poster

Altoobi : riteon too beiseu

 • Jižní Korea

  R2B : 리턴투베이스

 • angličtina

  Black Eagle

 • angličtina

  Soar into the Sun

 • angličtina

  R2B: Return to Base

Akční / Drama

Jižní Korea, 2012, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • warrenur
  ***

  V podstate sa zhodujem so vsetkym, co tu uz spominali moji styria "predrecnici". Vynikajuca kamera, priemerna akcia, plna typicky korejskej romantiky, melodramy az patetickosti, verne kopirujuca dej davnejsich americkych predchodcov. I ked sa jedna o taky gulas vsetkeho mozneho, co pozname z juhokorejskej dielne (vratane severokorejskeho nepriatela, tupej americkej strany, nepristupnej korejskej babiky, ktora v zapati roztaje, hraveho frajera, saska a hrdeho vojaka, najkrajsi a najautentickejsi plac v dejinach celosvetovej kinematografie :)) atd atd), vyborne si tu zahrali dvaja z mojich oblubenych korejskych hercov a zaver je tiez pekne velkolepy, privieram oci nad slabsim dejom. Zasluzene trojhviezdie. Prijemna oddychovka na pohodovy vecer.(22.11.2012)

 • kaylin
  **

  Tohle je obyčejný "Top Gun", akorát v jihokorejském provedení a zase tu tolik nejde o tu ženskou, i když ani ta nechybí. Film je známý také jako "Black Eagle", "R2B: Return to Base" anebo "Soar into the Sun". A také pod korejskými názvy, které v jejich rozsypaném čaji neumím ani přečíst. Je tu hollywoodský hudba, hollywoodská zápletka a hollywoodská nuda. Proč se zahraničí snaží dělat velkofilmy v americkém a ne národním stylu? Ale jo, na ten průměr se to dokope. Ale spíš ze soucitu.(19.10.2013)

 • Niktorius
  **

  Trailer udělal dobře, že zdaleka nejvíc zdůraznil sekvenci leteckého souboje mezi mrakodrapy v Soulu, neboť to je jediná opravdu zajímavá a vzrušující scéna, na níž lze v R2B narazit. Zbytek stopáže je akorát nahodile vycpaný různými asijskými klišé (kluk chce sbalit holku, která na oko dělá, že ho nechce; dva "legrační" týpci se pitvoří; nabubřelí Američané nechtějí nechat Korejce jednat v zájmu vlastní země, někdo zlý chce z neznámých a těžko domyslitelných pohnutek zaútočit jadernou střelou) a na mnoha pasážích je strašlivě vidět, že jsou do filmu zařazeny jen proto, že režisér v jiných filmech viděl něco podobného a přišlo mu to cool. Nejkřiklavějším příkladem je jistě záchrana pilota odkoukaná ze snímku Za nepřátelskou linií.(18.2.2013)

 • Krysap
  ****

  Za film samotnej bych dala tři hvězdičky - hlavně za krásný záběry stíhaček, jinak je to už tisíckrát viděná záležitost. Za Raina dávám jednu navíc, a to hlavně proto, že díky těšení na tenhle film se ty dva roky jeho služby v armádě daly vydržet. Jinak film beru jako to, čím měl být - propagací jihokorejskýho letectva, který do natáčení taky nacpalo nejvíc peněz. Nikdo nikdy netvrdil, že by se snažil o oskarového uchazeče.(3.8.2013)

 • DavidS.
  ***

  Jihokorejci demonstrují svou bojovou připravenost, dokazují, že viděli Top Gun a že i se stíhačkou v akci se dá udělat slow motion...Kvalitní letecké scény nerušivě kombinují reálné záběry s digitálními, ale jakmile se ze vzduchu přesuneme na zem, přichází nekoukatelný balast a až příliš idiotských postaviček...(28.12.2012)

 • - Během detailních záběrů na vysunutí a zasunutí podvozku letounu F-15K se nejedná o podvozek tohoto letounu. Letouny F-15 mají na noze hlavního podvozku jen jedno kolo. V záběrech jsou ale na každé noze vidět kola dvě. (Cheeker)

 • - Film bol podporovaný letectvom a bol pripomínaný na 60. výročie Kórejskej vojny. (Rambo159)

 • - Na začátku filmu se objevila letecká akrobatická skupina Black Eagles s letouny KAI T-50B Golden Eagle. (Cheeker)