Biskup Heahmund přichází s novým plánem díky vizi, kterou prožil. Navrhuje seveřany v Yorku vyhladovět a zablokovat všechny cesty do města, po souši i po vodě. Hvitserk varuje Ivara, že brzy ve městě nastane hladomor, ale ten neposlouchá. Do Kattegatu se vrací Ubbe, který se zrovna v dobrém nerozešel se svými dvěma bratry. Lagertha mu nabízí spojenectví, když ji podpoří proti králi Haraldovi. Bjorn a Halfdan pronikají do Středozemního moře. Jejich další cíl je Sicílie, kde prý vládne mocný Euphemius. Ale je opravdu tak mocný, nebo je emisarem někoho ještě mocnějšího? (TV Prima)

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ve čtvrté epizodě mě potěšilo spíše dění v Norsku, kde to po čase začalo zavánět novými intrikami v Kattegatu i ve Vestfoldu. Bjornova dějová linie mě ničím nezaujala a nejsem si jistý, jestli je postupné roztahování děje po celé Evropě a možná i dál, prospěšné. ()

Frajer42

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Spoilery! Ragnar seriálu sice schází. Mezi zbytkem hrdinů si přeci jen nelze nalézt osobu, která by byla sama o sobě až tak zajímavá. Nicméně, seriál rozdal karty opravdu solidně. Jednotlivé dějové linky naznačují, že by nuda být rozhodně neměla. Já se prozatím příjemně bavím a na každý další díl se patřičně těším. K vidění byla vikingská svatba, která se příliš nelišila od křesťanské. Dokonce je vidět, že si pánové stále vybírají nevhodné ženy. Harald se pustil do manželského svazku, který jej s největší pravděpodobností bude tentokrát stát život a dle současné ženy předpokládám, že i pyj. Sicílie mě prozatím závratně nebavila. Uvidíme, co přinese další díl. Slabší 4 kousky. ()

Trevor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tož historické faily sú jedna vec (York Invar dobil a až potom skoncoval s kráľom Aellom) ale s nimi si teda ťažkú hlavu tvorcovia rozhodne nerobili. Ale aby Saská armáda obkľúčila mesto York, nerozoznala zápach handier od zápachu ľudských tiel ale hlavne mala obkľúčené celé mesto a zároveň si nevšimla odchod všetkých Vikingských lodí, tak to je trochu výrazný dejový fail. Áno, Invar bol neschopný bojovník s postihnutím a dobrou stratégiou, škoda že časť z nej sa neušla aj tvorcom seriálu. Podstatne zaujímavejšie sú opäť dejové línie na Sicílii či saskom dvore ako u Vikingov a najmä čujme Trójskeho koňa v ďalšej epizóde. Rollo sa z deja vytratil, ale jeho potomok nakoniec definitívne porazí Vikingské nájazdy pri Stamford Bridge, uvidíme či aj tuto budeme svedkami scifi alebo sa dokážu Vikingovia tváriť aspoň z časti historickým seriálom. Ale intrigy bavia viac ako masaker kresťanov v ktorom sa tvorcovia zakaždým vyžívajú. ()

Eliott

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Velký špatný, Bjorn a jeho dobrodružství s jedinou zajímavou scénou 2*. Kattegat se stejným počtem zajímavých scén 1*. Ve westfoldech se prakticky nic nestane, když to nic je celkem zajímavé 2*. Dále Ivar má zřejmě zajímavý plán, ale zde nebylo nic ukázané 3* a situace v campu angličanů další 2* s jedinou zajímavou scénou jak Ethelwulf křičí na bishopa heahmunda. ()

• Poté, co Euphemius pozve vikingy na hostinu, ochutnají vikingové ananas. To ale není možné, protože ananasy pochází z Ameriky. První ananas přivezl do Evropy Kryštof Kolumbus v roce 1493 – tedy o několik století později, než se odehrává děj seriálu. (Rollo_Tomasi)