaživa úpália a vymočia sa na kresťanov súčasne, takže liberálny odpad spoločnosti si epizódu nepochybne užil. Bjornovo stretnutie s Rollom na konci epizódy aspoň ako tak opäť zachránilo to, ako naivne vykresľujú Frankov a vôbec všetkých okrem Vikingov v tomto seriály, nehovoriac o kroku kráľa Ekberta z Wessexu , ktorý svojho syna pošle na púťť do Ríma... ()

Arkanoid

Lagerta radí polovičnej sirote, Ragnar a Ecbert robia dôležité rozhodnutia ohľadom svojich potomkov. Bratia sa pokúšajú manipulovať Flokiho. Ten vraví, ako kedysi kráľovi, že chce byť viac s nimi, ako s Ragnarom. Vikingovia konečne dorazili do Francúzska a využili nepozornosť tábora kresťanov. Bitka ale bohužiaľ nie je zobrazená. Ivar je kojený aj nad vek 5 rokov, nečudo, že z neho vyrastie taký neľútostný, šialený Viking. Ragnarovi malí synovia strieľajú do mŕtvol Francúzov, aby potrénovali mušku. Bjorn zasa nechá plávať morom Francúza zviazaného na doske. Harbard sa vráti a pokúša kráľovnú, teraz s finálnym riešením jej problémov. Bratia sú brutálni a vo svojej krutosti šialení. Kamera sa pri ich upaľovaní Francúzov mení na krimi alebo naturálny horor, na Blood Eagle epizódu sa to ale samozrejme formálne ani obsahovo nechytá. Z Bjorna sa stal po príchode z divočiny pravý chlap a jeho naivita je zlomená zjavom strýka Rolla vo franských šatách a s vyfénovanými vlasmi, čo ho rozhodne prebralo a patrične urazilo. Do Vikings sa vrátila dravosť, ktorá fanúšikov pritahla na obrazovky a chýbala v epizódach bez vojen Vikingov. Kazí to nezobrazenie bitky a Ragnarov rauš, ktorý je v seriáli už príliš často a tu navyše len v slabej až strednej intenzite. ()

0verseer

Postava Číňanky mi príde zbytočná a do seriálu mi absolútne nesedí, rovnako sa mi nepáči fakt, že z Ragnara sa stáva feťák. :D Seriál stratil mnoho zo svojho pôvodného čara a celé je to také moc "telenovelové". Nie že by som sa však netešil na opätovný bratský súboj, na ktorý táto časť lišiacky navnadila, inak však nič extra neponúkla, 6/10 ()

johnsnow

Neviem čo sa deje ale stagnácia jak sviňa práve začala, dej ide míľovými krokmi a jediné cool momenty sú návrat Duranta aka zrejme Odina a to že vypičenec Egbert posiela svojho vnuka od Athelstana do Ríma za svätým fotrom. Jo a ked to konečne vyzerá na bitku tak urobia tvorcovia to čo v takýchto seriáloch priam "milujem" a teda vidíme dve armády, strih iná scéna, strih a je po bitke. No tak záver vnadí na to, že to naberie grády tak uvidíme. ()

leonidas

tak po téhle epizodě jsem to vzdal. Vydejchal jsem rychlopalný kuše, překous jsem misteriozního poutníka, furt sem si říkal bude to dobrý, když to má takhle vysoký hodnocení, to ty to vidíš špatně, ale tenhle díl, ten už jsem prostě nezkous. a to jsem se snažil. bůh je mi svědkem, že jsem se snažil ()