Bjorn se vrací do Kattegatu. Harald se chce pomstít Olafovi. V Kyjevě se Ivar a Igor dozví zajímavé zprávy o princi Dirovi... (TV Prima)

BROKEN_

Emocionální epizoda, která dostane každého, kdo má srdce. Tvůrci si s touhle epizodou poradily na výbornou, a závěrečná rozlučka se slavnou štítonoškou Lagerthou byla skvělá. " Kéž bych u toho mohl být " - Bjorn mě se svým proslovem dostal. Poslední scéna pod vodou byla TOP. OBROVSKÝ PALEC NAHORU! " V mých snech jsme byli vždycky spolu". Brečel jsem, a brečím ještě teď. Ragnar + Lagertha = Forever. ()

Eliott odpad!

Náležité, a ze začátku až dojemné rozloučení s Lagerthou. Ale vážně tomu museli věnovat celou epizodu? Dal bych jednu hvězdu jako úctu k Lagertě, ale je to hrozná nuda a ke konci mě to znechutilo natolik, že jsem se vůbec nebavil a začal si hrát s telefonem. PS: kdo je vůbec ta žena co se pořád stará o toho Hitsverka. Měli bychom to vědět? ()

Frajer42

Spoilery! 90 % epizody se točí kolem pohřbu bývalé královny krásy a mojí druhé nejoblíbenější postavy celého seriálu. Na můj vkus bylo toto rozloučení příliš kýčovité a přeslazené, ale chápu, že bylo nutné, aby si v rámci seriálu přišla na své i něžná pohlaví a přecitlivělí buzeranti. K dokonalosti už chybělo snad jen to, aby přicupitala a pronesla svá slova Bohdalka. My krásní a tvrdí alfa samci si snad přijdeme na své v nadcházejících epizodách. Pohřeb byl jako již tradičně zpracován moc hezky, jen už jsme viděli to stejné asi po patnácté, takže už to nemá ono kouzlo. Děj se pohnul asi o milimetr. ()

Ratemus

Po dlouhé době velmi povedený díl paradoxně velmi poklidný. Pohřeb byl krásně udělán a přiznám se že byl velmi dojemný. Odchod Lagerthy velmi pěkný, valkýr a shledání s Ragnarem bylo už skutečně slzu nahánějící... Velmi pěkné ()

Arsenal83

Úplne hluchá časť, prázdna, s jednou témou, na to trebalo 45 minút? Keď už dôstojná rozlúčka, tak to bola smrť Ragnara (S04E15). Ten jeho predslov na záver, tá hudba okolo toho, to bolo jedna z najdojemnejších scén v seriálovej histórii. Lagerthu odpravili len tak obyčajným nímandom a potom trištvrte hodinu len blábolia o tom ako ju milovali a pomstia. Čistá vata, táto postava si zaslúžila isto viac. ()

Trevor

Dôstojná rozlúčka s Lagerthou zabral skoro celú epizódu, Ubbe s Bjornom sú rozhodnurý pomstič jej smrť, netušia však že zvláštne správanie Hvitserka súvisí práve s jej smrťou. Igor zatiľa v Kyjeve korčuľuje a Ivar sa už chystá na pompézny návrat do Kattegatu, ak sa splnia Hvitserkove slová príde priamo z neba - na balóne, na ktorom ho naučil lietať Oleg. Mohol by to byť zaujímavý moment. ()

Luicy

Snad první díl v tomto seriálu, který pohnul mým srdíčkem. Velmi poklidný díl plný emocí. Konec mě dojal natolik, že jsem nad tím uronila nemálo slz. Prostě krása... ()

bobiša

Důstojné a krásné rozloučení s Lagerthou.Velmi emotivní,nádherné záběry,hudba a scéna pod vodou nádherná. ()

Arkanoid

Nájdu Lagerthino telo. Hvitserk ujde, no jeho žena ho nájde. Pohreb je veľmi honosný, dokonca je dobrovoľne obetovaná mladá žena, o ktorej poctivé prijatie do Valhally sa postarajú traja mladí muži a anjel smrti. Na prebiehajúci pohreb prichádza Bjorn a má na ňom predslov. V Rusku sa Olegovej žene splní sen na jeho pokyn a zradcovia sú zasa o niečo múdrejší. Pohreb zabral hrozne veľa času a napriek pekným ceremóniám udržiaval len náladu postáv s vyrovnávaním sa so stratou a nikam ďalej sme sa v tejto dejovej línii samozrejme nepohli, čo na mňa pôsobilo veľmi pomaly. ()

Michnak

Každý kdo očekává od každého dílů války, zrady, sex, soutěže o nejvíce amputací, Ivara co už chodí a nevím co, bude zklamán. Ale nám jsou takoví lidi přece u prdele, ne? Tenhle díl byl potřeba. Emocí tam bylo tolik, asi jako kdyby byl v tý loďce Karel Gott. Podle mě to ani jinak uzavřít nešlo a jsem rád, že na to byl dostatečný prostor. Farewell ()

LachtanShows

Takové pocty se nedostalo ani Ragnarovi. Konečně jsme po tolika letech nepřímo nahlédli do oné oslavované Valhally a já si utvrdil přesvědčení v tom, jak je dobré být ateistou. Ušetřím nejedno naivní mladé dámské srdce a spoustu koňských hlav při pohřbech mých nejbližších. ()

Pichloza

Co mám říct? Tohle bylo perfektní rozloučení s nejslavnější štítonoškou historie a hrdinkou mnoha žen Lagerthou. Řeči Torvi, Ubbeho, Gunhild a Bjorna byly emočně silné a pohřeb měl dobře vystavěnou depresivní atmosféru. Zapálení lodě s tělem Lagerthy, její odchod s Valkýrami a závěrečné shledáním s Ragnarem jsou vizuálně v kombinaci s kamerou, hudbou a vytvořeným vztahem k postavě vrcholem celé epizody. Vítej ve Vallhale Lagertho a vítej zpět vedle Ragnara. ()