Nové začátky (S06E01) (epizoda)

• Irsko

Trevor Morris

Keith Thompson

Aaron Marshall

Scénografie:

Mark Geraghty, Jil Turner (set dekoratér)
  • Velocci

Nečekal jsem nic převratného, víceméně se od smrti Ragnara neřeší nic jinýho než občanský války mezi zlobivýma děckama. Takže nyní se už po několikáté můžeme těšit na bitvu o Kattegat, kde zemře pár vedlejších postav, který vám jsou uplně u prd**e. Už se těším, až to skončí. Scéna s balónem a vůbec celá dějová linka v Kyjevě - hrůza.(6.12.2019)

Bjorn sa stáva kráľom Kattegatu a chce z neho spraviť obchodné stredisko Škandinávie. Lagertha sa však rozhodne, že už nebude stať po jeho boku a che sa utiahnuť do ústrania a viesť roľnícky život a zaspomínať tak na časy s Ragnarom keď ich netrápili vojny a kráľovské povinnosti. Ivar padne do zajatia ruským vojakom pod vedením proroka Olega v kyjevskej Rusi a stane sa jeho obľúbencom. Haraldovi poslovia žiadaju od Bjorna pomoc pri opatovnom získaní koruny kráľa Nórska, ktorý si počas jeho zranenia vydobil Olaf...solídny úvod, pompézne zahrabenia meča v podaní Lagerthy, ktorá ho však určite onedlho vyhrabe...netuším, či sa oplatí pozrieť Ságu Flokiho, ktorá je zaradená ako nultá epizóda pri tejto sérii, či má s touto sériou nejakú spojitosť ale nakoľko ju ani nie je možné hodnotiť, tak zatiaľ pokračujem bez nej.(30.1.2020)

Já si k Vikingům kdysi nacházel cestu poněkud trnitě a trvalo mi, než jsem jim podlehnul takovým způsobem, že jsem je dohnal až k poslední epizodě. Nyní už bez debat patří mezi moje seriálové oblíbence a věřím, že poslední příchozí série na tom nic nezmění. Možná i naopak. Nový záporák se mi prozatím zamlouvá.(6.12.2019)

Slušný díl, který staví základy pro závěrečnou sérii. Bjorn se snaží kralovat, Lagertha se snaží osamostatnit se, a Ivar nachází nové spojence. Scéna kdy Lagertha vzpomíná na časy z prvního dílu, kdy žily na farmě s Ragnarem, přiznám se, brečel jsem. Jediný co bych vytknul, je kulhající Lagertha. Na konci 5 série byla v pohodě, a teď najednou kulhá. :-D(6.12.2019)

Spoilery! Naprosto klasický úvodní díl, který už tu byl v rámci tohoto seriálu tisíckrát. Následuje tedy reorganizace sil v Kattegatu. Na trůn usedla už asi 15. postava. Nechybí ani představení nového království. Ivar vstal z popela a našel si nového kamaráda v Rusku. Všichni už tedy tušíme, co se nabízí jako finále minimálně poloviny série. Co se tedy týče vývoje nebo překvápek, tak je tento díl docela slabota a vůbec celkově začal v tomto ohledu seriál stagnovat. Stále ovšem můžeme obdivovat krásný svět seveřanů, velmi sympatické postavy a jejich půvabné zvyky, jako je třeba ocejchování zrádců a ponechání jich na pospas divočině. Také jste si všimli, že už v seriálu nejsou prakticky žádné kočky? Ty které stály za hřích jsou buď mrtvé nebo v horším případě staré.(8.2.2020)