Vikingové - Série 5 (2017) (série)

Nejstrašnější věc (S05E17)

(epizoda)
  • Irsko The Most Terrible Thing (více)

Floki a spol. se vydávají do nepřátelského islandského počasí, aby našli Eyvinda a jeho rodinu. Jenže záchranná mise se zvrtne opět v odplatu, která skončí s poměrně velkým počtem mrtvých těl. Bjorn se spojuje s Haraldem a hodlá dobýt Kattegat zpět od svého bratra Ivara. Ivar mezitím posílá Hvitserka, aby zajistil spojenectví s králem Olafem. V Anglii se Alfréd dozvídá o úmrtí svého bratra Aethelreda. Navíc přichází špatné zprávy z východu země. Obrovská flotila seveřanů míří k jeho břehům. (TV Prima)

Trevor

Keď sa už už zdalo,že aspoň záver série bude zvládnutý o niečo lepšie,tak tvorcovia opäť vyrukujú s podpriemernou epizódou a dejom na Islande občas pripomínajú nudu zo seriálu Brittania. A žeby bol Hvittserk až taký naivný sa nechce veriť vôbec a o ambícii exmanželky správcu Wesexu ktorá si omotá okolo prsta Haralda aj Björna je opät ako z mexickej telenovely. ()

johnsnow

Názov epizódy označuje čo urobili s  týmto serošom po 4 sérii. Avšak rozhodne som celkom spokojný lebo sa blížia Dáni a zrejme aj bitka (či bude kvalitná či nie to uvidíme) a na prekvapenie linka na Islande mala konečne nejakú šťavu, hold Floki plán bol dobrý ale nemvidalo. Hej a som zvedavý či Bjornova nová frája bude zradná suka. ()

Loki_Six

"Can we talk now? You have woken from a long sleep and seem to have forgotten that you're a king. You are behaving as if you were an ordinary person. You grieve as if you were an ordinary person! You show your feelings as if you were an ordinary person! But all of that must stop! A king cannot be like an ordinary person. Must not behave or have feelings like an ordinary person. A king must be prepared to do the most terrible things. Things against all conscience If he wants to survive." ()

Arkanoid

Musím si pozrieť Sleeper od Woodyho Allena. Snáď je jeho film poňatý vtipnejšie ako úvodná scéna epizódy. Judith vysťahuje vdovu. Výborná scéna je ale poúčanie Alfreda o tom, čo by mal a nemal robiť kráľ. Floki konečne zažíva šťastie, no zmení sa neskonalú tragédiu. Vraždy a poprava dovtedy pozitívnymi postavami rozbúrajú Flokiho sen na franforce. Halvne ranná poprava s napätie umocňujúcou hudbou a dvoma hrdými, pomstychtivými mužmi je niečo, čo sa náramne vydarilo, napriek predošlým, menej zaujímavým scénam tejto dejovej línie. Ivar naplänuje zmeniť zákony a konečne robiť čistky, dokonca dáva Hvitserkovi ponuku, ktorú nemôže odmietnuť. Bjorn, bojového ducha povzbudujúci vo Vikingoch, zasa dáva Haraldovi ponuku, ktorá dokáže ukojiť jeho mocenské aj romantické ambície. Dokonca Bjorn tu má aj scénu ohľadom vyjadrenia lásky, a nie je úplne tuctová. Ubbe presviedča Alfreda, aby mu zverul velenie nad armádou, aby presvedčil Dánov na dohodu, keďže ich je desaťnásobná presila. Jedna z najlepších epizód piatej série. ()

Martrix

Jalová epizoda, kde se téměř polovinu stopáže opět řeší Lokiho trable na Islandu. Řekl bych, že většině divákům, je osud islandské skupinky úplně ukradený a není se čemu divit. Ta druhá polovina také nenabízí žádnou zajímavou zápletku, protože kdo se bude prohánět pod sukní vdovy po mrtvém náčelníkovi, je mi jedno, Ivarovi snahy zbavit se bratra jsou nenápadité a to, že se ke břehům Anglie blíží Dánové....to už je ohraná písnička... . Kdo si myslel, že jdou Vikingové do kopru, ten si u této epizody jen povzdechne, kdo si toho ještě nevšimnul, toho už to asi konečně trkne. ()