Vikingové - Série 6 (2019) (série)

Nové začátky (S06E01)

(epizoda)
  • Irsko New Beginnings (více)

Ivar prchá Hedvábnou stezkou a upadá do zajetí. Bjorn získá kattegatský trůn, ale Lagertha oznámí, že odejde na venkov. (Netflix)

BROKEN_

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Slušný díl, který staví základy pro závěrečnou sérii. Bjorn se snaží kralovat, Lagertha se snaží osamostatnit se, a Ivar nachází nové spojence. Scéna kdy Lagertha vzpomíná na časy z prvního dílu, kdy žily na farmě s Ragnarem, přiznám se, brečel jsem. Jediný co bych vytknul, je kulhající Lagertha. Na konci 5 série byla v pohodě, a teď najednou kulhá. :-D ()

Frajer42

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery! Naprosto klasický úvodní díl, který už tu byl v rámci tohoto seriálu tisíckrát. Následuje tedy reorganizace sil v Kattegatu. Na trůn usedla už asi 15. postava. Nechybí ani představení nového království. Ivar vstal z popela a našel si nového kamaráda v Rusku. Všichni už tedy tušíme, co se nabízí jako finále minimálně poloviny série. Co se tedy týče vývoje nebo překvápek, tak je tento díl docela slabota a vůbec celkově začal v tomto ohledu seriál stagnovat. Stále ovšem můžeme obdivovat krásný svět seveřanů, velmi sympatické postavy a jejich půvabné zvyky, jako je třeba ocejchování zrádců a ponechání jich na pospas divočině. Také jste si všimli, že už v seriálu nejsou prakticky žádné kočky? Ty které stály za hřích jsou buď mrtvé nebo v horším případě staré. ()

LachtanShows

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Já si k Vikingům kdysi nacházel cestu poněkud trnitě a trvalo mi, než jsem jim podlehnul takovým způsobem, že jsem je dohnal až k poslední epizodě. Nyní už bez debat patří mezi moje seriálové oblíbence a věřím, že poslední příchozí série na tom nic nezmění. Možná i naopak. Nový záporák se mi prozatím zamlouvá. ()

Eliott

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Začátek ušel. Rychlé uvedení do děje, ale zbytek epizody nezajímavý a utaháný. A vůbec, koho to zajímá kdo vládne Kattegatu a kdo a kolikrát ho za sérii dobyje. Pořád dokola 30% PS: Bjorn si zřejmě myslí, že propuštěním kriminálníků na svobodu je dobrý nápad a ještě ke všemu jednotně. Což z nich udělá nebezpečnou skupinu lidí kteří budou loupit a zabíjet společně. ()

Trevor

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bjorn sa stáva kráľom Kattegatu a chce z neho spraviť obchodné stredisko Škandinávie. Lagertha sa však rozhodne, že už nebude stať po jeho boku a che sa utiahnuť do ústrania a viesť roľnícky život a zaspomínať tak na časy s Ragnarom keď ich netrápili vojny a kráľovské povinnosti. Ivar padne do zajatia ruským vojakom pod vedením proroka Olega v kyjevskej Rusi a stane sa jeho obľúbencom. Haraldovi poslovia žiadaju od Bjorna pomoc pri opatovnom získaní koruny kráľa Nórska, ktorý si počas jeho zranenia vydobil Olaf...solídny úvod, pompézne zahrabenia meča v podaní Lagerthy, ktorá ho však určite onedlho vyhrabe...netuším, či sa oplatí pozrieť Ságu Flokiho, ktorá je zaradená ako nultá epizóda pri tejto sérii, či má s touto sériou nejakú spojitosť ale nakoľko ju ani nie je možné hodnotiť, tak zatiaľ pokračujem bez nej. ()