Epizody(20)

Lagertha a Ragnarovi synové si ve světě, jímž otřásají nové hrozby, nenadálé zrady a krvavé boje o moc, odhodlaně razí vlastní cestu. (Netflix)

NinadeL

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

5. série má logicky jinou atmosféru, než předchozí řady, které popisovaly život Ragnara Lothbroka. Nyní jsme o generaci dál a sledujeme občanskou válku vedenou jeho syny. Jedním z vrcholů se stává boj o Kattegat, druhá polovina série je roztříštěna mezi dobrodružství ve Wessexu, na Islandu a v centru vikingů. Pořád tu máme skvělé štítonošky, odvážné bojovníky, mezi nejzajímavější nové postavy se zapsal biskup Heahmund v podání Hirstova oblíbence Jonathana Rhyse Meyerse (král Jindřich VIII. z Tudorovců). Je o čem přemýšlet, je hodně zajímavé zkoušet dohledat zdroje, které Hirsta inspirovali k finální podobě scénářů. A jsem ráda, že z Hirstových dcer neztrácíme obě. Helga byla skvělá, ale Torvi je ještě zajímavější postava. ()

Tom_Lachtan

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Bylo nebylo, z dobrého seriálu udělali hroznou zhovadilost, kde scénář psal cvičený gibon na pervitinu a všechny dějové zvraty a chování postav dávají smysl asi stejně, jako nápad nechat stát lahev s mlékem několik dní na letním slunci a pak ho vypít na ex a zajíst syrovým mletým masem. Veškeré postavy jsou tu zploštělé na dva archetypy - muži, kreténi, pro které slovo nemá váhu a ženy - krávy, co vlezou do postele s čímkoliv. A tohle je prostě základní problém, neustále měnění stran, nudné a nezajímavé nové postavy a všeobecně neskutečně odbytý děj (A tím nejvíc trpí linka Flokiho). Obrovské zklamání, které jsem dokoukal jen ze sentimentu po kvalitě prvních řad (zábavné ani nejsou bojové scény, tam kde se v prvních sériích vytvářela logická choreografie se štítovou hradbou a alespoň náznakem taktiky, zde je jen víc komparzu, zařve se a všichni na sebe naběhnou jako parta vožralejch fotbalovejch rowdies). ()

EvilPhoEniX

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nejslabší série bohužel. Druhá polovina byl fakt zmatek, kde se nic moc nestalo a popvé za seriál se objevily díly v modré barvě, což nevěstí nic dobrého. Když Vikingy porovnám s Game of Thrones, kde první série byla komorní a nyní je z toho velkostudiová epická podívaná, tak u Vikingů mi příjde, že s rozpočtem se nikam neposunuli naopak spíš ubyl a to je špatná vizitka. Naštěstí kombo Lagertha/Bjorn/Ubbe a Anglické Království mě pořád dostatečně baví, abych seriál nezavrhnul. Uvidíme, co finální šestka. 65% ()

Eliott

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

První polovina série a to 1-11 díl je témeř až ztráta času kterou, kterou bych hodnotil něco mezi 0-25% a druhá polovina sice začíná také otřesně (12-20), ale v několika epizodách vyniká. Je neuvěřitelné jak nevyvážené jsou jednotlivé epizody. V jednom díle bych nejraději dal odpad a pak je tu jedna epizoda, kdy váhám neudělit-li 5 hvězd. Ve výsledku dávám 1 hvězdu , jelikož jsem naprosto znechucený, nelogičnostmi a nesympatičností hlavních postav, ale kdybych měl hodnotit jednotlivé dějové linky, tak Flokiho dobroudružství bych hodnotil Odpadem (jeho části přitížily celé sérii) a zbytek postav už se nějak plácal jako ryba na souši a přátelili se a nenáviděli jak se jim to hodilo, neboť si odpouštěli všemožné zrady a vraždy a nebo na ně úplně zapomínali. Také výsledek toho všeho nebyl vždy nic moc. Sám nevím jestli budu chtít na další sérii s takovou koukat. 20-30%. PS: Oázou v tomhle zoufalství je epizoda Co se děje v jeskyni, kdy Ubbe prokáže svoji vysokou hodnotu pro seriál. ()

Kaka

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zcela jednoznačně doposud nejslabší ze všech sérií. Pětka dává znát, že celá tahle vikingská sága už je přece jenom trochu moc dlouhá a košatá. Namísto 20ti epizod by bylo optimální sesekat je zpět na 10. Scénáristického balastu je tam víc než dost a polovina zvratů je v podstatě zbytečná. Napětí aby člověk pohledal a tak zbývá sice obstojně odvedené válečné řemeslo, které ovšem není na takové úrovni, aby se divák opájel pouze vycizelovaným vizuálem a byl ochoten odpustit jednodušší dějovou koncepci, jako tomu bylo například v Kingdom of Heaven, či Gladiátorovi. ()

• Poté, co Euphemius pozve vikingy na hostinu, ochutnají vikingové ananas. To ale není možné, protože ananasy pochází z Ameriky. První ananas přivezl do Evropy Kryštof Kolumbus v roce 1493 – tedy o několik století později, než se odehrává děj seriálu. (Rollo_Tomasi)
  • Kostel v Sherborne je postaven v gotickém stylu, tedy ve stylu, který se užíval až o několik století později, než se odehrává samotný děj. (Cheeter)
  • Když Ivar (Alex Høgh Andersen) sedí u vozu, tak odhodí jednu ze dvou sekerek směrem k Angličanům, ale po několika záběrech ji má zase v ruce. (Doomcourier)