Reklama

Reklama

Vikingové - Série 4 (2016) (série)


Zúčtování (S04E20)

(epizoda)
  • Irsko The Reckoning (více)

VOD (1)

Vikingové pod velením Ragnarových synů svedou krvavou bitvu s vojskem Angličanů pod vedením prince Aethelwulfa. V bitvě Angličany jednoznačně porážejí, a proto Aethelwulf zavelé k ústupu. Je rozhodnutý odvést svého otce Ecberta z hlavního města, ale Ecbert odmítá odjet, protože tuší, že se blíží čas jeho smrti. Ecbert proto chce propustit biskupa Edmunda, ale ten odjet odmítá. Ecbert jej proto požádá o přípravu obřadu, na které předá královskou korunu svému synovi. Mezitím přijíždějí Vikingové, kteří začnou pustoěit palác a zabíjí biskupa Edmunda. Ecbert je zajatý a začne vyjednávat s Ragnarovými syny. Ivar by nejraději Ecberta popravil, ovšem ostatní zdůrazňují Ragnarovu myšlenku osídlení Anglie. Sám Ecbert nabízí Ragnarovým synům smlouvu, ve které se zaváže přenechat Vikingům k osídlení východ Anglie. Výměnou za podpis po nich žádá, aby mu umožnili zvolit si způsob vlastní smrti. Synové nakonec souhlasí a Ecbert spáchá sebevraždu ve svých lázních. Helga  je zavražděna svou adoptivní dcerou Tanaruz, která poté spáchá sebevraždu. Flokiho tato událost psychicky zdrtí. Bratři Lotbrokové řeší, kam se budou ubírat jejich další cesty. Bjorn by rád dál pokračoval v prozkoumávání Středozemního moře, ostatní bratři se dostanou do sporu, při kterém Ivar svého bratra Sigurda zavraždí. (TV Prima)

(více)

Recenze (20)

johnsnow 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No síce tá finálna bitka nebola tak fajn ako by som čakal ale dala sa, bola dobrá a bahenne špinavá. Vypičenec Egbert predal korunu synovi a Ragnarovi dal do dŕžav pôdu. Otázka znie či mal na to právo keďže dobrovoľne dal korunu synovi. Myslím, že nie a to bude jeden z dôvodov na kucapacu v 5. sérii. No následne ide Egbert k pánu a Ivar mrdne po najviac useless synovi Ragnara Sigurdovi sekeru a porieši to s ním. Mne chýbať nebude. Ešte tak zajebať Bjorna a Lagerthu a budem happy ale to sa asi tak skoro (ak vôbec) nestane. Jo a záver s biskupom v podaní Jonathana Rhys-Meyersa je zaujímavý, zrejme to nebude len biskup a kurevník. ()

Samuel7 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zamrzel mě odchod mých dvou oblíbených postav, jinak to však byla hůře vystavěná epizoda než ta předchozí, hlavně co se týče tempa. A uvést v úplně poslední scéně Jonathana Rhyse Meyerse se mi nelíbilo, byť to ve mně probudilo zvědavost. Ocenil bych ale spíše něco, co by jasně uzavřelo tuto vydařenou 4. sérii než takový cliffhanger. ()

Reklama

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Orgazmy, ktoré fanúšikovia seriálu dosahovali pri tom, ako statočný Floki vraždil utekajúcich kresťanov od zadu alebo ako trojcentimetrovou valaškou premohol dvojicu kopíjnikov, ktorý strážili bývalého kráľa Wessexu prekonal asi iba ten miešaný drink, ktorý si dal včerajší meninový oslávenec a filmový nadšenec. Epizóda priniesla jednostranné vyobrazenie na bitevnom poli, Vikingov z useknutými hlavami kresťanov (a opakujem, drancovanie Vikingov v Hispánii zobrazilo sotva dvoch mŕtvych moslimov) a rozkol medzi synmi Ragnara s tragickým koncom. Síce prisľub nádejného úvodu ďalšej série, ale Invar by bratovraždu pri hodovacom stole prežil iba o niekoľko sekúnd dlhšie ako jeho obeť. Nato, že sa malo jednať o vrchol štvrtej série tak to bolo takmer úbohé. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

To zas byla facka. A já se na cihelnu tak těšil... Bitva, ke které všechno tak jasně směřovalo, byla podivně mdlou záležitostí a nejzajímavější na ní byla rychlost a vytrvalost Vikingů. Vůbec netuším, proč Bjorn ve třetí epizodě bojoval s medvědem, když ho mohl nemilosrdně uštvat. O nejsilnější moment se postaral jednoznačně Ivar, zklamal mě Egbertův konec, Heahmunda jsem nepochopil. ()

Eliott 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Konec odpovídá zhruba výkonu druhé poloviny čtvrté série a tak tedy 4*. Plusy epizody jsou všechny scény s Ekbertem a syny Ragnara a pak také bitva. Zato mínusy jsou Helga, která už mě začínala pěkně štvát a tak mi ji vůbec nebylo líto, jen chudák ta holka. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama