Co se děje v jeskyni (S05E19) (epizoda)

• Kanada

Owen McPolin

Trevor Morris

Scénografie:

Mark Geraghty

Spoilery! K mému naprostému úžasu se jednalo o docela koukatelnou epizodu. Samozřejmě, že se celá táhla v rytmu předskokana pro finále, které dle názvu nemůže být ani jiné než epické. Doufám, že nám to mezi postavami prořídne a připraví se půda pro opětovné přerozdělení sil. Až na Flokiho zbytečnou linku, která od samého počátku vůbec nikam nesměřovala, bylo na co koukat. Nejvíce mě potěšil skon té anglické čarodějnice. Je kouzelné, že angličané umírají takovými "podřadnými" způsoby a seveřany čeká vždy epický skon ve vikingském duchu. Líbí se mi, kterak tvůrci rozdělili osobnost Ragnara mezi jeho syny. Každý zastupuje některou jeho výraznou část a pozvolna dochází k jejich střetu. Všichni jsou z mého pohledu úžasní a zajímaví, takže nad seriálem určitě nelámu hůl, i když pokles kvality je ve srovnání s předešlými sériemi opravdu znatelný. Slabší 4 kousky.(25.1.2019)

Tři hvězdičky jsem epizodě nenadělil proto, že bych se u ní měl rozhodovat i o případných čtyřech kouscích, to ani náhodou, jen jsem se u ní nenudil tak moc, jak se mi to stalo u předchozích dílů. A to je dost smutný důvod pro zvýšení hodnocení u seriálu, který mě zpočátku úplně dostal. No jo, no... Doopravdy mě pobavily jen dva momenty, prvním bylo to, jak Floki málem rozbil Island a druhým to, jak začalo neposkvrněné početí vrtat Ivarovi hlavou. Epizodu bych určitě nedoporučoval Josefovi, ještě by o Marii ztratil iluze.(1.4.2019)

• Martrix

Hirstova masturbace pokračuje, takže bez jakékoliv fantazie sledujeme pořád dokola to stejné, abychom se snad v šesté řadě dočkali vyvrcholení, jehož součástí bude nepochybně smrt všech potomků Ragnara. Epizody se dají rozděli na ty před a po bitve a na ty, kde se bitva odehraje. Linku s Flokim nepočítám, přestože speciálně dnes byla až trapně zbytečná. Nabízí se otázka, proč se na to vlastně ještě dívám. Poctivě...ani nevím, snad jsem obrovský optimista, který doufá, že nakonec z Hirsta přecejen vypadne něco, co zdobilo první dvě řady. Ale po souboji Ubeho...možná je ten děs práce režiséra, kdo ví.(24.1.2019)

Byla to úžasná epizoda, která nás připravila na finále páté série, které bude rozhodně epické. Boj mezi Ubbem a Frodem byl parádní, bohužel ale zemřela Judith. Ale po minulých několika epizodách to šlo čekat. Potěšilo mě, že si Ivar uvědomil, že to dítě nebylo jeho. Jediné, co bych této epizodě vytkl, je Flokiho, poněkud nudnější dějová linka.(24.1.2019)

Kruh nepriateľov okolo Ivara sa uzatvára, bratia sa proti nemu spájajú. Ubbe vybojuje veľké víťazstvo a Alfréd tak dočasne ochráni Anglicko pred nájazdmi Vikingov. Lagertha sa preberá k životu a dočkáme sa toho,že Flokimu sa jeho svet seveských Bohov zrúti.Prísľub záverečnej bitky a Hvittserkovo rozhodnutie dávajú nádej,že sa konečne dočkám epizódy ktorá by si mohla zaslúžiť 5 *.(22.5.2019)