Reklama

Reklama

Vikingové - Série 5 (2017) (série)


Ragnarok (S05E20)

(epizoda)
Akční / Drama / Historický / Dobrodružný
Irsko / Kanada, 2019, 45 min

Spojené síly Bjorna, Haralda a krále Olafa se připravují na závěrečnou bitvu o město Kattegat. Velmi početná armáda stojí před jeho branami, ale Ivar se velmi dobře připravil pro defenzivní bitvu. Všichni vědí, že se blíží konec jedné velké éry, přichází Ragnarok. (TV Prima)

Recenze (18)

maruna0007 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Topovej díl! Velká spokojenost. Skoro celý díl jsme měly boj. Což jsem fakt nečekal. Harald je borec, hodně jsem si ho oblíbil. Opět jako vždycky u tohohle seriálu, tak i tenhle díl je skvěle natočen. Bitva super. Ivar ještě neřekl své poslední slovo, to je jasné. Skvělá hudba! " Jsem Bjorn Ironside, syn Ragnara". " Jméno Bjorn nebude nikdy zapomenuto. Ještě slavnější než Ragnar. Válka ještě není u konce". Moc se těším na závěrečnou 6 sérii. Jsem nakonec rád, že jsem dal 5 sérii šanci, protože po smrti Ragnara jsem to už nechtěl sledovat, ale dobrý to je. : ) ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Musím uznat, že se po dlouhé době konečně něco dělo, na druhou stranu je fakt, že by tvůrci měli uznat, že dobývání Kattegatu pěkně zmršili. Například od Bjorna, který se podílel na dobývání Paříže, bych čekal, že se tam něco naučil, ale to zastřešování beranidla potom, co si u něj nechá postřílet spoustu bojovníků, to byla jasná zhovadilost scénáristy. Podle toho, jakou zvolil Ivar pokrývku hlavy, bych si tipnul, že se děj příští série přesune do Číny. ()

Reklama

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Přestože tvůrci na nějakou historickou přesnost zvysoka kálí, tak aspoń trochu se dějinných linek držet museli. Přiběh Ivara je haluz, ale pokud jste si dali trochu práce a mrkli třeba na Wikipedii, co se píše pod heslem Björn Železný, muselo vám být jasné, jak to celé nakonec dopadne. Bez ohledu na to, jak atraktivní to je, jak vědohodně herci poulí oči a vyřvávají repliky, které jim do úst nacpal Hirst, měly vzniknout opravdu moc dobré, dějově hutné tři řady. Těch zbytečných epizod, které předcházely zásadním událostem, bylo opravdu hodně a jen díky nim, se rozředí i moje hodnocení na pouhé tři hvězdy. Celou řadu bych pak neohodnotil lépe. ****** Jen pro zajímavost citace z cz Wikipedie: Ivar Bezkostý, Ivar Bezkostný či Ivar Bez Kostí (staronorsky Ívarr hinn Beinlausi; staroanglicky Hyngwar; † 870 nebo 873) byl vikingský vůdce, syn Ragnara Lodbroka a jeho třetí ženy Aslaug. Ve druhé polovině 9. století, po smrti svého otce, vedl spolu se svými bratry vikingskou invazi do anglosaské Anglie. Zřejmě byl mrzákem neschopným boje, kterého jeho muži museli na bojiště nosit, nicméně svoji tělesnou slabost vyvažoval vojenským a politickým géniem. V listopadu 866 (rok po smrti svého otce) dobyl York a později zajal a nechal umučit Ællu, krále Northumbrie, který měl v roce 865 podle legend nechat popravit jeho otce. Dále porazil Mercii a dobyl Nottingham, další obětí byla Východní Anglie, po jejíž porážce nechal umučit jejího krále Edmunda Mučedníka (865). Jím vedené výboje položily základy dánské moci v Anglii. Jeho náhlá smrt v roce 870 vikingy velmi oslabila a otevřela cestu úspěchům Alfréda Velikého, který jeho nástupce postupně porazil a zpacifikoval. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Spoilery! Tak tento díl mi hodně připomínal poslední volbu prezidenta v naší malebné zemičce. Na jedné straně se opíral o berličku Ivar (Miloš Zeman), který je naprosto zdravý a bude tu do 90 let, akorát má problém s nožičkami. Vedle Ivara byla jeho osobní stráž Ovčáček čtveráček, který za něj řešil nepříjemnosti a zarputile se společně snažili střežit své království před nájezdem dalších kandidátů o prezidentské křeslo, kterým se nelíbila nastolená krutovláda, kde se o potrestání vzbouřenců režimu pouze nemluvilo, ale kde se skutečně trestali. Těch paralel tam bylo mnohem více. Například Bjorn v roli Drahoše, který si chce povídat a všichni ho mají rádi. Těžko říct, zda se tvůrci skutečně inspirovali situací v naší zemi. Samozřejmě, film je tak trošku pohádka, takže se výrazně lišil konec, jelikož v naší zemi paní Zemanová nezradila svého muže. Co se týče samotného průběhu bitvy, zřejmě nejsem jediný, kdo ji čekal poněkud epičtější. Seriál se více a více ponořuje do mysteriózna a protlačuje více a více artu a ubývá syrovosti a krutosti, která ke způsobu života vikingů prostě neodmyslitelně patří. V této sérii mi to hodně chybělo. Naštěstí seriál stále dosahuje dostatečnou atraktivnost, abych si nenechal ujít další sérii. Upřímně jsem ale rád, že ji tvůrci označili za poslední. Myslím si, že je to nanejvýš soudné a moudré rozhodnutí. ()

Eliott 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Dobré zakončení celé série a další ucházející bitva. Ale zase tolik blbostí. Jak se proboha mohlo Ivarovi podařit utéct? Kripl s nejznámější tváří v Kattegatu si odjede jen tak a nikdo ho zdá se ani nehledá. Edit 07/06/21: Náhodou jsem zahlédl v TV a opět mne fascinovalo, že Ivara prostě nikdo vůbec nehledá. Konec docela k vzteku. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama