Křižovatky (S04E16) (epizoda)

Crossings

Križovatky

Akční / Drama / Historický / Dobrodružný

Irsko / Kanada, 2017, 44 min

Ja len dúfam, že z uctievača starých božstiev Flokiho nám nakoniec neurobia turbanohlavca, lebo hodím šabľu.(9.1.2017)

Ivar je nejsilnější postava aktuální sestavy a vede si vážně dobře. Zvěstování Ragnarovy smrti s Ódinem je naprosto kulervoucí, jedna z nejlepších scén vůbec..(13.1.2017)

Kanaďani a Irové, křesťanský národy s historií postavenou na křesťanství natočí seriál, kdy vikingové vyvraždují a vypalují křesťanské kostely, ALE ! Muslimy v mešitě nechají žít. Proč? Tohle není plánovaný scénář, ale přizpůsobení se k dnešní době. Scénáristi se bojí zabíjet muslimy, ale křesťany pobíjejí jako dobytek.(27.2.2019)

Invarova konfrontácia s Lagerthou bola sľubným začiatkom, potom však tvorcovia sústredili dej na Bjornovu výpravu v ktorej nastalo to, čo sa dalo čakať. Flokimu neprekážalo vraždenie kresťanov, v moslimskom chráme však drží pietu. jeho manželke učaruje malé dievčatko, ktorého úlohu v háreme netreba vysvetľovať. V scénach, kde dochádza k masakru kresťanov sa seriál vyžíva, keď dôjde ku konfrontácii s moslimským svetom akosi ubudne krvi aj brutality. Smutné konštatovanie. Na zjavenie Ragnara sme nemuseli čakať ani celú epizódu a po dvoch vynikajúcich epizódach opäť viac akcie a opäť iba priemer, aj keď Hvitsekov pohľad po otvorení háremu v podaní Marca ilsoa stál takmer za 5*...(27.4.2019)

Fakt to nechápu, pokud jsou tvůrci schopni v rámci čtvrté sezóny vytvořit takhle kvalitní epizody, proč to tak dokonale skrývali? Poslední tři díly byly velmi slušné a mně neleze do hlavy, jak je možné, že byla část série tak nezajímavá až nudná. Doufám, že bude seriál pokračovat už jen kvalitně.(18.5.2018)