Reklama

Reklama

Vikingové - Série 6 (2019) (série)


Samé změny (S06E12)

(epizoda)

Obsahy(1)

Bjorn je po smrti. Ivar s Hvitserkem stále působí v řadách knížete Olega. Kontaktuje je ale Olegův bratr a slibuje, že dostane Igora na trůn, jako právoplatného krále, je potřeba ještě vydržet, než shromáždí potřebné síly. Po smrti Bjorna se neví, kdo nastoupí na jeho místo. Eric začne intrikovat na stranách obou manželek, měly by se ucházet o místo královny. Obě mají tyto ambice a zdá se, že dojde na politický souboj. Gunnhilda uvěří Erikovi a pozve dokonce do své ložnice. Ubbe se dozví o smrti bratra, řeší situaci na Islandu, potřebuje zemi opustit, potřebuje ale, aby spolu s ním odpluli i Kjetill a Other, kteří jsou znesváření. Proto jim domluví a zajistí, aby mohl oběma alespoň na nějaký čas důvěřovat. Znovu se tedy navrací na moře. Ivara svádí Katia, sice odolává, ale Oleg svede z cesty jeho bratra Hvitserka, ten začne čichat makové semínka a Ivar tak zůstává oddělen a sám. Katia se snaží vypadat jako Ivarova žena Freydis a tím ho dostane na scestí, svede ho a získá cenné informace o připravovaném spiknutí na Olega. (TV Prima)

(více)

Recenze (9)

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Naplnily se moje nejhorší očekávání. Hlavní zápletka byla v předchozím dílu dořešena a bude nás zřejmě čekat několik podobných dílů jako je tento, kde se bude připravovat půda pro novou zápletku. Bohužel, vikingská atmosféra je to jediné, co si seriál ještě tak nějak zachoval. Souhlasím, že se příběh vyvíjí neskutečně pomalu. Zejména na Islandu mám pocit, že sleduje prakticky neustále to samé. Tak snad alespoň volba nového krále/královny Kattegatu vnese do děje nějaké osvěžení. Ani moc zajímavých postav už se nepohybuje po světě těch živých. Baví mě tam snad už jen Ivar. Je fakt dobře, že sledujeme poslední sérii. Déle to natahovat postrádá jakýkoli smysl. [65 %] ()

Eliott odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hrozně dlouho mi trvalo než jsem strávil poslední epizody a uvažoval jsem jestli to už nebyl vrchol blbosti a zda se seriálem nepřestanu. Nakonec jsem se rozhodl, že jsem příliš blízko konce a že už to nějak doklepu ke konci. Nicméně pokračování příběhu je velice nudné a děj se vyvíjí hlemýždím tempem. Nebaví mne neustále sledovat několikaminutové milostné scény a nebo dlouhý záběr toho jak někdo někam chodí. V seriálu navíc zůstala poslední zajímavá postava a ta je zaseknutá na Islandu kde se nikdy nic neděje a ani nedělo. ()

Reklama

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

S trochou nadsázky lze říci, že je to opět tam kde to bylo v první polovině šestky. Rus působí divně, mnohdy nelogicky a rozháraně. Ubbe na Islandu také zrovna moc díru do světa neudělá a v rámci mezí to zachraňují události v Kattegatu. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (1)

  • Když začnou vojáci zasypávat mrtvé důstojníky v jámě, tak jeden se přitom pohybuje. (Duoscop)

Reklama

Reklama