Xiong sheng Cai Li Fo

• Hongkong 鴻勝蔡李佛 (více)

Hung Chow (Phillip Ko) musí vypátrat skupinu Chingových rebelů, kteří mají tajný seznam všech povstalců. Jen dva muži uniknou Hungovu hněvu: mnich jménem Monk Grass (Siu-pang Chan) a laik jménem Chan (Lin Chiao). Chan se později stává učitelem ve městě a samotářský Monk Grass žije mimo město. Chan se setkává s mladým a nadějným studentem Singem (Cliff Lok), kterého v tajnosti začne vyučovat bojovému umění kung-fu. Vzhledem k pravidlům města, kde se kung-fu nesmí učit cizinci, musí mistr Chan přestat s výukou Singa a vyšle ho k Monk Grassovi, aby se mohl dále učit kung-fu. Sing se však zaplete do povstalecké vzpoury a musí porazit Hung Chowa v souboji na život a na smrt. (Epistemolog)

Epistemolog

I zkušený režisér Siu-pang Chan doufal, že kolem roku 1979 do kung-fu grotesek najde dalšího Jackie Chana. Žel, vždy při hledání nového Bruce a Jackieho padala komerční kosa na vzpůrný kámen. Cliff Lok je letitý bojový umělec, co prošel řadou bojových stylů a i jeho herectví s komickým nadáním bylo celkem na úrovni, ale jako rovnocenný kandidát prostě postrádal charisma. Lok měl navíc nedostatky v akrobacii a u vysokých kopů nebýval průbojný. S jeho personou jsem zhlédl přes 30 filmů a rozštěpy či backflipy (bez dablování), lze u něj vidět snad jen tady. Ve vynalézavé choreografii Siu-pang Chana zaujme i pohyblivá šikulka Sharon Yeung. ()