Velryba, kterou vyvrhlo moře, leží na Kejtillově pozemku. Má na ni tedy právo a chce o podílech ostatních stoprocentně rozhodovat. Ubbe ho vyzývá, aby se hlavně rozdělil, ten slibuje, že to udělá. Ovšem Othere Kjetillovi nevěří. A když si Ubbeho muži jdou pro podíl, potřebují přeci něco jíst, Kjetill rozpoutá krvavé peklo. Ubbe se svými lidmi tedy prchá z pusté země zpátky na loď a nechává bláznivého Kjetilla, aby vládl svému úlovku, víceméně sám. Igor se svou družinou přijíždí před brány Kyjeva a lid ho vítá. Kníže Oleg je osamocen, propadá své víře, ztrácí trochu pojem o realitě. Igor ho zabije šípem z luku a nastává nová vláda Rusi. Harald se stává králem Kattegatu, k oltáři ale přijde pouze jedna žena. Gunnhilda totiž oznámí Haraldovi, že se za něj neprovdá, její srdce patří stále Bjornovi. Proto za ním odchází do Valhally a ztratí se pod mořskou hladinou. Ubbe má na moři obavu z toho, že všichni pomřou žízní, když v tom se nad lodí stáhnou mraky a spustí se déšť. Mohou si tak udělat nějaké zásoby. Ivar a Hvitserk mají splněno, Igor je v bezpečí a o jeho trůn nikdo neusiluje, a tak není proč zůstávat. Katia ale oznámí Ivarovi, že nosí jeho dítě. I přesto ale nechce, aby s ní zůstával. Oba bratři se proto rozhodnou, že se vrátí do Kattegatu, aby se podívali, jak se tam po smrti Bjorna poměry mají. (TV Prima)

Kaka

Výborná pasáž v Grónsku. Syrová, krvavá, s bravurní ruční kamerou. Nekompromisní survival mód. Navíc tentokrát i Ruská pasáž zabaví, kdy se podle očekávaní rozdávají nejvyšší trumfové karty. Zvraty, které možná měly být v sérii trochu později, či snad na jiných místech se nám dostávají právě teď, uprostřed finální série. ()

Dave12345678

V této epizodě přicházíme celkem o dvě důležité postavy. Uzavírá se nám linka, odehrávající se v Rusku, Ivarovo loučení s Igorem bylo celkem dojemné. Moc se mi líbí, že se Ivar v šesté sérii změnil, Linka na Grónsku byla také poměrně zajímavá, dalo se čekat, že nebude trvat dlouho, než Kjetillovi zase přeskočí. Linka v Kategattu byla také fajn, těším se, jak dějem zamíchá návrat Hvitserka a Ivara. Myslím si, že seriál Vikingové by se mohl dočkat důstojného zakončení. Já jsem osobně zatím s druhou polovinou šesté série spokojen. ()

Frajer42

Ach jo, tady nám to hodnotí samí odborníci. Nechci jmenovat, ale retardi typu "Eliott" si u tohohle seriálu zřejmě prohání svého bimbáska a nevěnují mu moc pozornost, protože nemají tušení která bije a proč někdo dělá něco co dělá. A nebo jsou prostě jen pomalejší. Za tu šťastnější část diváctva, které pánbůh obdařil, musím říct, že ani tato epizoda nebyla úplně marná. Grónsko byla nesmírně zábavná etapa a dostali jsme ho zřejmě za přetrpění islandské nudy. Naopak velmi dojemné bylo Rusko, kde jsem si docela jistý, že kluky ještě uvidíme přispěchat na pomoc do bojů o Kattegat. Trošku kýčovité mi přišlo snad jen to plavecké číslo, které mi tam poetikou moc nesedělo. Ale vem to čert, jednotlivé příběhy se pomalu uzavírají a atmosféru to má stále boží. [80 %] ()

Arkanoid

Ketill sa stáva pánom veľryby a ostatní utekajú. Boj v Grónsku je naturálne, dynamicky natočený s pohybujúcou sa kamerou, no postavy sa správajú ako kŕdeľ kačíc a vo výraznej presile. Oleg šalie. Dirovi sa vzdáva Kiev. V Kattegate vládne nuda. Epizóda ukazuje pekné hodnoty Ivara, Hvitserka a všetkých preživších postáv v Kieve. ()

Eliott odpad!

Ubbe, který má mnohonásobnou přesilu oproti pár členům Kjetilovi rodiny uteče z boje a Greenlandu jako zbabělec a navíc bez jídla a vody. To se jeho postavě vůbec nepodobá. Oleg se také nechal zničit a zesměšnit jako úplný pitomec, což se mu také nepodobá, neboť měl vždy každý krok dopodrobna promyšlený a tady se vydá na milost jen tak sebemenšího plánu a vypadá jakoby se zrovna probudil. Půl série budování jeho osobnosti tak přišlo vniveč. Sám nevím, co v seriálu ještě zbývá a není úplně zbytečné. V poslední řadě Haraldova svatba byla také naprosto hloupou výplní a Gunnhild zřejmě zapomněla, že s takovou zbytečnou smrtí se stejně do Valhally nedostane (navíc tak hlupý a dlouhý kamerový záběr. no škoda slov). ()