Vikingové

Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Série(6) / Epizody(89)

Luckyboy

Konečně něco, kde se nešuká 30 % děje a zbytek děje neteče kečup (Spartacus), anebo kde se nešuká 20 % děje, a zbytek je zaplněný zploštělými rádoby intrikami, které bez přečtení knih skoro nedávají smysl (GoT). Jsem zvědavý, kam se bude seriál dál ubírat, ale zatím nemám co vytknout. O dokument sice nejde ani v nejmenším (to by boj vypadal trochu jinak), ale atmosféra a pokus o vykreslení charakterů a střetu kultur se celkem vydařil (i když jsem tam nikdy nebyl :) ). --- Ok, sexu přibylo, ale naštěstí není tak "nechutně" explicitní a prvoplánový (jinak proti pornu nic nemám, ale když se chci dívat na porno, pustím si porno, když se chci dívat na "historický" seriál, tak porno nechci). Zajímavý exkurz do minulosti, který bavil. Není to výpravný Rome, ale ono to asi na severu v temném raném středověku jinak než civilní asi nebylo. S očekáváním se těším na druhou sérii. --- Druhá série je ještě lepší. Přibyly intriky, a i když se dal konec tušit, nebylo to jisté, a umřít asi kromě Ragnara a Bjorna mohl kdokoli. Tleskám, a čekání na další řadu bude dlouhé. --- Série přišly a odešly, prvotní nadšení také. Ragnarův odchod sérii hodně uškodil, protože žabomyší války "opravdových Vikingů" jako je Ivar, nebo zfetovaný Hvitserk byly tlačeny na sílu. Nevím, proč musí být všichni posedlí GoT, a nelogicky nechat umírat ve schválně nečekaném okamžiku hlavní (oblíbené) postavy. Bohužel, jako v mnoha jiných seriálech, délka a snaha rejžovat prachy vyhrála nad schopností vyprávět ucelený a promyšlený příběh. A tak to pomalu vypadá, že adorovaná tzv. Quality TV je v důsledku jen a pouze komerční hype a komplexní a zajímavý příběh tak lze najít pořád jenom v knihách a případně některých video hrách. ()

Charvy.666

Spravne spinave,syrove a brutalni(i kdyz ne jako treba Spartakus)Chlapi jak hory,krasny zensky,nadherna priroda.Serial se drzi i historickych faktu jako prvni najezd do Anglie...Po 5ti dilech 5* ()

Wirmon

No, Raagnar Lodbrok je postava z legend. Jeho historickou autentičnost by se dala přirovnat ke Kněžně Libuši. Jeho osud a osud jeho rodu zpracovává "Ragnarssona þáttr". Vzhledem k povaze informačních zdrojů o této legendární postavě i její době bych rozhodně nečekal že scánaristé vyplní seriál filosofováním a sofistikovanými dialogovými duely (viz. některé komentáře). Tady se jde prostě přímočaře a tvrdě na věc, velká rozhodnutí se dělají během několika úderů srdce a nejpádnější argumentem (taky nejčastějším) je sekera. Srovnávání s Hrou o trůny je samoúčelné, hloupé a umělé. Uvědomte si, že se tu zpracovává osud maniaka, co si myslí, že je Odinův syn,co vyplenil Northumbii, Paříž, znásilnil a ukradl vše co mu přišlo pod ruku. Mimochodem ,král Ælla je skutečná postava a jestli chcete vědět jak dopadne jeho duel s Ragnarem podívajte se do anglické wikipedie. ;-) Takže rekapitulace. Za mě poctivé čtyři a to za: Fimmelův punkový účes, za jeho fešnou štítonošku, za norskou přírodu, za Flokiho "Psychopata" boatbildera....A vůbec, až přijdu z práce, zabalím se do deky a nechám na sebe fouknout ledový vítr od fjordů a pustím si sedmý díl! ()

TheNext

Po prvej sérií to môžem hodnotiť len 5* , je to jeden z najlepších seriálov aký som za posledných pár rokov videl, ta atmosféra priam srší z každého kúta, každou epizodou sa je serial lepší a lepší, už teraz sa neviem dočkať ďalšej série. ()

reypal

Historických seriálů se točí pomálu a ty kvalitní by se dali spočítat na prstech jedné ruky. Takže, když přivřu jedno oko, dokážu přehlídnout místy toporné dialogy, historické nesmysly a nelogičnosti v ději a už mi nic nebrání užít si dobu vikingských nájezdů, charismatický pár v hlavní roli, drsné bitky, záběry na fjordy a seznámení se severskou mytologií, která výrazně ovlivňuje jejich životy. Po první sezóně vcelku spokojenost, rozhodně budu sledovat další. ()

mata77

1. séria: Priemerné herecké výkony, otrepané a suché dialógy, predvídateľný dej a zápletka, ktorá ma za srdce príliš nechytila. ()

only_serials

Příběhy o Vikingách mě nikdy nijak zvlášť nebraly. Filmy o nich nevyhledávám, knížky o nich nečtu, ve hrách za ně nehraju... Tihle Vikingové mě ale chytli od prvního dílu. Fandim jim aby měli vysokou sledovanost a aby se stali populárnější než (podle mě neskutečně přeceňované) Game of thrones... Postavy, příběh, atmosféra, souboje, dějové zvraty.. vše mě tady prostě neskutečně baví. Pro mě seriál posledních let!... Edit po polovině 2. řady: Je naprosto neuvěřitelný do jakých otáček se seriál v průběhu 2. sezóny dostal. Absolutně nepředvídatelný děj- nikdy si nemůžete být jistí co přijde v dalším díle. Fakt to žeru! Aktuálně bezkonkurenčně nejlepší běžící seriál.. Připitomělý, unuděný trůny se můžou jít i se všema svejma kozama vycpat.. :) Edit po 2. sérii: Totálně nejlepší seriál současnosti! ()

Lurtz37

První série hodně chytlavá. Obsahově nic extra, ale dobrá stajlovka... Edit po 3. sérii: trojka je sice nejslabší, ale už je to pro mě taková srdcovka, že to rovnou a navždy pálím na 5*. ()

DonBraso

1 Sezona. Ačkoliv mě přišlo občas,že jakoby tvůrci tak trochu zapomněli co všechno narvat do epizod a někdy mě přijde,že nějaká epizoda je taková bůhvíjaká a některá je naprosto bezkonkurenční.Občas nějaký otázky nechají plavat nejspíš po vodě,jenom aby jsme měli nějakou zápletku,která bude pěkně vypadat.Herci mi naprosto sedli,sice je celá první série hrozně ke konci jasná,jak asi by mohla vypadat druhá sezona,tak určitě nejlepší podle mě je 6díl a poslední díl.Každopádně karty jsou rozdány hezky,jenom to chce trochu stále vypilovat,zbavit se občas červené knihovny,dát důraz na spojitost a celistvost,na druhou stranu beru fakt,že příběh se nesnaží za každou cenu rvát do očí bijících afér a intrik.Pro člověka který by chtěl na výzkum do Valhally povinnost samozřejmá :)Já jsem si devět dílů užil,ale čekám,že druhá sezona to nakopne,protože má na to potenciál jako kráva,snad jenom,aby neměli kluci u stolu špatné chvilky a Hirst si neřekl,že to udělám jako příšerný Camelot. ()

Blazis34

První díly mě nepřesvědčily a nepřitáhly k obrazovce. Po čtvrtém dílu jsem přemýšlel, zda budu ještě seriál sledovat. Druhou šanci jsem mu dal a musím říct, že druhá polovina byla určitě lepší a zajímavější. Travis Fimmel vypadá velice přísně a hodí se do role Ragnara Lothbroka. V druhé sérii chci více bitev, většího nasazení a nějakou větší zápletku. Třeba přijde s bratrovražednou situací, která by seriálu dodala odvaha. Po první sérii dávám 60% - tři hvězdy. Druhá série obsahovala už více komparzistů, tudíž i napohled větší bitvy, jak jsem si přál. Do popředí se dostal Ragnar se svýma manželkama, dětma a (ne)zrádce Floki. Dalším změnou byl hned v prvním díle přechod Rolla k Ragnarovým vojskům a myslím, že změna určitě správná (i přesto, že hned první díl ukončil snahu první série). Druhá série byla u mě o lepší než ta první, ale zvyšuji na čtyři hvězdy - 75%. Třetí série opět střídala vydařené epizody s těma nudnějšíma, ale musím říct, že má celkově seriál stoupající tendenci, tak se můžeme těšit na další pokračování a zda se Rollo podruhé nepostaví svému bratrovi - třetí série 70%. Čtrvtá série byla znovu na vysoké úrovni, do popředí se dostali synové Ragnara, na scéně se objevily velké bitvy i taktiky, ale co si budu nejvíce pamatovat, je smrt našeho hlavního hrdiny. Nepřál jsem si to, tak uvidíme, jak se s tím tvůrci poperou a jak se bude vyvíjet pátá série. Té čtvrté dávám 80%. První polovina páté série se nesla v znepřáteleném duchu mezi bratry, milenky i přáteli. Též bylo k vidění mnoho bitev, více hlavních aktérů i nová prostředí. Těším se na další pokračování, zatím to má neskutečný říz. Pátá série se nesla v dobývání Kattegatu a v hlavní roli byl Ivar. Jeho bratři se nakonec spojili, aby ho porazili. Jak vše dopadne se dočkáme v poslední šesté sérii. Ta pátá se mi moc líbila, nebyla nouze o bitvy, ani velké zápletky. Hodnotím ji 80%. Poslední šestá série se motala kolem přelétavosti Ivara a Hvitserka a nabídla spousta dobrých bitev. Konec seriálu hodnotím povedeně, hlavně osud osadníků na novém ostrově a setkání s Flokim se mi líbilo, i když jsme na něj už zapomněli. I když se šestá série často zbytečně protahovala, nabídla zajímavé pasáže a dávám ji 75%. Nejvíce na celém seriálu obdivuji kulisy, kostýmy, make-up a prostředí, ve kterém se vše odehrávalo. Skvělý seriál! ()

H.A.R.R.Y.

Pohanská nádhera. Severští mágové z Wardruny jsou nepřekonatelní v budování atmosféry. Kdyby Trevor Morris použil víc skladeb, hlavně z aktuálního Yggdrasilu, vrněl bych blahem ještě víc. Update po druhé sérii: Opravdu jsem vrněl blahem ještě víc, protože Gap Var Ginnunga a Yggdrasil plus skvělý příběh a Travis Fimmel jako nekompromisní řezník. ()

Don Maty

Absolútne ma nezaujíma či je to historicky presné. Je úžasné sledovať zvyky Vikingov. Tvrdých chlapov, ktorí nesmeli prejaviť slabosť a museli veľa rozmýšľať. Ich zákony dokonale odzrkadlovali ich kultúru. A uvedomte si, že to nie je dokument. Skvelo natočené s rýchlym tempom. Žiadne naťahovačky a zložité zamotávačky deja. Je to priame, stručné a striktné. Tak ako vikingovia. A Ragnar Lothbrok...Hmmm, asi najväčší frajer a po Nedovi Starkovi sa stáva mojou najoblúbenejšou seriálovou postavou. Som priam omámený. Wau...5* 9/9 ()

davistercz

Neskutečná paráda. Čekal jsem něco opravdu extra a to jsem také dostal! Excelentní příběh s výborným hereckým obsazením. Můžete se tu kochat nádhernou krajinou Skandinávie a opravdu skvělých bojových scén. Ty bojové scény opravdu stojí za to, ještě nikde v seriálu jsem neviděl takto dobře ztvárněné boj. scény. Seriál si mě prostě dostal a naprosto mě zatáhl do děje bez sebemenších chyb. Ačkoli se mi to velmi líbilo, je tu malá drobnost, která seriál trhá dolů. A to je délka seriálu.. Myslím si, že 45 min. pro tak dobrý seriál je prostě málo a navíc.. 1.série má jen 9 dílu? To je sakra málo. Kdybych tohle vynechal, tak vlastně nemůžu už nic najít, žádnou chybku nebo něco co by u seriálu chybělo. Už jednou jsem tu zmínil herecké obsazení, ale Travis Fimmel... je neskutečný borec! Za mě 95%. ()

lektvar

Dve hviezdicky za kasting. Inac je to nemoralne, neeticke, obcas zle zrezirovane, aj strihane a kurdes bohovia s tym nic nerobia. Toz ja povysujem Kurdes za moju oblubenu bohynu. ()

mArtinko5MB

Druhá séria ešte vačší nářez ako prvá. Viac akcie, viac zápletok a napätia. Vôbec som si neuvedomil, že je koniec :-/ 1. séría: 85%, 2. séria: 90%, 3. seria: 85% ()

schluke

Tak tvůrce po jeho dvou předešlých seriálech konečně dospěl k pořádnýmu nářezu. Taky aby ne, do třetice všeho dobrého. Výborné pojetí severské historie a nájezdů vikingů na západ. Zrovna jsem začal koukat druhou sérii, která je snad ještě lepší než ta první. Jedním slovem - kvalita. ()

walmezak

1. série opravdová pecka! Skoro i lepší než konkurence od HBO. Není to jen tak nějaké bezhlavé kosení hlav, ale je zde zachycena perfektní kritika nejen křesťanství, ale i ostatní náboženství, která jen lidem vymývají mozky. ()

Sakulnikov

První série velice přesvědčivá, ale postupně mě začíná štvát zasněný pohled Ragnara, který se pak projeví jako vševědoucí. Druhé nesvědčí menší přímočarost, ale pořád zábavné. Chtělo by to více krále Eckberta, přínosná postava, ale zase Ragnarova pseudotajemnost se zhoršila. Třetí série sice zvedla laťku, ale stále jen lehce nadprůměrně. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku