Reklama

Reklama

Vikingové - Série 5 (2017) (série)


Co se děje v jeskyni (S05E19)

(epizoda)
  • Irsko What Happens in the Cave (více)
Akční / Drama / Historický / Dobrodružný
Irsko / Kanada, 2019, 44 min

Královna Judith po těžké nemoci umírá a král Alfréd truchlí. Ale nesmí truchlit příliš dlouho, jelikož jeho království čeká těžká zkouška. Tisíce Dánů jsou na cestě z Irska k jeho břehům. Zastavit se je snaží Ubbe, který vyzývá krále Frodda k boji na život a na smrt. Pokud Ubbe vyhraje, Dánové se usídlí na území East Anglia, které seveřanům daroval král Alfréd za jejich pomoc proti králi Haraldovi. Floki se Islandu vydává do tajemné jeskyně, aby poodhalil tajemství bohů, ale najde něco zcela jiného. Bjorn, Harald a jeho síly se vydávají k Norsku. Jejich plán je koruna Kattegatu, které je pro oba příliš lákavá. (TV Prima)

(více)

Recenze (18)

Eliott 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tato epizoda obsahuje bezpochyby nejlepší a nejpropracovanější souboj z celé show a možná je to i nejlepší souboj ever. Zbytek bohužel nic moc a Flokiho dějová linie už by se dala pomalu odepsat odpadem. Mimo Ubbeho, také Bjorn a samotný konec zachraňují zbytek epizody. Ale Flokiho procházka jeskyní, to je prostě výsměch. 79% za ten souboj, zbytek je průměr a podprůměr. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Spoilery! K mému naprostému úžasu se jednalo o docela koukatelnou epizodu. Samozřejmě, že se celá táhla v rytmu předskokana pro finále, které dle názvu nemůže být ani jiné než epické. Doufám, že nám to mezi postavami prořídne a připraví se půda pro opětovné přerozdělení sil. Až na Flokiho zbytečnou linku, která od samého počátku vůbec nikam nesměřovala, bylo na co koukat. Nejvíce mě potěšil skon té anglické čarodějnice. Je kouzelné, že angličané umírají takovými "podřadnými" způsoby a seveřany čeká vždy epický skon ve vikingském duchu. Líbí se mi, kterak tvůrci rozdělili osobnost Ragnara mezi jeho syny. Každý zastupuje některou jeho výraznou část a pozvolna dochází k jejich střetu. Všichni jsou z mého pohledu úžasní a zajímaví, takže nad seriálem určitě nelámu hůl, i když pokles kvality je ve srovnání s předešlými sériemi opravdu znatelný. Slabší 4 kousky. ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tři hvězdičky jsem epizodě nenadělil proto, že bych se u ní měl rozhodovat i o případných čtyřech kouscích, to ani náhodou, jen jsem se u ní nenudil tak moc, jak se mi to stalo u předchozích dílů. A to je dost smutný důvod pro zvýšení hodnocení u seriálu, který mě zpočátku úplně dostal. No jo, no... Doopravdy mě pobavily jen dva momenty, prvním bylo to, jak Floki málem rozbil Island a druhým to, jak začalo neposkvrněné početí vrtat Ivarovi hlavou. Epizodu bych určitě nedoporučoval Josefovi, ještě by o Marii ztratil iluze. ()

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Kruh nepriateľov okolo Ivara sa uzatvára, bratia sa proti nemu spájajú. Ubbe vybojuje veľké víťazstvo a Alfréd tak dočasne ochráni Anglicko pred nájazdmi Vikingov. Lagertha sa preberá k životu a dočkáme sa toho,že Flokimu sa jeho svet seveských Bohov zrúti.Prísľub záverečnej bitky a Hvittserkovo rozhodnutie dávajú nádej,že sa konečne dočkám epizódy ktorá by si mohla zaslúžiť 5 *. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Hirstova masturbace pokračuje, takže bez jakékoliv fantazie sledujeme pořád dokola to stejné, abychom se snad v šesté řadě dočkali vyvrcholení, jehož součástí bude nepochybně smrt všech potomků Ragnara. Epizody se dají rozděli na ty před a po bitve a na ty, kde se bitva odehraje. Linku s Flokim nepočítám, přestože speciálně dnes byla až trapně zbytečná. Nabízí se otázka, proč se na to vlastně ještě dívám. Poctivě...ani nevím, snad jsem obrovský optimista, který doufá, že nakonec z Hirsta přecejen vypadne něco, co zdobilo první dvě řady. Ale po souboji Ubeho...možná je ten děs práce režiséra, kdo ví. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama