Ragnarok (S05E20) (epizoda)

 • Kanada

  Ragnarok

Akční / Drama / Historický / Dobrodružný

Irsko / Kanada, 2019, 44 min

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Kamera:

Owen McPolin

Hudba:

Trevor Morris

Střih:

Aaron Marshall

Scénografie:

Mark Geraghty
(další profese)
 • mjech
  odpad!

  Po tom všem, co jsem v tomhle seriálu viděl, jsem čekal epické finále, když už se celá pátá řada nepovedla, ale tvůrcům už evidentně úplně došel dech. Je s podivem, jak si parta přehrávajících ufňukánků nedovede poradit s palisádou, když jeden z nich asistoval při dobývání Paříže. Ještě že teda Darth Lagertha přinesla Excalibur, korunovala už tak dost korunovanýho Bjorna, Raiden Ivar odcestoval do Číny a pohádky je konec.(31.1.2019)

 • jakkobCZ
  ****

  Strhující sebekuřba Michala Hirstů se uchýlila ke svému konci. Konečně. Čekal jsem opulentní a epické finální zúčtování, které vlastně bude jen brutálně nekřesťansky předvídatelný zvratek, při jehož psaní si již jmenovaný sterilní kokůtek rozlámal všechny svoje křivě píšící pastelky a několikrát vášnivě zamasturboval, jaký je to ale šikula. A přesně to jsem dostal. Akorát snad ještě ve větší míře a naneštěstí bez vší té zažité epičnosti z časů minulých. Při mé profesionální observaci jsem se proto poctivě snažil ignorovat všechny nelogické velepičózy, kterých i tato epizodka obsahuje úděsný nadbytek. Div se světe, podařilo se mi to. I když pozorovat tu kvocientně zaostávající skvadru plnou genetických odpadů byl vskutku lobotomický zážitek. Vévodila jí hlavně blonďatá neherecká a postiženě nesmrtelná mrdka s hereckým výkonem, nad kterým by se nebohému Trejvisi Fimlů zmenšil pindík do záporných hodnot. Nesmím také zapomenout na její superotravné patetické grimasy, které dodávaly tu pravou ultratrapnou atmosféru. Achjo. Bylo to zas v podstatě úplně o ničem a celý díl by se dal popsat jako infantilně fekální ubohý mnohonásobný recyklát, u jehož konce jsem měl chuť uříznout si koule a nacpat si je do prdele. Natočeno je to však velmi solidně a co do cirkusové ukočírovanosti se také není o čem bavit. Pěkně mě to dráždilo v análku, nicméně to po všech těch hovnodílech bylo působivé jak svině a vůbec celkově úžasné. Hvězdičku navíc přidávám vlastně jen z lítosti, točit další sérii je tudíž veskrze grandiózně retardovaný a kokotský nápad.(31.1.2019)

 • 0verseer
  ***

  Tešil som na nejaké epické vyvrcholenie tejto predlhej série, ktoré by v ideálnom prípade znieslo zo sveta aspoň tak dve z radu presluhujúcich hlavných postáv. Tie žiaľ Hirst drží v seriáli úpornejšie ako zaschnutý exkrement na bielej košeli, takže opäť došlo len na niektorých vedľajších zúfalcov. Vikingovia ma pri sledovaní nechávajú čím ďalej tým viac apatickým a finálové obliehanie Kattegatu v tomto aspekte dosiahlo spomedzi všetkých bojov, ktoré seriál ponúkol symbolický strop...(31.1.2019)

 • Loki_Six
  ***

  "Once more, brother will fight against brother. And the world will be wrecked. Midgard will be wrenched by wars for three winters. Fathers will slaughter sons. Brothers will be drenched in one another's blood. Mothers will desert their menfolk and seduce their own sons. Fimbulvetr, the winter of winters will grip and throttle Midgard. Fenrir, the wolf, will seize the sun between his jaws and swallow her. He will spatter Asgard with gore." "And then the warriors and all the gods in Valhalla will bear arms and fight against the giants and serpents unleashed against Midgard." "Odin and the wolf will be the first to engage and the battle will be fearsome. Though in the end, the wolf will swallow All-Father. That will be the death of Odin." "And then worlds will burn and the gods will die." "And the sun will be dark and there will be no stars in the sky. And the earth will sink into the sea." "Ragnarok."(16.3.2019)

 • Necrotongue
  ***

  Musím uznat, že se po dlouhé době konečně něco dělo, na druhou stranu je fakt, že by tvůrci měli uznat, že dobývání Kattegatu pěkně zmršili. Například od Bjorna, který se podílel na dobývání Paříže, bych čekal, že se tam něco naučil, ale to zastřešování beranidla potom, co si u něj nechá postřílet spoustu bojovníků, to byla jasná zhovadilost scénáristy. Podle toho, jakou zvolil Ivar pokrývku hlavy, bych si tipnul, že se děj příští série přesune do Číny.(1.4.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace