Reklama

Reklama

Vikingové - Série 6

(série)
všechny plakáty
Trailer
Akční / Drama / Historický / Dobrodružný
Irsko / Kanada, (2019–2020), 15 h 16 min (Minutáž: 44–51 min)

VOD (1)

Epizody(20)

Obsahy(1)

Na začátku závěrečné řady je Bjorn králem Kattegatu, Ivar se skrývá v Rusku a Lagertha plánuje mírumilovný odchod do ústraní venkovské farmy. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (49)

italka63 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá polovina závěrečné řady poněkud zvedla kvalitu, absolutně skvělá, důrazná hudba, precizní kamera. Kostýmy konečně na vyšší úrovni a pečlivějším propracování.Velmi dobré ztvárnění bitev. Herecky opět dobré, Ivar výborný. Co se děje týče, docela mne mrzí, že v nějaké retrospektivě nedostal víc prostoru Ragnar s Lagerthou, oni byli ti hlavní, od kterých se děj odvíjel. Takže ty čtyři hvězdičky to budou, pro všechny tam nahoře ve Valhalle, kde se celý den muži bijí pro potěšení Bohů, aby večer s nimi mohli zasednout k velké hostině. ()

Eliott odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pamatuji si na doby, kdy lidé srovnávali Vikingy s Hrou o trůny (Nutno říci, že já byl u prvních 2 sérii jedním z těch lidí). K tomuto srovnání se dnes bohužel vracím, neboť poslední sérii hodnotím odpadem u obou seriálů. A to s jedinou výjimkou, že ve Hře o trůny byl pokles mnohem strmější a v podstatě nastal až u 8 série, zato tady nás scenáristé krmili nelogickou břečkou už nějakou dobu, ale stále to bylo místy koukatelné a leccos jsem jim i odpouštěl. Nicméně zvědavost mě nakonec donutila dokoukat, čehož již zpětně lituji. Opravdu to nestálo zato! Scenáristé si dělali co chtěli a popírali i ty nejzákladnější zákony. Vypíchl bych například několikačlenná zmrtvýchvstání (Bjorn, Harald, Hitsverk, Torvi), Ivarovu (a nejen jeho) teleportaci z místa na místo, obyvatelé Islandu, co se za měsíc rozmnožili jak králíci a vůbec neustálou bezproblémovou plavbu bez navigace. To by se ale stále ještě dalo odpustit. Ze všeho nejhorší však zůstává rozporuplné a naprosto nepochopitelné chování hlavních postav v klíčových situacích (často však i v maličkostech). PS: potenciál hlavních postav byl často zcela promrhán (hlavně tedy u postavy Ubbeho) a dočkali jsme se několika neuspokojivých smrtí, kdy se někdo znenadání zjevil a probodl tak hlavní postavu ze zadu bez boje. Vrchol všeho pak byl zcela nehodící se konec, kdy si tvůrci spíše připravovali půdu pro navazující seriály. Myslím, že není ani nutné dodávat, že s tvůrci už nechci mít nikdy nic společného. Hrůza hrůz! A to jsem si myslel, že nic nepřekoná Hru o trůny a tady to máme! Celkové hodnocení: první polovina je zachraňována Lagerthou a ohodnotil bych ji jednou hvězdou. Druhá část je však ztrátou času a ani nepříteli nedoporučuji koukat. Odpad! a celkově také, jelikož seriál uráží divákovu inteligenci stejně tak, jako všech postav v něm. ()

Reklama

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tu máme konečně velmi vítané ukončení jednoho výborného seriálu. A ač jsem byl hodně skeptický k této sérii, nutno říci, že právem, tak si dokázala udržet jakž takž úroveň, i když to samozřejmě není co dřív. Série přináší koukatelné, ale bohužel slabší díly, ve kterých se občas (7., 11., 19. a 20. díl - bohužel to nikdy není celý skvělý díl, ale jen určité scény) mihne záblesk toho, co z Vikingů udělalo skvělou podívanou. Finální návrat do Anglie je z Kyjeva víc než vítaný, i když je hodně urychlený tak to vůbec nevadí, protože je mi jasné, že se to dalo natáhnout do celé 7. série. Takto jsme dostali 2-3 díly a bohatě stačí. Ubbeho linka skončila tam, kde jsem si myslel. že skončí, nebyl zbytečně protahovaná a přestože scény na lodi nudily, finále to zachránilo. Ivar se vykoupil, donedávna nevýrazný a lehce otravný Hvitserk potěšil. Flashbacky na Ragnara byly fajn, návrat Alfreda výborný, znovu objevení 2 známých tváří z minulosti navodilo vzpomínání na časy minulé. Důstojné ukončení 5 minut po dvanácté. SKOL! ()

liquido26 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Obsahuje SPOILERY: Poslední série Vikingů ... tento seriál mě provází už hodně dlouho. Vrcholem pro mě zůstává třetí série a nepřekonatelné obléhání Paříže, možná nejlepší filmová bitva, co jsem viděl. Šestá série už víceméně vaří z vody. U většiny dílů jsem usínal, koukal jsem se na to jen proto, abych věděl, jak to dopadne s mými oblíbenými postavami. Ubbe objevil Grónsko i Ameriku dlouho před Erikem Rudým a Leifem Eriksonem, Ivar se vydal dělat bordel na Kyjevskou Rus a znovu do Anglie, kam jsem si myslel, že už se nepodíváme, Hvitsverk vyměnil drogy za víru, Lagertě z toho všeho zbělely vlasy ... nicméně nejepičtější smrti se dočkal Bjorn. Dle mého nejsilnější zážitek z celé série a tím ten seriál mohl klidně skončit. Druhá polovina série je už totiž jen natahovaná nuda. Nové postavy jako Erik, Ingrid, Othere nebo Naad jsou celkem nezajímavé. ()

sofiapetra 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

U všech Ódinů, tohle provést mému oblíbenému seriálu! První půlka šesté série už bylo jedno zklamání za druhým, ale co Michael Hirst předvedl v závěrečných deseti dílech, to už je za všemi hranicemi žánru, logiky i slušnosti. A to ještě ani nehovořím o tom, jak předčasně se předtím zbavil všech silných a zajímavých postav. Ale co provedl se zbývajícími - jak idiotsky a zcela mimo jejich charakter, je nechal umřít, to bylo naprosto nepochopitelné. Navíc ten až zločinný děj, který by se v klidu vešel do dvou dílů, útrpně a nudně natahovali až do té naplánované dvacítky. Dvě hvězdy dávám jen z nostalgie a za Bjorna a Flokiho, jinak bych se vážně tentokrát nezdráhala dát Odpad. ()

Galerie (569)

Zajímavosti (14)

  • Björn Železný bok a Erik Rudý se nemohli nikdy setkat, protože Björn byl od Erika o 150 let starší. (Saroman)
  • Když začnou vojáci zasypávat mrtvé důstojníky v jámě, tak jeden se přitom pohybuje. (Duoscop)
  • Prvním zaznamenaným, kdo se vylodil v Grónsku, byl Erik Rudý. Asi 100 let po Ivarově smrti. (Saroman)

Reklama

Reklama