Reklama

Reklama

Po Ragnarově smrti se v Kattegatu formuje velká armáda vikingských vojsk, které se chtějí spojit, aby Ragnara pomstila. Mezi Ragnarovými syny však vzniká napětí o vedení této velké armády, především Bjorn a IVar by se oba rádi stali vojevůdci. Král Harald se v Kattegatu setkává se svou dávnou láskou Ellisif, kterou kdysi požádal o ruku. Ellisif však Haralda odmítla, protože v té době pro ni byl nízko postavený. Nyní je však provdaná za jarla, zatímco Harald se mezitím stal králem. Ellisif jej však stále odmítá, což Harald velmi těžce nese. Ubbe se žení s otrokyní Margarethe, všem je však jasné, že pouto stále existuje i mezi ní a Hvitsverkem. Ubbe proto navrhne neobyklé vztahové uspořádání, podle kterého budou oba bratři Margarethe sdílet. Bjorn pokračuje ve svém poměru s Astrid a jejich schůzky odhalí i Lagertha. Bjorn se své družce Torvi před odjezdem do Anglie omlouvá. V Northumbrii král Aelle očekává nájezd Vikingů, velikost vikignské armády jej ale překvapí. Vikingové jeho vojákům uštědří drtivou porážkou a sám Aelle je zajat a mučen. Ragnarovi synové chtějí vidět místo, kde byl popraven jejich otec. Poté nechávají krále Aelleu ukřižovat. (TV Prima)

(více)

Recenze (18)

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hádka medzi Bjornom a Ivarom vyzneje trochu smiešne, Ubbe sa s radosťou počas svadobnej noci podelí o svoju manželku s Hvitserkom. Haraldova ctižiadostivosť narastá a hľadá slabiny v opevnení Kattegatu. Vikingovia dorazia do Wessexu, kde sme následne svedkami predvádzania početnosti ich armády a Ivar sa popreháňa na voze rímskej kavalérie a následný prestrih na osud kráľa Aella pokazí dojem z celej epizódy. Nedočkáme sa teda očakávaného stretu obrancov a ešte neuveriteľnejšie vyzneje fakt, že britský panovník o sile Vikingov nevedel a nestiahol sa do svojej pevnosti. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ragnarovy syny je radost sledovat. Každý z nich je zcela jiný a přesto velmi dobře kopírují nezaměnitelnou mimiku a gesta Trevise Fimella aka Ragnara. Herecky vypiplané a působivé, navíc po konci hlavní postavy bylo potřeba, aby někdo převzal otěže a bylo jasné, že to musí být právě jeho synové. ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Děj osmnácté epizody byl dostatečně zajímavý, abych byl připraven udělit pět hvězdiček, ale pak přišel od tvůrců zákeřný úder a já jsem, stejně jako mnozí jiní uživatelé, ubral na hodnocení za to, že jsem byl sprostě ošizen o bitvu. Náladu mi sice lehce napravila poprava krále, ale i tak... ()

Eliott 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nejslabší částí epizody byla oběť. Pak už bylo vše skvělé a moc jsem si užil pomstu na Aellovi. Dokonce u Aethelwulf si zaslouží vše co se k němu blíží, nicméně Ekbert se v mých očích vykoupil. ()

Ratemus 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

všichni čekáme na pořádnou řežbu a dostaneme další natahovanou nudu a scény o který nikdo nestojí a když už to nastane po veškeré té nudě, filmaři si s divákem vytřou prdel a žádnou bitvu neukážou......alespon ta poprava krále stála za to ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama