Plán (S05E04) (epizoda)

• Kanada

The Plan

Akční / Drama / Historický / Dobrodružný

Irsko / Kanada, 2017, 44 min

Ve čtvrté epizodě mě potěšilo spíše dění v Norsku, kde to po čase začalo zavánět novými intrikami v Kattegatu i ve Vestfoldu. Bjornova dějová linie mě ničím nezaujala a nejsem si jistý, jestli je postupné roztahování děje po celé Evropě a možná i dál, prospěšné.(20.5.2018)

• zsn

Nehorázná nuda, úpadek a čekám, že i brzo sci-fi, neboť ten nynější dr. House o holi snad začne brzy i chodit! Nemožné se stává skutečností jen aby se zaplnila další řada. V nejlepším se mělo skončit.(21.12.2017)

Spoilery! Ragnar seriálu sice schází. Mezi zbytkem hrdinů si přeci jen nelze nalézt osobu, která by byla sama o sobě až tak zajímavá. Nicméně, seriál rozdal karty opravdu solidně. Jednotlivé dějové linky naznačují, že by nuda být rozhodně neměla. Já se prozatím příjemně bavím a na každý další díl se patřičně těším. K vidění byla vikingská svatba, která se příliš nelišila od křesťanské. Dokonce je vidět, že si pánové stále vybírají nevhodné ženy. Harald se pustil do manželského svazku, který jej s největší pravděpodobností bude tentokrát stát život a dle současné ženy předpokládám, že i pyj. Sicílie mě prozatím závratně nebavila. Uvidíme, co přinese další díl. Slabší 4 kousky.(17.12.2017)

Skvělá epizoda, jako by to byl jeden z prvních dílů. Teda skoro. Ale já jsem si užil, zvlášť ten závěr mě navnadil na další díl.(14.12.2017)

Tož historické faily sú jedna vec (York Invar dobil a až potom skoncoval s kráľom Aellom) ale s nimi si teda ťažkú hlavu tvorcovia rozhodne nerobili. Ale aby Saská armáda obkľúčila mesto York, nerozoznala zápach handier od zápachu ľudských tiel ale hlavne mala obkľúčené celé mesto a zároveň si nevšimla odchod všetkých Vikingských lodí, tak to je trochu výrazný dejový fail. Áno, Invar bol neschopný bojovník s postihnutím a dobrou stratégiou, škoda že časť z nej sa neušla aj tvorcom seriálu. Podstatne zaujímavejšie sú opäť dejové línie na Sicílii či saskom dvore ako u Vikingov a najmä čujme Trójskeho koňa v ďalšej epizóde. Rollo sa z deja vytratil, ale jeho potomok nakoniec definitívne porazí Vikingské nájazdy pri Stamford Bridge, uvidíme či aj tuto budeme svedkami scifi alebo sa dokážu Vikingovia tváriť aspoň z časti historickým seriálom. Ale intrigy bavia viac ako masaker kresťanov v ktorom sa tvorcovia zakaždým vyžívajú.(6.5.2019)