Po návratu do Kyjeva nechá Oleg uvěznit svého bratra Dira. Zatímco Ívar učí Igora staroseverštině, najdou Dira zohaveného a přivázaného jako psa... (TV Prima)

Arkanoid

Hvitserka trápia vidiny, Oleg sa vyrovnáva s ďalším bratom, Bjorn sa konečne rozhodne, Ubbe prijíma zodpovednosť a vidíme aj Haralda s trochou elánu a Olafa, ktorý nevie, prečo robí to, čo robí a neustále sa pýta, či za to môžu bohovia. Lagertha zažíva prepad dediny, ale len z rozprávania. Samotné zabitia a znásilnenia ukázané nie sú, aj keď by to v čase horšej dejovej kvality seriálu mohlo výrazne pomôcť. Seriál sa ale zameriava na prípravu dozeraz bezbranných žien na vycvičených zabijakov. Lagertha tak slávnostne vykopáva meč, ktorý pred dvoma epizódami ktovieprečo zakopala. Ubbe veľmi rozážne a dôležito hovorí k poddaným ako rozumný panovník. Bjorn ide konečne do boja, kde je Ketil jeho pravou rukou, no chytá sa do pasce, ktorá neprinesie veľa akcie. ()

Trevor

Ubbe je dočasne poverený vedením Kattegadu zatiaľ čo sa Bjorn vydáva na pomoc Haraldovi. Hvitserk prepadol alkoholu a duchom minulosti, Lagertha sa dozvie, že na ich ostrove sa usadili Ivarovi muži, ktorých Bjorn vyhnal z Kattegadu a prepadávajú miestne ženy a Ivar zisťuje, že Oleg je tak trochu ešte horší panovník, akým bol on sám...Lagertha vyhrabala meč zo zeme podstatne skôr ako som očakával, pasca na Bjorna sa zopakovala po Paríži opäť a Bjorn opäť naletel.Trochu stereotypu ale potešilo jednak to, že nenávisť voči kresťanom sa už takmer nespomína, náboženstvo ide tak trochu bokom a skôr sa do popredia dostáva zúfalstvo Hvitserka či brutalita Olega, ktorý pripomína legendárneho Ramseyho Boltona z Hry o Tróny. Zatiaľ prekvapivo dobrá séria. ()

Frajer42

Spoilery! Moje volání po půvabných ženštinách bylo vyslyšeno a Bjorna si narazila moc hezká klisnička v říji. Na jeho místě bych měl strach se ukázat doma vzhledem k tomu, jaká napěněná Marfuše jej přivítá. Moc se mi líbí, kterak se Ragnarův charakter rozmělnil mezi všechny jeho syny. Každý si z něj odnesl něco a místo aby všichni dohromady udělali moc, tak dochází ke střetu. Nejlepší stále zůstává dějová linka z Ruska, kde se Ivar učí novým metodám mezilidské komunikace. Lagartha, v minulosti pacifistka, opět vykopala válečný meč a zřejmě nás čeká menší dějová vsuvka. Celkem chválím, jak se seriál prozatím vyvíjí, protože nelze úplně přesně předpokládat, vývoj nejbližších událostí a zdali nás třeba některá z postav neopustí, což by bylo úžasné. Lepší 3 kousky. ()

Eliott

Vikingy jsem měl rád a vůbec se mi nelíbí co se s nimi stalo. Příběh v Rusku je sice vylepšením příběhu na Islandu, ale pořád je to dosti nezáživné a tím pádem k ničemu. Lagertha již zdá se také nemá show co nabídnout, Hitsverk se změnil v nicotnou trosku a Bjorn se asi snaží vládnout, což se mu ani trochu nedaří. Rozhodně to diváka ani nebaví, neboť si oblíbil Bjorna pro jeho horkou hlavu a ohromnou sílu, ne pro pletichy v nichž je úplně marný. Jedinou zajímavou postavou tedy zůstává Ubbe, kterého ale tvůrci pomalu vypravují na Island, takže můžeme s jistotou čekat další krok zpět. ()