Reklama

Reklama

Vikingové - Série 6 (2019) (série)


Prorok (S06E02)

(epizoda)
  • Irsko The Prophet (více)

Do Kattegatu se z Islandu vrací Kjetill, aby hledal nové osadníky. Ubbe jeho příchod radostně vítá, protože Kjetill tvrdí, že na Islandu žije muž jménem Othere, který údajně spatřil bájnou neosídlenou zemi na západě, kterou Ubbe hodlá hledat... (TV Prima)

Recenze (13)

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery! Souhlasím se spolukomentátory. Určitě lepší než první seznamovací díl, protože už se daly věci do pohybu. V Rusku nám předvedli, že se spory řeší výrazně rychleji, než třeba v diplomatické Anglii a tamní linka je v rámci seriálu prozatím tím nejlepším. Na severu vládne totiž trošku nuda, jelikož teprve závěr této epizody naznačil, jakým směrem by se mohly věci ubírat. Být králem Kattegatu není žádná prdel a Bjorna čeká po pár dnech klíčové rozhodnutí. Zajímavý cliffhanger také naznačil, že jeho předchozí rozhodnutí bude možná stát život jeho drahou matičku, bývalou největší kočku seriálu, nynější pacifistku. Souhlasím, že už to není, co to bývalo. Ale za mě seriál drží koukatelnou úroveň a finiš v rámci 6. série je určitě moudré rozhodnutí. ()

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bjorn rieši dilemu, či sa má postaviť na stranu kráľa Haralda, Lagertha vedie život farmárky a Ubbe sa zhovára s navrátilcom z Islandu a snaží sa zistiť čo sa stalo s Flokim a či sú zvesti o Novej zemi na Západe pravdivé. Ivar sa zatiaľ s Olegom vyberie do Novgorodu, kde sa Oleg svojským spôsobom ujme opatery nad následovníkom trónu Igorom...intrigy sa dostávajú pomaly na úroveň Hry o Tróny a aj keď je akcie zatiaľ pomenej šiesta séria ma viac ako slušný úvod. ()

Reklama

Loki_Six 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"I attacked Constantinople, defeated its defenders, and subdued it. Afterwards, I was invited to dine with its rulers to make peace, since I was not strong enough to occupy the city indefinitely. But just before the feast, I had a dream. I dreamed that my wine was poisoned. So, I refused to drink it. But two of my commanders, ignoring my warning, did drink, and died in the greatest agony soon afterwards. From that moment, I was called... The Prophet." ()

BROKEN_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bjorn se nemůže rozhodnout, zda má pomoct králi Haraldovi, Lagertha žije poklidně na nové farmě, Ubbe by rád zjistil, co se stalo s Flokim. Ale tou nejzajímavější dějovou linkou je Ivar nacházející se v Rusku. V další epizodě se můžeme těšit na akci, zatím si vede závěrečná 6.řada dobře, jen tak dál. ()

Eliott odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Od samého začátku nás tvůrci zasypou hromadou blbostí a nelogičností. Flatnose si dopluje sám bez navigace do Kattegatu na mini lodičce Flokiho, kterou tam osadníci ani nepluli, neboť si s sebou převezli i koně a všelijaký dobytek a chová se podivně. Pak následuje celkem zajímavý příběh v Rusku plný zrad a upevňování moci. Bohužel však okolo postavy která je každému u prdele a u druhé postavy která měla být raději už dávno mrtvá. Celé je to tak trochu přitažené za vlasy a nic nesedí a divákovi snad už ani na nikom nezáleží. ()

Galerie (38)

Reklama

Reklama