Reklama

Reklama

Vikingové - Série 5 (2017) (série)


Odhalení (S05E11)

(epizoda)
  • Irsko The Revelation (více)

Ivar získává drtivé vítězství proti Lagerthě a jejím silám, především díky vojenské podpoře od svého strýce Rolla, normanského vévody. Lagertha a Bjorn jsou nyní na útěku a rozhodují, kam se nyní vydat. Heahmund navrhuje, že by se s ním mohli vrátit do Anglie, kde se zná velmi dobře s králem Aethelwulfem. Jenže král Aethelwulf je mrtvý a místo něj vládne Alfréd, Athelstanův syn, který musí zabezpečit obranu ostrovů, jelikož útoky seveřanů neustávají. (TV Prima)

(více)

Recenze (22)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mám silný pocit, že se tvůrci seriálu dali na klamání tělem. Jedenáctá epizoda mě sice ničím vyloženě nenaštvala, ale nemohlo mi uniknout, jak se v ní naoko neustále něco děje, abych po jejím skončení zjistil, že by se všechno důležité vešlo do deseti minut. Ten chladný severský vzduch má něco do sebe, chudák Rollo ve Frankreichu těžce sešel, chvílemi jsem měl obavy, že upadne na obličej a vydechne naposled, zatímco Lagertha je pořád svižná mladice, které se jen změnila barva vlasů. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery! Až na další nudnou odbočku do země čuráka Flokiho, se jednalo o vynikající epizodu, která nabídla velice zajímavý vývoj na všech frontách. Velmi se těším na další vývoj. Epizoda nám otevřela spoustu tajných komnat, kde se v hlavní roli blýskla záletnice Lagertha a oplodňovatel Rollo, kterému uplavali pulci příliš daleko. Docela mě zaráží pohled na šediny Lagerthy, u které jsem si zároveň nevšiml jediné vrásky. Asi měli v maskérně dovolenou. Celkově se ale k mému mírnému údivu jednalo o hodně našlapanou epizodu. Těším se na další díly. ()

Reklama

Loki_Six 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"I remember once hearing a story of a Berserker who, against the odds, went on to live a long angry and frustrated old age. He told his servants to go and collect all of his iron utensils. You know, his pots and pans, his weapons. And carry them up to the top of high cliff and throw them off of it so he could hear for one last time. The noise of battles." ()

Eliott 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál začíná být pěkně hloupý a náhodně zpatlaný dohromady. Co tom vůbec dělají ti Frankové a jak se tak rychle začlenili do kolektivu? (k smíchu) Zrady, přetvářka a nově nalezené děti. Skoro jak telenovela. A to jak si Bjorn rozmyslel z ničeho nic zabití Rolla to bylo až k smíchu, i s tou nadmíru trapnou prupovídkou. Dále Rollovi směšné podmínky a ještě nepochopitelnější příjmutí těch podmínek. Pak se navíc ještě ,,geniální Ivar" zachoval jako naprostý pitomec a nechal si opět Bjorna proklouznout mezi prsty. Části jsem chtěl dokonce přetáčet. 20% a převážně dávám kredit za konec. ()

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Stretnutie Rolla s Lagerthov, či vzťah Lagerthy s biskupom Heahmundom opäť potvrdili klesajúcu úroveň seriálu, rovnako tak ako ich útek z Kattegattu. Ivar sa tiež razom mení na neschopného vodcu, naproti tomu konečne sa Wessex a Mercia dokáže ubrániť útokom Vikingov, prirodzene iba tých dánskych. V každom prípade záhadou pre mňa ostáva držanie sa každej a jednej epizódy v červených číslach, pretože niekedy sa seriál približuje svojou "kvalitou" k seriálu Brittania, najmä počas Flokiho tripe na Islande. Zdá sa, že ten ostal na žive iba kvôli jeho obľube u fanúšikov, ale myslím že väčšina by si želala aby radšej padol v dôstojnom boji v predchádzajúcej sérii ako pozerať sa na jeho trápenie v týchto častiach. Inak, ak by človek zrátal jazyky a ****ty čo mala Lagertha v sebe, začali by v Košiciach a končili v Chebe. Seriál sa pomaly začína pohybovať na hrane znesiteľnosti a pri pozeraní tejto séria prvá vyzerá ako pastva pre oči. ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama