The Capture

Drama / Western

USA, 1950, 91 min

Noirově laděný neo-western (tedy western, který se neodehrává v době divokého západu, ale v současnosti, respektive v současnosti, kdy se točil tento film) vypráví příběh muže, který jakožto člen výpravy, která honila zločince, jenž ukradl jeho firmě výplaty, zastřelil podezřelého, když se mu vzdával. Problém byl v tom, že měl jednu ruku zraněnou a nemohl jí zvednout, což je ústředním tématem jeho traumatu, který provází celý tento film. Celkově spíš průměr, s hluchou prostřední částí, kdy hlavní hrdina žije v domě muže, kterého zabil s jeho rodinou.(22.6.2016)

• Campbell

Tak tohle mě bohužel zklamalo. Takový western newestern, ale dost nudný. Za prvé ty monology hlavního hrdiny mi přišly celkem hloupě napsaná a ne zrovna vhodné. Za druhé ten malej capart mi pil krev. Když dojde na akci tak je to hodě krátké a konec mě bohužel nepřesvědčil, navíc na film kde se skoro jenom kecá, tak těch 92 minut je úmorných. Ale i tak je tu sem tam dobrá scéna(oběšení, či nějaká tak lehká akce), ale celkově není o moc co stát.(10.12.2016)

• - Rico Alaniz v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)