Reklama

Reklama

Ivar zabijí Proroka, zároveň ale oznamuje, že zmizel. Přeci jen Prorok byl hlas bohů a Ivar by mohl snadno upadnout v nemilost u těch, kteří váhají ho uctívat. Hvitserk ale ví, že to Ivar se Proroka zbavil, protože o něm vše věděl. Heahmund se připravuje na bitvu s králem Haraldem a v noci ho navštíví Hospodin s vizí. Král Alfréd ještě jednou garantuje zemi na východě Anglie seveřanům, kteří pro něj prolijí krev. Zatímco se Harald a jeho muži připravují na bitvu, obdrží nečekaného hosta a posléze i spojence. (TV Prima)

(více)

Recenze (24)

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery! Po dvou předchozích omylech, které nemají ve světě filmů a seriálů moc obdoby, vytáhli tvůrci z rukávu konečně díl, na který se dalo moc hezky koukat. Většina stopáže se točí kolem válečné vřavy, kdy došlo konečně k předesílanému střetu dvou náboženství. Docela si s tím kluci vyhráli. Moc hezky se na to koukalo.Vždy vítám překvapivé úmrtí některé z postav, jen by to ti šulini tvůrci nemuseli popravovat od postav mému srdci nejbližších. Tahle epizoda byla tak zdařená jistě i proto, že byl děj napráskaný akcí, a tak se nedostalo na čuráka Flokiho. Poněkud zvláštní shledávám dějovou linku Ivara, který začal přemýšlet penisem, který nemá a podle toho to vypadá. Lepší 4 kousky. Jen tak dál! ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Proti předchozí epizodě došlo k obrovskému kvalitativnímu skoku, najednou jsem se zase u Vikingů bavil, škoda, že si tvůrci neodpustili další z Ivarových proslovů. Pravda, bitva mohla být klidně o něco epičtější, ale jsem rád, že mi scénárista nějakou vůbec dopřál, taky mohl přijít střih až na čištění mečů po boji. Mocně na mě ale zapůsobil šéf wessexské tajné služby, to se fakt povedlo. ()

Reklama

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pěkná bitva se zapojením obléhacích zbraní jako příjemný bonus navíc. Sice opět trochu kravsky sestříhaná, plná flashbacků, bez absence mistrně zvládnuté válečné vřavy ala GOT, ovšem řemeslo stále vysoko. Co se stalo s Lagerthou těžko říci, Bishop zmagořel a podle toho to vše dopadlo. Zvláštně zpracovaná postava. ()

kulyk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Proč dávám za pět, ptáte se, když seriál uvadá jako Mišíkovo růže, Floki na Islandu buď pobulívá, nebo przní mech, Ivar kokotí na kvadrát, Hvitserka bych oholil letlampou a Lagertha prcá kudlankáře? Protože, spoiler vole, ten konečně uhynul! Ten nejhorší herec všech dob, který zjevně opisoval od Jiříka Pompeje nejen topornost, ale i slavičí hlas, chcípnul! Tančil bych mu na hrobě, kdybych nebyl takový lenochod. ()

Eliott 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ok takže bitva i přípravy na ni byly dost dobré, Ale zase tak dementní smrt. To jako fakt, že bishop uprostřed vřavy kde ani jedna strana nestřílí schytá během 10 sekund najednou 4 šípy? Dále Magnus který, žil celý život mezi sasy najednu bravůrně ovládá jazyk seveřanů kteří ho navíc bez okolků přijali a začali mu plně důvěřovat. Nebo moment kdy Ubbe představuje králi Alfrédovi katapult. Proč do seriálu neustále cpou tolik nelogičností? Ale stále v téhle serii hodně nadprůměrné 65% ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama