Po Ivarově návratu začínají v Kattegatu kolovat první zprávy o Ragnarově úmrtí. Někteří jim však stále nemohou uvěřit, např. Lagertha nejprve doufá, že Ragnar stále řije, protože Ivar přímo jeho smrt neviděl. Ivar je však rozzlobený z toho, že Lagertha zavraždila jeho matku Aslaug a vyzve ji přede všemi na souboj. Lagertha ale výzvu odmítne, protože se nechce bít s mrzákem. Ivar jí ovšem odpoví, že jednoho dne ji zabije. Bjorn, Rollo a ostatní mezitím obeplouvají břehy Španělska a vydávají se do města Algericas, ve kterém je početná muslimská komunita. Tlupa Vikingů začne veměstě plenit a zabíjet, Floki je však fascinován místní mešitou. Po její návštěvě zakáže zabíjení dlaších obyvatel, s čímž souhlasí i vůdci výpravy. Floki s Helgou se navíc rozhodnou zachránit a adpotovat jednu místní dívku jménem Tanaruz. Harald s Halfdanem začnou pochybovat o Bjornových vůdcovských schopnostech a začnou spřádat plány na to, jak jednou převezmou vládu nad Vikingy a svrhnou klan Lothbroků. Lagertha v Kattegatu navštíví věštce, který jí prorokuje, že jednou zemře rukou jednoho z Ragnarových synů. (TV Prima)

Eliott

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

I když cítím úpadek sesiálu, stále si moc užívám vikingské rabování, které zde bylo super. Děj blízko ragnarovi smrti je stále dost bohatý a Helga je fakt divná. 71% PS: líbilo se mi Rollovo nadšení z rabování. ()

johnsnow

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Predkrm pred tým než sa pôjde na kucapacu. Avšak tentokrát veľmi fajn. Ivar ukazuje, že Lagertha urobili chybu keď Aslaug poslala k pánu a potvrdí jej to aj veštec. ja si však myslím, že Ivar nebude ten ktorý ju pošle k pánu.  Raid na moslimov celkom ok akurát to, že Floki ich nechal pri modlení nažive hádam neznamená že konvertuje. a pasáž s Odinom je cool. P.S. Po prečítaní ostatných komentárov mi trkvasovi doplo prečo Floki urobil v chráme čo urobil. ()

Trevor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Invarova konfrontácia s Lagerthou bola sľubným začiatkom, potom však tvorcovia sústredili dej na Bjornovu výpravu v ktorej nastalo to, čo sa dalo čakať. Flokimu neprekážalo vraždenie kresťanov, v moslimskom chráme však drží pietu. jeho manželke učaruje malé dievčatko, ktorého úlohu v háreme netreba vysvetľovať. V scénach, kde dochádza k masakru kresťanov sa seriál vyžíva, keď dôjde ku konfrontácii s moslimským svetom akosi ubudne krvi aj brutality. Smutné konštatovanie. Na zjavenie Ragnara sme nemuseli čakať ani celú epizódu a po dvoch vynikajúcich epizódach opäť viac akcie a opäť iba priemer, aj keď Hvitsekov pohľad po otvorení háremu v podaní Marca ilsoa stál takmer za 5*... ()

Saroman

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Kanaďani a Irové, křesťanský národy s historií postavenou na křesťanství natočí seriál, kdy vikingové vyvraždují a vypalují křesťanské kostely, ALE ! Muslimy v mešitě nechají žít. Proč? Tohle není plánovaný scénář, ale přizpůsobení se k dnešní době. Scénáristi se bojí zabíjet muslimy, ale křesťany pobíjejí jako dobytek. ()