Vikingové - Série 4 (2016) (série)

V nejisté hodině nad ránem (S04E14)

(epizoda)
  • Irsko In the Uncertain Hour Before the Morning (více)

Lagertha zaútočí na Kattegat, aby jej zbavila moci své rivalky Aslaug, které nemůže zapomenout, že jí kdysi odloudila Ragnara. Po ovládnutí Kattegatu se Asalaug do Lagerthiných rukou dobrovolně vzdává a žádá o svobodný odchod, Lagertha však Aslaug zastřelí šípem. Po její smrti se koná pohřební obřad, na který však nejsou přizváni synové Aslaug, Sigurd a Ubbe. Když se oba dozvídají o matčině smrti, vyrážejí do Kattegatu se pomstít, Lagertha jim však vysvětluje, že byla ve sporu pouze s jejich matkou a ne s nimi. Po střet s vojáky jsou oba bratři zadrženi. Ragnar a Ivar jsou zadrženi na Ecbertově dvoře ve Wessexu a jsou zadrženi princem Aethelwulfem. Když se jeho otec Ecbert o Ragnarově přítomnosti dozví, je odhodlaný se s ním setkat. Ecbert se Ragnarovi omlouvá za to, že v minulosti nechal vyplenit vikingskou vesnici na svém území. Společně vzpomínají také na zesnulého mnicha Athelstana a srovnávají své víry. Ecbert chce Ragnara propustit, ale ten trvá na tom, aby byl ve Wessexu popraven, protože poté do Anglie připlují jeho synové s cílem ho pomstít. Oba se nakonec domluví na tom, že Ecbert Ragnara vydá northumbrijskému králi Aellovi. (TV Prima)

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Lagertha a události v Kattegatu si u mě hbitě vysloužily čtyři hvězdičky a tu poslední jsem jednoznačně musel přidat za skvělý dialog mezi Ragnarem a Egbertem, král Wessexu je dlouhodobě mezi mými oblíbenými postavami, už mi ty jeho intriky chyběly. ()

Trevor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Prekvapivo je jednou z najlepších epizód seriálu Vikingovia práve tá, kde sa takmer nebojuje. Aj keď Ragnarov príchod do Wessexu trochu zosmiešňuje to, že tam prišiel s Ingvarom, následné stretnutie Ragnara s kráľom Ekbertom, či (ne)synom Magnusom a Alfredom, ale hlavne rozprava Ragnara a Ekberta o tom, ktorý Bohovia sú pravý boli spracované veľmi dobre. Nakoľko udalosti na Kattegate tiež nabrali spád sa dej po slabších dvoch epizódach opäť začal uberať správnym smerom. ()

Eliott

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Opět výborná epizoda po hoooodně dlouhé době a pravděpodobně zůstane i poslední. Vše, co se zde nachází je prostě bezchybné: rozhovor Ragnara a Ekberta, pak Ubbe a jeho rozčilení nad smrtí matky a ještě k tomu scény s Magnusem. 99% PS: Auslag byla hrozná kráva a její přítomnost v seriálu jsem nikdy moc nemusel, ale Lagertha tohle nemusela dělat. ()