Reklama

Reklama

Ragnar a jeho muži narazí při plavbě do Anglie na krutou bouři, při které většina posádky zahyne. Ráno se Ragnar probouzí na pobřeží vedle Ivara a zbytku přeživších. Většina mužů je však rozmrzelá a nadává Ragnarovi ohledně neúspěchu plavby. Ragnar si uvědomuje, že na královský dvůr se dostane pouze beze zbytku družiny, a proto s Ivarem v noci své druhy podříznou. Ragnar pak nese Ivara na zádech až před královský dvůr. Král Ecbert se dozvídá od svého syna Aethelwulfa, že se Ragnar vrátil, ale přijímá tuto zprávu s klidem. Bjorn a jeho družina připlouvají do Franské říše, kde se setkávají se zrádcem Rollem. Ten je nejprve nechává uvěznit, ale poté vyslechne Bjornův plán na plavbu do Středozemí. Bjorn žádá Rolla o svolení, aby jeho lodi nechal volný průplav. Rollo souhlasí s podmínkou, že se bude moci výpravy zúčastnit také. Rollova manželka Gisla s jeho nápadem nesouhlasí, ovšem Rollo jejího přání nedbá a naloďuje se na Bjornovu loď. Lagertha je rozhodnutá se pomstít Aslaug a zabránit tomu, aby se stala příští králvonou Kattegatu. Se svými vojáky tedy na Kattegat zaútočí. (TV Prima)

(více)

Recenze (15)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přece jen jsem mohl zase jednou přihodit i čtvrtou hvězdičku, překvapivě se o ni nepřičinily obě výpravy, hlavně ta Ragnarova na mě působila jako jakýsi výsměch, všechny klady šly tentokrát za událostmi v Kattegatu a Hedeby, kde se konečně začalo dít něco zajímavého. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bohužel čtyřka se nedokáže vymanit z dojmu, že už to začíná být jedna velká fraška. Ragnar je naneštěstí troska a Lagertha dělá naprosto nesmyslný a iracionální manévr, který vlastně zcela logicky a pochopitelně může a pravděpodobně i vyustí v apokalypsu. A kníže Rollo je srandovní. Bohužel ne úplně v pozitivním slova smyslu. ()

Reklama

johnsnow 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pasáže Bjorna sú celkom fajn a aj Rollove vytrestanie bolo dobré. Ragnarovi ultimátne zajebalo a vykilil si celý tým a nakoniec došiel až pred brány vypičenca Ecberta, no myslím, že jeho život sa kráti. Lagherta sa rozhodla vziať si späť kattegat a musím uznať, že bitka potešila, aj keď bola kratšia. Akurát tento čin vyvolá kucapacu( a pokiaľ nie tak ide tento seroš fakt do zadnice.) ()

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ragnarove samovražedné ťaženie je takmer na konci, Bjorn sa stretne s Rollom, ktorý zanechá život v Paríži (apoň tu tvorcovia sledovali historické fakty a nemenili ich) a spoločne pokračujú v plavbe do Stredozemného mora a Lagertha usporiada prevrat v Kattegate. Český dabing, ktorý som si pri tejto epizóde zvolil je lepší ako ten slovenský najmä pri postave Ingvara, kde sa skôr hodí k jeho veku a nevinnému prvému dojmu, ktorý by v ľuďoch určite vzbudzoval. Po predchádzajúcich víziach podstatne akčnejšia a hlavne lepšie spracovaná epizóda. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama