Země bohů (S05E02) (epizoda)

 • Kanada

  The Departed, Part 2

Akční / Drama / Historický / Dobrodružný

Irsko / Kanada, 2017, 44 min

 • paddy35
  ***

  Tak jo, misky se obrátili. Strana Vikingů mě moc nebaví, naopak anglická strana je mnohem zajímavější a to hlavně kvůli mladému a ambicióznímu biskupovi, který trochu připomíná Zaklínače. Přesto panuje spíše zklamání, místy opět nedává logiku a jak byl Floki od počátku otravný, tady už je přímo nesnesitelný. Navíc se začíná opakovat dokola to samé schéma. Běž, obsaď, udrž, vyrvi zpátky, odjeď na lodi. Čím už od první série Vikingové trpí, jsou průměrné a jednoduché dialogy a ani tady žádné zlepšení nebo převrat nenastává.(1.12.2017)

 • zsn
  *

  Rok čekám na psychologickou poradnu. Ragnar nikde. Björn nikde. Flokáč se definitivně zbláznil a se svou depresí jen prohlubuje hluchá místa nové řady. Útěchu nachází v severském božstvu. Lagherta si zas svou lesbickou terapii nahrazuje penisem. A vrcholem všeho - očekávaná naděje budoucnosti tohoto seriálu po smrti Ragnara, Jonathan Rhys Meyers, seriál nakonec ne že nenakopl, ale ještě se idiot bude týrat za hříšné myšlenky. Teologicko-filosofická stať.(3.12.2017)

 • Necrotongue
  **

  Ajaj, to jsem zase dostal od tvůrců přes držku... Na druhý díl jsem zíral silně konsternovaně (překlad: jako debil), nejpochopitelnější částí děje byla Flokiho plavba do nikam, ale zase byla otravná, dění v Kattegatu jsem příliš nepobral. Pokud Lagertha ojela Haralda jen proto, že si chtěla užít, fajn, jestli tam ale měl být hlubší smysl, tak mi unikl. Harald unikne z Kattegatu, jistě to bylo dramatické a mohlo by mi to narušit nervový systém, proto mě tvůrci těchto záběrů raději ušetřili a já je za to oceňuji celými dvěma hvězdičkami.(20.5.2018)

 • Remivsremi
  ****

  Zatím se úvod páté řady snaží přesvědčit, že vikingové mají stále co řict svému divákovi. A činí tak úspěšně. Kromě Bjorna, se linky jednotlivých postav rozběhly naplno. Už jsou tam intriky, plány, připravy na velké bitvy. Neopomělo se ani na důležitý aspek seriálu, duchovno. Jedinou výtku mám pouze k nesourodému tempu a roztřištěné kontinuitě. Děj uhání překvapivě zběsilým tempem. Minulý rok se vyskytovaly místa, která už nebezpečně působila natahováním a ředěním látky. Nyní se naopak utíkalo dopředu někdy až příliš kvapně. Zejména linka Flokiho, přestože sama o sobě velice zdařila, ničila pospolitost ostatních. Chtělo to spíše udělat nějaký dvacetiminutový blok pouze jeho cestování a pak se naplno věnovat událostem v Anglii a Kattegatu. Jinak jsem ze začátku letošní řady nadmíru spokojen.(2.12.2017)

 • Frajer42
  ***

  Spoilery! Druhá část byla svojí kvalitou podobná té první. Figurky se pozvolna pohybují k větší akci. Lagartha mě přesvědčila, že mi stále dovede pozvednout mých 20 čísel. Flokimu definitivně mrdlo. Jeho postava mě delší dobu přestává zajímat. Harald zoufale hledá náhradní otvor pro svoje ptactvo a beznohý to rozhýbal. Jak vidíte, stalo se toho mnoho. Jen ani jedna dějová linka zatím není kdovíjak zajímavá. Očekávám, že kvalita poroste. Musí.(1.12.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace