Zásahová jednotka č. 7

Grupo 7

Unit 7

Akční / Drama / Thriller

Španělsko, 2012, 95 min

Líbí se mi představa, že Grupo 7 a jeho hlavní postava Angel by mohl být ideově a charakterově jakýmsi prequelem k "No habra paz para los malvados." Angel --> Santos Trinidad.Tady ještě mladý policajt přicházející v boji s drogami o iluze a nejen o ně. Je to zkratkovité, nejde to do hloubky, ale zase to má dobře obsazené herce, švih a živelnou kameru. Zatím těžko říct, zda by mohlo jít o nastupující žánrový trend drogové problematiky ve španělské kinematografii (ale mnoho nominací na výroční filmové ceny pro oba snímky naznačuje, že ano). Každopádně tyhle dva filmy, kde policajti sami musí obcházet zákony, aby mohli úspěšně proti zlu bojovat mi svým cynismem a nejednoznačnými závěry padnou do noty. 70%. P.S. Uvidíme, co na to Luis Tosar a jeho připravované El Nino(13.1.2013)

,,UŽ NIKDY TU NEBUDEŠ PRODÁVAT! JESTLI TĚ ZNOVA UVIDÍM, ZABIJU TĚ! ZŮSTAŇTE NA PŘEDMĚSTÍCH!“..... /// Miguel, Mateo, Rafael a Angel. Ne, to nejsou želvy ninja, ale chlapáci z protidrogovýho. Kdyby jste náhodou nevěděli, tak jen podotýkám, že maj netradiční (my lingvisté říkáme - neortodoxní) vyšetřovací metody, a … ble… ble…ble. Jejich úkol zněl jasně: vyčistit centrum Sevilly (to je město vole…) vod smažek (to jsou takový spoluobčané…). Než začne Expo (to je výstava… no pro jistotu…). Sledujeme zásahy, trochu toho soukromý, zásahy, ale i takový ty věci, jako že je dobrý mít doma alarm. Zajímavý, ale kapku monotónní. Jasně, závěr to lehce zrychlí, ale když vezmu podobný policejní dramata (Španělský, Francouzský, Italský, Brazilský), zamixuju….. vychází mně průměr. Takový neosobní a přestože je film prošpikovanej zásahama, tak i málo dramatický. Ale trágu bych z toho nedělal! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) To mě tenkrát v Seville, v roce 1992, při Expu zajímalo, jak to ti kluci Španělský dokázali, že sem tam neviděl žádnou smažku. 2.) Zjistím, co se dá dneska natočit ve Španělsku za 3 a půl mega. Eur. 3.) Thx za titule ,,Rob Roy“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(26.1.2013)

Podle mého velmi zdařilá gangsterka které hodně ubral ten filtr na kameře.To je nešvar kterého se filmaři chytají jak tonoucí stébla jen aby byla atmosféra.Dost to ubírá na kráse!Laicky řečeno.Jinak výběr exteriérů, kde se děj odehrává ,je velmi zdařilý.Dobrou práci odvedli herci (byli velmi přesvědčiví) a i maskéři.Někdy to na mě bylo až moc brutální.(24.9.2018)

• JASON_X

Chápu, proč se točí revivaly odmdesátkových akčňáků (protože je švanda se na ně dívat), ale nechápu proč se točí i revivaly odmdesátkových kriminálek v dementním osmdesátkovém stylu (protože není vůbec žádná švanda se na ně dívat). Trapnost scénáře mi připomínala nějaký československý seriál o policajtech z pera soudruha Dietla, několikrát jsem se málem zalknul studem, že jsem nečeho takového svědkem. Scény ze soukromých životů našich hrdinů, pak střih na scény z práce s kupou přiblblých dialogů, sem tam nějaký ten detail do tváře a několik dlouhých významných pohledů... Zkrátka klišé na klišé, klasický středoproudový filmový hnůj, který tak bytostně nesnáším. A když zamračený vousatý policista vzal k sobě domů mladou feťačku na byt, bylo mi definitivně jasné, že tuhle volovinu už nic nezachrání. Ano, dokoukal jsem to, ale jen ze setrvačnosti, otráveně, znechuceně. Španělé tentokrát zklamali.(29.10.2015)

Vůbec jsem netušila, že mě ten film tak chytne. V začátcích jsem dokonce bojovala s pokušením ukončit to, protože jen zaškatulkování všech těch policajtských kluků do přihrádek a trochu se zorientovat v situaci byla docela fuška. Ovšem druhou polovinu už jsem byla přilepená u monitoru a byla napnutá, jak celý ten chaotický politicko-policajtský binčes dopadne. Byla to síla se vším všudy - korupce v policejním systému, všude prostupující špína a násilí a hnus v jakékoliv podobě, metody výslechů které mně občas, vlastně skoro pořád vyrážely dech, takže jsem se nedivila, že v určitém momentu to bylo pro jednoho z účastněných opravdu na prášky. Ale co se týká této země, tak mě to snad ani moc nepřekvapilo a ten konec byl geniální, kvůli němu je ta hvězda navíc.(1.12.2014)

• - Celý film bol natočený v autentickom prostredí andalúzskeho mesta Sevilla. (MikaelSVK)