Ubbe, Bjorn a Lagertha připlouvají společně s Heahmundem do Anglie, kde mezi obyčejnými lidmi nejsou zrovna vřele vítáni. Král Alfred je ochoten jim nabídnout zemi slíbenou králem Ecbertem, ale musí svoji loajalitu prokázat v boji proti nepřátelům Anglie, seveřanům z Dánska. Heahmund by se rád vrátil do Sherbourne, kde býval biskupem, ale jeho staré místo je již obsazené. V Kattegatu oznamuje Ivar, že jeho novou královnou bude Freydis. Harald tento moment bere jako signál, že jeho ambice stát se králem celého Norska jsou zcela pryč, když Ivar zplodí dědice. Ale je toho Ivar vůbec schopný? (TV Prima)

0verseer

Piatu sériu Vikingov pozerám už len zo zotrvačnosti a zvedavosti. Bláznivé kúsky, ktoré dokáže Hirst vyparátiť, ma spočiatku najmä pri porovnaní s kvalitnými predošlými sériami celkom nasierali. Postupne som však akcetoval fakt, že z Vikingov sa stala severská telenovela s historickým nádychom a mnohé dejové zatáčky už miesto pohoršenia vnímam úsmevne. Príkladom sú napríklad nová Bjornova a konieckoncov aj Ivarova milostná línia. Alfred, Ubbe a Harald sú asi posledné postavy, ktoré okrem päty majú aj hlavu a prepojenie prvých dvoch pomaly trochu nostalgicky začína nadväzovať na kamarátstvo Ragnara s Athelstanom... ()

Trevor

Bjorn Železný bok lámač ženských sŕdc si tentokrát osedlá snúbenicu anglického kráľa Alfréda, severania sa pohybujú po kráľovskom dvore ako doma bez prítomnosti akejkoľvek strážcov aj v kráľovej blízkosti, z Kattegatu utečú v rýchlosti a bez toho aby im Heahmund predtým čolen navrhol útek do Anglicka majú so sebou listinu, ktorá im zaručuje pôdu v Anglicku, samotný Heahmund zavraždí v katedrále biskupa, pričom prvá závažná vražda cirkevného hodnostára v chráme sa odohrá v Canterbury až okolo roku 1120 a Vikingovia utrpeli zdrvujucú porážku pri Stamford Bridge už 50 rokov predtým. Človeka s elementárnou znalosťou histórie seriál musí iritovať, pretože nielen historických ale aj logických chýb už začína byť príliš veľa. ()

Frajer42

Spoilery! Tato série se mi zatím velmi líbí. Utvořily se opravdu zajímavé skupinky na všech frontách, tudíž jsem ochotný odpustit, že tato epizoda byla spíše takovou souložící. Ivar dokázal, že nejenom s malým kašpárkem se dá hrát velké divadlo, nýbrž i bez kašpárka je člověk schopný oplodnit podezřele vlezlou bloncku se zvrácenou zálibou v prznění hendikepovaných. Dost mě baví postava biskupa. Této postavě postává úd podezřele často v pozoru a dvakrát se nerozmýšlí uskutečnit menší krvavé hody, a to i na místech nejsvětějších. Snad jen škoda, že v prvním díle nepřehlasovali toho otravného šuldu Flokiho. ()

Arkanoid

Alfred je voči Vikingom milosrdný. Samozrejme, chce od nich boj proti svojim nepriateľom. Biskup je nespokojný s tým, že sa mu teraz nemôže vrátiť jeho biskupstvo a na vlastnú päsť sa vyberie vyhlasovať pasívne nepriateľstvo aktuálnemu biskupovi. Epizóde, rovnako ako minule, stále chýba drive. Ivar si myslí, že krvou oplodnil ženu. Navyše tu máme veľmi riskantné udalosti, ktorými si niektoré postavy možno podpísali nad sebou ortieľ. Bjorn opäť nevie, ako uvoľniť testosterón, niekto chce vyvolať Hvitserkovu pomstu a biskup sa rozhodne pred dvomi svedkyňami zobrať spravodlivosť do vlastných rúk, navyše mu jeho sok predtým  prezradil, že na neho má špinu. ()

Samuel7

Všichni si stěžují na osmou řadu GoT, ale proti Vikingům je to pořád o několik tříd výše, přestože hodnocení je úplně převrácené. Většina postav zde má IQ tykve (hlavně Bjorn, nehledě na to otřesné, rádoby drsné herectví), dialogy jsou naprosto ubohé a hloupé a postavy se objevují jen tak do počtu, aby se aspoň něco dělo. Scénáristické peklo. Jako už dlouho, u seriálu mě drží pouze setrvačnost a dějová linka Anglie, kde se postavy alespoň nechovají jako vraždící stroje bez mozku a občas se objeví alespoň náznak nějakých politických intrik. Poslední řada GoT možná byla uspěchaná, ale pořád lepší možnost, než sledovat díl po dílu vyplněné vatou. ()

• Kostel v Sherborne je postaven v gotickém stylu, tedy ve stylu, který se užíval až o několik století později, než se odehrává samotný děj. (Cheeter)