Král Rybář (S05E01) (epizoda)

• Irsko

The Departed, Part 1

• Kanada

The Departed, Part 1

Kráľ Rybár

Akční / Drama / Historický / Dobrodružný

Irsko / Kanada, 2017, 44 min

Tak jsem se nakonec nechal ukecat, i když je pravda, že za to z části může mé pouto k seriálu. To že jsem říkal že končím byla pravda, ale nějak mi to chybělo, tak jsem zkusil první díl, no a jo v pohodě. Co se mi na seriálu líbí je vizuál, kamera, hudba a samozřejmě herecké výkony. Ivar, Ubbe to hodně táhnou a jde vidět že po Ragnarovi dostanou hodně prostoru se předvést. Co se mi ale nelíbilo je opět časový skok, teda věkový skok. Časově to je tak o pár dní po 4 sérii. Ten věkový skok mě hodně štve. Alfred je už dospělý, wat? Nechápu. Ono je pravda že tohle tvůrci dělají furt během seriálu, ale já to nemám rád. I tak se přes to přenesu. Ragnar mi ale i tak chybí. :((6.2.2019)

• r007

No jak to slušně napsat, přemýšlím, jaká slova použít, ale nějak mi to připadá vcelku o ničem. Tušila jsem, jak to dopadne už ve chvíli, kdy nechali umřít Ragnara. Snažili se sice násilím rozehrát děj na příběhu jeho synů, ale jaksi to není ono...jKdo sledoval příběhy Vikingů kvůli jejich stylu života a zabíjení, asi si přijde na své. Ale kdo hledá i zajímavý příběh nebo něco, co vás nemilosrdně vtáhne do děje navzdory tomu všemu násilí co se tam děje, tak ať si ušetří čas, není o co stát. Myslím, že další díl by byl jen ztráta času. Škoda, že se do toho blábolu nechala přemluvit Lagherta, mohla si zachovat důstojnou vzpomínku a zemřít třeba hned v prvním dílu, vzpomínala bych na ni ráda , ale bohužel se tak nestalo a rozšířila tak řady těch, kdo se na tomto uměle natahovaném dílu podílejí. Sláva Ragnarovi !(31.12.2017)

• Raiser1

Tak a je to tady, mnou dlouho očekávaná výplň času alá levnější, béčková verze GOT stylu. Ale AU!! Z něčeho, co kdysi býval celkem zajímavý seriál, který mě opravdu bavil, se vyklubal totální mega otřes! To jsem myslel, že snad ani nejde něco čím dál tím úspěšnějšího zprznit jak malou holku, tím nejhorším způsobem. Totálně bez alespoň záblesku naděje v nepozvracení se z těch nejubožejších hereckých výkonů plných neuvěřitelného přehrávání a imrvére šklebení se jako by byl každej K*rva king!! Děj? Hledal jsem ho celou dobu a bez výsledku, autor asi zkopíroval obludárium typu Sex ve městě, přeměnil postavy a při večerní honidbě nad svoji vychytralostí nechtěně přeházel stránky tak, že vzniklo toto "dílo". Nová postava černoprdelník Heahmund? Uaaaa, měl jsem chuť proskočit monitorem a ten děsně důležitej ksicht bez špetky hereckého umu vymáchat a utopit v blitkách, který pode mnou na konci seriálu zbyly. Tragikomedie největšího kalibru, když už seriál nemáte kam posunout, udělejte z něj jednoduchou, klasicky Americkou břečku plnou rádoby důležitých postav. Je to stejný, jako by mi ráno místo oblíbenýho rohlíku začali servírovat hovno a vůbec nedokázali pochopit proč mi příjde, že to nějak není ono.(5.12.2017)

• Trevor

Musím sa k tomu vrátiť, ale okrem toho, že tvorcovia šantenie Vikingov v Hispánii obývanej moslimami spravili tak, aby nepretiekla takmer kvapka krvi a v úvode piatej série s radosťou nechajú obetovať kresťanské deti a po návšteve chrámu sme svedkami masakru kresťanských duchovných svedčí o tom, aký ľudský xenofóbny odpad má hlavné slovo v Hollywoode. Nehovoriac o tom, že nikto z hradieb nedôjde varovať ľudí do chrámu, nebije na poplach ani nič podobné, severania výraznejšie úspechy dosiahli iba vďaka spojenectvu so škótskymi panovníkmi a tak aj (ne)znalosť dejepisu v seriály priam zaráža. A ako inak, Lagertha dokonalá na Kattegate všetko zvládne a Harald by bol taký kretén, že by si nezistil ako sa tam situácii vyvinula.Trápny stereotyp.(5.5.2019)

Spoilery! Start série hodně solidní. Díl se nesl v rytmu severského válečného běsnění. Kostelní čistka i dětská oběť stála za to dlouhé čekání. Figurky byly na šachovnici rozmístěné a vypadá to, že budeme sledovat více nezávislých dějových linek. Možná se tím tvůrci pokoušejí vykompenzovat ztrátu nenahraditelného. Bojím se, že kvalita trošku poklesne, ale to jsem se bál i u Narcos a nebylo to nic zlého. Asi chvilku potrvá, než se do seriálu patřičně ponořím. Vypadá to slibně.(1.12.2017)