Zúčtování (S04E20) (epizoda)

Zúčtovanie

Akční / Drama / Historický / Dobrodružný

Irsko / Kanada, 2017, 44 min

• Trevor

Orgazmy, ktoré fanúšikovia seriálu dosahovali pri tom, ako statočný Floki vraždil utekajúcich kresťanov od zadu alebo ako trojcentimetrovou valaškou premohol dvojicu kopíjnikov, ktorý strážili bývalého kráľa Wessexu prekonal asi iba ten miešaný drink, ktorý si dal včerajší meninový oslávenec a filmový nadšenec. Epizóda priniesla jednostranné vyobrazenie na bitevnom poli, Vikingov z useknutými hlavami kresťanov (a opakujem, drancovanie Vikingov v Hispánii zobrazilo sotva dvoch mŕtvych moslimov) a rozkol medzi synmi Ragnara s tragickým koncom. Síce prisľub nádejného úvodu ďalšej série, ale Invar by bratovraždu pri hodovacom stole prežil iba o niekoľko sekúnd dlhšie ako jeho obeť. Nato, že sa malo jednať o vrchol štvrtej série tak to bolo takmer úbohé.(28.4.2019)

Zamrzel mě odchod mých dvou oblíbených postav, jinak to však byla hůře vystavěná epizoda než ta předchozí, hlavně co se týče tempa. A uvést v úplně poslední scéně Jonathana Rhyse Meyerse se mi nelíbilo, byť to ve mně probudilo zvědavost. Ocenil bych ale spíše něco, co by jasně uzavřelo tuto vydařenou 4. sérii než takový cliffhanger.(4.2.2017)

To zas byla facka. A já se na cihelnu tak těšil... Bitva, ke které všechno tak jasně směřovalo, byla podivně mdlou záležitostí a nejzajímavější na ní byla rychlost a vytrvalost Vikingů. Vůbec netuším, proč Bjorn ve třetí epizodě bojoval s medvědem, když ho mohl nemilosrdně uštvat. O nejsilnější moment se postaral jednoznačně Ivar, zklamal mě Egbertův konec, Heahmunda jsem nepochopil.(18.5.2018)

Po skvělém konci minulého dílu jsme dostali skvělý začátek finále 4. sezóny. Bohužel, bitva trvala jen chvilku a zbytek dílu se jaksi vlekl (nebyl nezajímavý, nic mu asi ani nechybělo), jen to bylo takové vlažnější. Jsem opravdu zvědavý na J.R.Meyerse, jeho charakter vypadá vskutku zajímavě.(3.2.2017)

"I think I know what it is that is left for me to do. I cannot run away from it now."(4.3.2019)