Reklama

Reklama

The Sapphires

Trailer 2

Obsahy(1)

Rok 1968 změnil svět. A čtveřici dívek - domorodých Australanek- se změnil život, když z rodného městečka v západní Austrálii jedou do Vietnamu, zpívat pro vojáky na frontě. Své oblíbené country písně vymění s pomocí jejich nového manažera za soul a blues a v cizí zemi poznávají lásku, slávu i hrůzy války. Film je založen na skutečném příběhu. (Sista)

(více)

Videa (21)

Trailer 2

Recenze (10)

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Podivně nízké hodnocení ač od zatím mála diváků. ~ Pěkné nenudící a odsýpající hudební drama s trojicí domorodých australských Aboriginek, jednou rodilou "bílou" Australankou a jejich nijak zvlášť schopný, ale sympaticky zahraným manažerem. Holky bavilo zpívat a armáda zrovna hledala pro vojáky do Vietnamu nějaké rozptýlení. Aboriginky na scéně u mikrofonu? To tu ještě nebylo a tak Dave se svými "Safíry" vyrazili do míst, která jim v mnoha ohledech otevřou oči. ~ Jasně, je to klišé. Ale pohodové, pěkně se na to kouká a výběr soundtracku to jen podtrhuje. holky hrají dobře a Chris je prostě sympatický truhlík. ~ Milou perličkou jest, že příběh je postaven na skutečných životech čtyřech holek, které i přesto, že jsou už i praprababičkami, vypadají stále ještě vitálně (jak je uvedeno ke konci filmu). ~ Co mě osobně překvapilo (a myslím tím kladně), bylo i zakomponování části neslavné bristko-australské historie, kdy byly bělochy aboriginským matkám odebírány děti, třeba i pod záminkou odvozu do nemocnic kvůli očkování na nebezpečnou nemoc. Děti byly odváženy za moře na převýchovu a matkám bylo sdělováno, že děti umřely. Případně se děti prostě vzaly a odvezly. -> Wikipedia - v tomhle filmu bych takový odkaz nečekal. ()

Dementra 

všechny recenze uživatele

Největší předností filmu není snad ani tak hudba, jako spíše vtip. To to jak hlášky Chrise O'Dowda, tak zejména vtip a drzost členek skupiny, které nejsou jen plochými, nevýraznými hvězdičkami jedné dekády, ale skutečnými děvčaty, které se svým vlastní způsobem perou s diskriminací bílých přistěhovalců. The Sapphires sice díru do světa neudělali, ale jejich zážitek je alespoň příjemným a vcelku zábavným motivem pro film, plus je pro změnu zajímavé vidět, jak Swinging Sixties vypadaly jinde než v America a Británii. 6/10* ()

Reklama

shaacul 

všechny recenze uživatele

Film má především bavit a hlavně nenudit. Tohle není žádné velké umění ale příjemná jednohubka po které zůstane dobrá nálada. Inspirací byla skutečné události. Co mě hodně pobavilo že tento film prolomil jedno klišé. Obvykle když na konci filmu podle skutečné události vidíte opravdové "hrdiny" vetšinou vypadají výrazně hůř a obyčejněji než svoje filmové verze. Podle mého subjektivního názoru ty reálné holky v šedesátých letech vypadali líp než jejich filmová verze. Kamenujte mě. Za **** ()

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Chris O'Dowd vylezl z ajťáckého doupěte Reynholm Industries a natočil velice příjemné hudební drama šmrncnuté s komedií. To, že on je velkej sympoš, je tak nějak všeobecně známo, ale The Sapphires je jeden z těch filmů, kde jsou sympatičtí vlastně úplně všichni. A na to, že se nejedná o žádnej velkofilm, musím vyloženě pochválit výpravu, scény z válečného Vietnamu šedesátých let jsou skvostné. O soulových písničkách té doby ani nemluvím. Fajnovej film, přestože skládá jedno klišé na druhé. ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

10 directors to watch 2013 (Variety) -- Nejůspěšnější australský film roku je příjemné hudební drama, kde jede všechno podle zaběhnutých klišé, dobře se na to dívá, dobře se to poslouchá a Chris O´Dowd ("ten polda z Bridesmaids") je sympaťák každým coulem, který vám nejlíp vysvětlí, jaký je rozdíl mezi soulem a country. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (3)

  • Producent a scenárista Tony Briggs je synem jedné ze členek Sapphires. (Dementra)
  • Členky skutečných The Sapphires dva roky po uvedení filmu pracovali v nenemocnici pro Aborigince v Sydney. (Dementra)
  • Ve skutečnosti jedna ze sester turné odmítla na protest proti válce ve Vietnamu. (Dementra)

Reklama

Reklama