Epizody(20)

Na začátku závěrečné řady je Bjorn králem Kattegatu, Ivar se skrývá v Rusku a Lagertha plánuje mírumilovný odchod do ústraní venkovské farmy. (Netflix)

Trailer

Eliott odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pamatuji si na doby, kdy lidé srovnávali Vikingy s Hrou o trůny (Nutno říci, že já byl u prvních 2 sérii jedním z těch lidí). K tomuto srovnání se dnes bohužel vracím, neboť poslední sérii hodnotím odpadem u obou seriálů. A to s jedinou výjimkou, že ve Hře o trůny byl pokles mnohem strmější a v podstatě nastal až u 8 série, zato tady nás scenáristé krmili nelogickou břečkou už nějakou dobu, ale stále to bylo místy koukatelné a leccos jsem jim i odpouštěl. Nicméně zvědavost mě nakonec donutila dokoukat, čehož již zpětně lituji. Opravdu to nestálo zato! Scenáristé si dělali co chtěli a popírali i ty nejzákladnější zákony. Vypíchl bych například několikačlenná zmrtvýchvstání (Bjorn, Harald, Hitsverk, Torvi), Ivarovu (a nejen jeho) teleportaci z místa na místo, obyvatelé Islandu, co se za měsíc rozmnožili jak králíci a vůbec neustálou bezproblémovou plavbu bez navigace. To by se ale stále ještě dalo odpustit. Ze všeho nejhorší však zůstává rozporuplné a naprosto nepochopitelné chování hlavních postav v klíčových situacích (často však i v maličkostech). PS: potenciál hlavních postav byl často zcela promrhán (hlavně tedy u postavy Ubbeho) a dočkali jsme se několika neuspokojivých smrtí, kdy se někdo znenadání zjevil a probodl tak hlavní postavu ze zadu bez boje. Vrchol všeho pak byl zcela nehodící se konec, kdy si tvůrci spíše připravovali půdu pro navazující seriály. Myslím, že není ani nutné dodávat, že s tvůrci už nechci mít nikdy nic společného. Hrůza hrůz! A to jsem si myslel, že nic nepřekoná Hru o trůny a tady to máme! Celkové hodnocení: první polovina je zachraňována Lagerthou a ohodnotil bych ji jednou hvězdou. Druhá část je však ztrátou času a ani nepříteli nedoporučuji koukat. Odpad! a celkově také, jelikož seriál uráží divákovu inteligenci stejně tak, jako všech postav v něm. ()

NinadeL

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zajímavým směrem se vydala 6. série. První díly byly slabší, pak se to zase vcelku vyrovnalo. Příhody z Heptarchie nahradil Kyjev, kupodivu byl čas i na návrat na Island, rozloučili jsme se s Lagerthou... Je hezké vnímat, že by to mohlo pokračovat do nekonečna, objevitelské cesty na západ, Grónsko, nové zážitky na Hedvábné cestě na východě. Uvidíme, zda současná omezení nezruší plánované pokračování Vikings: Valhalla. ()

EvilPhoEniX

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

6.série byla zajímavější než 5 díky objevení země Ruské, ale to je tak všechno. Seriál už přešlapuje na místě. Na jednu bitvu divák čeká 9 dílů, všechny zajímavé postavy jsou pryč a zbývají jen ty otravné. Největší paradox mi příjde, že jako jediný přežil ten nejméně zajímavý charakter z celého seriálu. Nenudil jsem se, ale koukal jsem spíše z principu. Vizuálně na tom prachy nejdou vidět vůbec ve srovnání s první sérii. 6/10. ()

Kaka

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Upachtěné finále, které postrádá rafinovanost prvních sérií, napětí těch prostředních a jakoukoliv invenci, či snad alespoň vizuální satisfakci, které by si závěr ságy zasloužil. Není to úplně průser, svoje dobré momentky to má, ale je jich zatraceně málo a spíše než kvalita tu hraje roli jistý sentiment a úcta k dané látce jako takové. ()

Spiker01

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pro ty, kdož sledují Vikingy od roku 2013 to muselo být toužebně očekáváné pokračování, já si to ovšem sjel hezky popořadě. Ani jsem nedoufal, že bych se dostal k šesté řadě v den její premiéry (tedy druhé části), ačkoliv jsem z počátku slušné tempo, i vlivem dvojnásobného počtu dílů a poklesu v kvalitě se citelně uvolnilo. Ale zpoždění není tak velice a poslední řada mě, tak jako mnoho jiných i zde v komentářích, vlastně nezklamala, ačkoliv se občas točila v kruhu a postavy, které jsem nikdy neměl rád, pořád zůstávaly a dařilo se jim. Hlavně asi kvůli tomu, že toto historické období není mé oblíbené, se z tohoto seroše nestane moje srdcovka, kterou si dám za pár let znovu. A toho navazujícího spin-offu se spíš bojím než cokoliv jiného...70% ()

• Ve 28. minutě je jeden vikingský válečník probodnout kopím. V následujícím střihu má ale kopí zabodlé na jiném místě. (Duoscop)
  • Björn Železný bok a Erik Rudý se nemohli nikdy setkat, protože Björn byl od Erika o 150 let starší. (Saroman)
  • Harald Krásnovlasý zemřel v pokročilém věku v Norsku asi 50 let po smri Ivara a Ubby. Měl 8 žen a 23 dětí. (Saroman)