Anglosasové se slavně vracejí do prázdného města York. Jenže než si uvědomí, že se nacházejí uprostřed pasti, je již příliš pozdě. Další vítězství seveřanů je dokonáno se zajetím biskupa Heahmunda. Aethelwulf posléze nařizuje strategický ústup. Do Kattegatu se vrací Floki, který vypráví o své cestě do země mocných bohů. Nicméně od Lagerthy se vřelého uvítání nedočkává, protože jako královna Kattegatu potřebuje každého schopného muže připraveného na obranu města před králem Haraldem. Současně se Halfdan a Bjorn vydávají do severní Afriky, aby tam navštívili arabského emíra, nová překvapení nenechají na sebe dlouho čekat. (TV Prima)

Kaka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Další nehorázná řezničina, která je znovu vyšperkovaná minipříběhy (válečník s kladivem), které tomu dávají ještě intenzivnější charakter. Pětka má zatím zřejmě nejlepší akci a konečně začíná být pořádně vidět popularita seriálu a s tím spojený štědrý rozpočet. Floki je značně mimo, ovšem skvěle zahraný. ()

Frajer42

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery! Další kvalitní díl. Ivar opět vymyslel zajímavou léčku, čímž rozpoutal moc hezkou krvavou vřavu. Dějová linka ze Sicílie mi doposud přišla maximálně debilní a nezajímavá. Po tomto dílu se vše změnilo. Pánové ukázali, že sice mají svaly, ale s mozkem je to horší. Takže pánové, mám pro vás radu zdarma. Pokud vás někdo pohostí shemale dárkem, tak to s vámi rozhodně myslí zle. Takže snad až na to, že se bohužel vrátil kretén Floki, tak to nemělo chybu. Doporučuji si užívat Lagarthu. Mám trošku takové tušení, že její dny budou co nevidět sečteny. ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Už jsem byl z vývoje příběhu zase úplně paf. Jak se Floki, kozel jeden ušatá, dostal bez problémů z Islandu do Kattegatu? Aha, už vím, to bohové. Nikdy jsem o sobě netvrdil, že jsem skvělý válečný taktik nebo stratég, ale takovou blbost jako Ivar bych určitě nevymyslel. Zajímalo by mě, jestli by nějaký věhlasný matematik dokázal vypočítat, kolik Vikingů dokáže prolézt úzkým otvorem, než každou další vystrčenou hlavu prostě někdo usekne? Chabé. ()

Eliott

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Co to zas bylo za debilní plán se schovat na to nejhorší možné místo do kanálu a pak vylézt ven v ten nejhorší možný okamžik, když je nepřítel v pohotovosti a všude kolem poklopů do naprosté nevýhody a přesto zvítězit? To už Tvůrcům došly všechny logické nápady? Po téhle náloži pak divákovi už ani nevadí, že si Floki odcestoval kamsi bez navigace a pak se v rámci dní dokázal opět bez navigace vrátit zpět do Kattegatu. Bjorn však moc uspokojení také nepřinesl a tak jsem mě dost práce neohodnotit epizodu odpadově. Jedna hvězda alespoň za tu bitvu. (čistě technické provedení soubojů) 20% ()

Trevor

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Invar akosi rýchlo stratil chuť pomstiť sa Lagerthe,aj keď znenazdajky sa táto téma objaví. Zajatie bishopa a vôbec vlákanie Vikingov do takejto pasce je tak smiešne,že Sasov by už dávno museli vyhubiť potkany ak by ich taktika boja bola tak naivná ako ju predkladajú tvorcovia seriálu. Floki (ako inak) túži obývať Island, kam mal doplávať až v roku Invarovej smrti po 5 ročnom drancovaní Anglicka. Že Björn železný prežije plánovanú popravu zo strany Byzantských moslimských bojovníkov so 4 cm kúskom železa v ruke je jasné každému. Každý diel je stereotypným obrazom toho,ako sa všetko v poslednej chvíli obráti v prospech Vikingov a neuveriteľne to unavuje (s výnimkom Ragnarovej dobrovoľnej cesty za popravou). ()