Outsider (S04E11) (epizoda)

Outsider

Cudzinec

Akční / Drama / Historický / Dobrodružný

Irsko / Kanada, 2016, 44 min

Vlastně restartování série, protože poznáváme zcela nové charaktery - a jsou nutno podotknout velice zajímaví. Výborně inscenovaná scéna tréninku, do budoucna je na čem stavět.(8.1.2020)

Tady jde krásně vidět jak byly scény v Anglii pro seriál spíše přítěží. V tomto dílu se neobjevila ani jedna a hned mnou zavlála TA atmosféra, kterou jsem pociťoval u výborné první série. Plus se mi taky zamlouvá příběh kolem Ivara a palec nahoru dávám i za emotivní scénku Ragnara s Flokim. Pokud to tak bude pokračovat dál (což samozřejmě nebude), tak se tu rýsuje spousta skorobezchybných dílů.(28.4.2017)

"He had no choice... Your father's return brings calamity, disorder, chaos, tragedy and death. For all their glories, the gods will be filled with despair... Not one calamity, but calamities too many to number. Now that your father has come back, you are happy to see him, I am sure. But, in truth, you should curse the day."(2.3.2019)

No, celkem dlouho jsem přemýšlel, o čem vlastně jedenáctá epizoda byla. Řekl bych, že z velké části o ničem, řešily se jen vztahy jako v každém druhém seriálu, takže mě zaujalo jen temné proroctví a nečekaně i postava Ivara, který mi ze všech zúčastněných připadal tentokrát nejzajímavější.(17.5.2018)

• Trevor

Jedna z najnudnejších epizód vôbec, Ragnarovi odmienú pomoc všetci jeho synovia, Floki aj Lagertha, nakoniec sa k jeho ceste do Wessexu pridá bezkostný Ingvar najmladší zo synov. Z Lagerthy sa stane kundolýza rajsová a feminizmus ako vyšitý je na svete. Zhrnutie posledných rokov po porážke v Paríži, deju chýbajú udalosti v západofranskej ríši aj v Anglicku.(19.4.2019)