Nejstrašnější věc (S05E17) (epizoda)

• Kanada

The Most Terrible Thing

Akční / Drama / Historický / Dobrodružný

Irsko / Kanada, 2019, 44 min

• Frajer42

Tvůrcům už pravděpodobně začalo chybět, že mě několik dílů nenasrali, takže na tom tentokrát zapracovali. Opět vytáhli z rukávu další z dílů ohledně příprav na bitvu a já nestačím zívat. Opět další dávka nudných keců namísto nějaké té akce, nebo alespoň pletichaření. Dalších 40 minut, které kdyby se neudály, tak divák o nic nepřišel. Flokiho debilní islandská linka už snad nabírá svého konce a tento jeden dlouhý vtip už snad navěky skončí v propadlišti dějin. Času do konce série moc nezbývá, takže už bych rád viděl pouze tři nabušené díly.(12.1.2019)

• Necrotongue

Proč jen jedna hvězdička? Protože jsem se strašně nudil. Flokiho islandské dobrodružství mě nebavilo od samého začátku, takže když s ním tvůrci zamázli půl epizody, bylo jasné, že je všechno špatně. Těžko jsem se mohl dojímat nad smrtí v partě totálních magorů, kteří by vzájemným vyhlazením jedině přispěli ke zvýšení tempa příběhu. Ani Ivarova změna ústavy mě příliš neoslovila, takže bída.(31.3.2019)

Takhle nízké hodnocení většiny lidí mě poměrně šokuje. Linka na Islandu nikdy nedávala příliš smysl, a kdyby tam vybuchla sopka a všichni umřeli, tak by mi to příliš nevadilo. Na druhou stranu tvůrci provedli další čistku zbytečných postav, za což jsem rád a doufám, že se Floki vrátí do Kattegatu, protože čím dál tím více se ukazuje, jak je linka na Islandu banální a slabá. Dále bych chtěl upozornit na vážnou chvilku Bjorna ohledně žen, protože chudák už sám neví, s kým vším spal a kde jsou jeho parchanti. Hvitserk má konečně po 7 dílech nějakou úlohu, alespoň přemístění se z bodu A do bodu B, šikulka jeden. Protože za celou dobu si hrál s Buddhou, což pokládám za špatný vtip seriálu. Celkově tuto sérii vnímám jako slabší a slabší, doufám, že v posledních 3 epizodách uvidíme rozloučení s Lagerthou, Alfredovu výhru proti Dánům a konečně finální masakr mezi Bjornem, Haraldem a Ivarem, protože od názvu epizody jako je Ragnarok snad ani člověk nemůže čekat nic jiného.(12.1.2019)

• Martrix

Jalová epizoda, kde se téměř polovinu stopáže opět řeší Lokiho trable na Islandu. Řekl bych, že většině divákům, je osud islandské skupinky úplně ukradený a není se čemu divit. Ta druhá polovina také nenabízí žádnou zajímavou zápletku, protože kdo se bude prohánět pod sukní vdovy po mrtvém náčelníkovi, je mi jedno, Ivarovi snahy zbavit se bratra jsou nenápadité a to, že se ke břehům Anglie blíží Dánové....to už je ohraná písnička... . Kdo si myslel, že jdou Vikingové do kopru, ten si u této epizody jen povzdechne, kdo si toho ještě nevšimnul, toho už to asi konečně trkne.(10.1.2019)

• Trevor

Keď sa už už zdalo,že aspoň záver série bude zvládnutý o niečo lepšie,tak tvorcovia opäť vyrukujú s podpriemernou epizódou a dejom na Islande občas pripomínajú nudu zo seriálu Brittania. A žeby bol Hvittserk až taký naivný sa nechce veriť vôbec a o ambícii exmanželky správcu Wesexu ktorá si omotá okolo prsta Haralda aj Björna je opät ako z mexickej telenovely.(20.5.2019)