Reklama

Reklama

Vikingové - Série 6 (2019) (série)


Král králů (S06E11)

(epizoda)
  • Irsko King of Kings (více)

VOD (1)

Obsahy(1)

Bjorn je vážně zraněný a jeho stav se zhoršuje. Ivar se blíží, spolčený s ruskou stranou, a plánuje útok na Kattegat. Olaf je zajat ruskou stranou společně s králem Haraldem... (TV Prima)

Recenze (21)

Ratemus 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Neuvěřitelné, že tenhle vyčpělý seriál ještě dokáže nabídnout naprosto luxusní atmosférickou epizodu. Nevěřil bych tomu, nejdříve pohřeb Lagerthy a ted smrt Bjorna, jeho nástup, sjednocení králů a vystrašený ksichty nepřítele byly za doprovodu podmanivé hudby naprosto fantastický. Výborné. Zůstal tam ale vůbec někdo sympatický ještě? ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery! Nezbývá než souhlasit s hlasem lidu. Tento seriál má neskutečně dobře zmáknuté rozlučky s oblíbenými i neoblíbenými klíčovými postavami. V rámci tohoto dílu to skvěle znovu potvrdil a došlo i na jakési vykoupení po předchozí prapodivné, přehnaně artově laděné epizodě, kdy málokdo tušil, co se vlastně děje. Velmi slušná epizoda, kde nebyl problém se po delší pauze zorientovat. Zejména posledních 10 minut bylo naprosto luxusních. Jsem docela zvědavý, co bude následovat, protože trošku nečekaně byla vcelku dořešena hlavní dějová linie, proto nezbývá než doufat, že nás nebude čekat několik kecacích a nudných dílů, než se rozehraje další příběh. [85 %] ()

Reklama

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velkolepý návrat, který nastartoval těžce skomírající šestou sérii, kde chybí charizmatičtější osobnosti a pořádný tah na bránu. King of Kings je tak působivý restart, kde jde k zemi jedna z nejklíčovějších postav celého seriálu a jde k zemi velmi působivě. Zbožné přání všech fandů tohoto epochálního seriálu je si v posledních deseti dílech udržet aspoň částečnou fazónu, kterou chytila "jedenáctka". Snad se to podaří. ()

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jak hodnotit díl, který se z 90 % skládá z nudy, aby pak poslední minuty byly schopné navodit husinu a alespoň na chvíli připomenout vrcholovou úroveň starších sérií. TÍM KONČÍ VIKINGS a s Bjornem odchází i poslední Ragnarovo charisma. Nezbývá než vložit svou víru v Ubbeho, který se ale nachází v prdeli světa a jeho dějová linka je tak podobně jako ta Flokiho naprosto irelevantní. Skončit seriál tímto dílem, respektive posledními minutami, nemohl bych si stěžovat. Doufám jen, že zbývající desítka dílů završí seriál jakžtakž se ctí a že je snad šestá série tou poslední. Čistě z nostalgie hodnotím jen a pouze poslední desetiminutovku. Long live the King! ()

Eliott odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Množství blbostí začíná být neuvěřitelné a pro mě už skoro neúnosné: Mrtví a nebo alespoň minimálně smrtelně zraněný Harald byl po ihned po bitvě předveden v poutech před Ivara a nakonec v poutech svržen do želáře. Ani smrt, zranění, okovy a nebo fakt že je uprostřed Ruského tábora mu však nezabránilo, vypařit se jako pára nad hrncem. Olaf se dal z ničeho nic na křesťanství. Dále mne rozčílil fakt, že teleportující se plazivec skutečně zabil Bjorna i když byl na druhé straně mapy v jiné bitvě, těsně po tom co absolvoval kurz horolezectví. Pak ještě osada Kjetila co se rozrostla do velikosti Středního města již během pár let, či dokonce měsíců. Hitsverk je dalším zázrakem vyléčení z těžké závislosti (a stal se zase slušným člověkem), který opět zcela nepochopitelně posluhuje člověku kterého nenávidí nejvíce na světě. Král Hakon také nedával smysl a jeho zabití ještě o něco méně. Navíc rozloučení s Bjornem bylo bez emocí, snad s výjimkou rozčilení nad tím, jak je to celé debilní a porážka Rusů neuspokojivá. PS: ještě se vrátím k Bjornovi, to máme vážně věřit že člověk který si střihne bez pomoci dlouhou projížďku na koni a pak do sebe nechá zavrtat 3 šípy a i přesto zvedne meč nad hlavu a dá pokyn k útoku by bezpodmínečně umřel jak potvrdila Brunhilda? ()

Galerie (69)

Zajímavosti (2)

  • Když příjde král Haakone za Bjornem (Alexander Ludwig), který zrovna odpočívá v posteli, tak tomu se v různých záběrech mění poloha šňůrky s přívěskem na krku. (Duoscop)

Reklama

Reklama