poster

Blbec k večeři

 • Francie

  Le dîner de cons

 • Slovensko

  Jeden blbec na večeru

 • USA

  The Dinner Game

Komedie / Drama

Francie, 1998, 80 min

Komentáře uživatelů k filmu (565)

 • B!shop
  *****

  Tak tohle bylo fakt brutalni. Sice zacatek byl takovej prumer, sem tam nakej vtipek a nic extra a nechapal jsem zdejsi hodnoceni, ale po nakejch 10 minutach, v momente, kdy prijde blbec do bytu, tak se rozjede asi hodina naprosto ultra krutejch dialogu. Celej dej se prakticky odehrava jen v byte s minimem hercu a furt se jen mluvi, ani na tu veceri zminenou v nazvu se nejde, ale Jacques Villeret je tak naprosto hardcore blbec, ze sem se fakt smal skoro nepretrzite. Konec nejdriv vypadal jako ta klasika, kdy se ukaze, kdo je ten spravnej a bude usmirovani a podobne, ale nastesti tvurci jeste na zaver prihodili forek a tim si to vse vyzehlili. Jasnejch 5*, takle dobrou francouzskou komedii jsem uz dlouho nevidel.(1.8.2007)

 • kleopatra
  ****

  Pozve-li si arogantní vůl domů dobrosrdečného blbce jakožto laboratorní zvířátko, je to kruťárna, ale taky pěkná prča.(18.5.2005)

 • Tosim
  *****

  Už jsem si myslel, že Francouzi budou točit stále jen nenáročné hloupoučké komedie, nojo, nejen Louis de Funés je mrtev, ale stará škola se pozná... Jen tak dál, Francisi! CHARLOTTO? NAHRÁL JSEM TI TO KRASOBRUSLENÍ!(3.8.2002)

 • Matty
  ****

  Zlomyslná francouzská „konverzačka“ s výbornými herci a fungujícími vtipy. 80% Zajímavé komentáře: Jeanne, B!shop, Shnoff :-))(9.11.2005)

 • Radyo
  *****

  Viva Jacques Villeret! Viva la France! Viva la comedie! K tomu snad nejde ani nic více napsat.(28.1.2004)

 • Malarkey
  *****

  Jedna z nejlepších současných francouzských komedií od Francise Vebera. Inteligentní humor, který potěší a zpříjemní necelou hodinu a půl. Při sledování zjistíte, že každý je svým způsobem blbec akorát to nedává znát nebo si to prostě nepřizná. Nejlepší scéna je jednoznačně s exekutorem, který zahrál excelentně při zjištění, kde se jeho žena nachází.(12.6.2006)

 • Enšpígl
  *****

  Aha, tak tenhle film vysvětluje, proč jsem nikdy nedostal žádnou pozvánku k obědu, ale mnoho k večeři.(23.3.2008)

 • gouryella
  ****

  Komedie k popukani, pri ktere si mozna uvedomime, ze blbcem nemusi byt vzdy jen ten "nejhloupejsi".(6.8.2002)

 • T2
  ***

  Rozpočet FRF 82miliónovTržby USA $4,071,548Tržby Celosvetovo $60,700,000(z toho vo Francúzsku tržbou pekných $53,155,000) ║ Je to vrcholová pitomosť skoro celá odohrávajúca sa v jednom byte ale zábavná, šikovná slovná prestrelka. /60%/(13.3.2006)

 • Renton
  *****

  Scénář: Francis Veber .. Jednoduché a velmi účinné! Po poslední scéně jsem se hodně dlouho "skládal" dohromady. Smíchy jsem se totiž potrhal...(20.3.2005)

 • Marigold
  *****

  Brilantní konverzačka starého střihu. Žádná velká akce, prostě výtečný scénář, analyzující na příběhu několika jedinců samu podstatu lidské blbosti, fantastický Jacque Villeret, jehož Pignon je ódou na blbost a zároveň živoucím důkazem, že dobré srdce může dřímat i pod neobyčejně přitroublou slupkou (katarze jeho postavy je sehraná jako jedna velká symfonie – jak "málo" někdy stačí, aby celý film dostal další rozměr) a i ostatní ensemble svědčí o tom, že francouzská škola inteligentní komedie ještě úplně nevychladla. Pokud máte dobré herce a silný scénář (není náhodou Blbec k večeři původně divadlení hra?), vejde se geniální komedie vpodstatě do jednoho exteréru a nikoho ani nenapadne, že by byla jakkoli šizená... Inu, Francis Veber je zkrátka pamětník, který řemeslo nezapomíná...(29.1.2004)

 • woody
  *****

  Prostě Veber!To je jasné.Za pět.Bez diskuze.(17.2.2003)

 • DaViD´82
  *****

  Arogantní inteligent, dobrotivý blbec, jedna večeře a neuvěřitelná spousta inteligentní konverzační zábavy, která nepoleví ani na vteřinu. Zčásti je to dáno dokonalým obsazením, nenatahovanou stopáží a především geniálním komediálním timingem nestora francouzské komedie Francise Vebera. PS: Že je Vladimir Cosma nepřekonatelný talent na jednoduché a chytlavé ústřední melodie snad ani netřeba dodávat, že?(10.7.2007)

 • Superpero
  *****

  Tenhle film patří na místo nejčestnější mezi komediemi. Smál jsem se opravdu hodně.(6.3.2005)

 • Nathalie
  *****

  Francouzi rádi vtipkují . Výhradně na cizí účet. Milují vlastní jídlo a ... cizí ženy. Konverzační lahůdka, která místy zaskočí smíchy v krku. Timing is everything.(7.5.2007)

 • Oskar
  *****

  "Pierre? Mám pro tebe úlovek." Francis Veber se vrátil z Hollywoodu a v Paříži to rozjel jako za starých časů. Opravuji - LÍP! Vždycky když se na Blbce dívám, říkám si proč se takové filmy netočí u nás? Čeští producenti si právem stěžují na nedostatek peněz, ale natáčením výpravných filmů typu Želary tomu nepomůžou. Kdyby se točily levné a vděčné konverzačky založené na hereckých výkonech, byl by to lepší byznys. Jenže předložte producentovi scénář á la Francis Veber nebo Neil Simon - řekne, že to není film, ale televizní inscenace. Je to začarovaný kruh. No, ať je to co je to, je to moje nejmilejší francouzská komedie. 100 %(22.2.2003)

 • monolog
  *****

  Když se setkají tři z nejlepších představitelů francouzského filmu posledních nejmíň dvacíti let, bylo by moc špatný, kdyby to dopadlo i průměrně. Ale nedopadlo, protože herecké výkony obou hlavních hrdinů doplňují kvalitně vypracovaný režisérův scénář nespoléhající na vulgární nebo estrádní humor, ale na vytříbenou francouzskou slovní i situační komiku dotaženou až téměř k dokonalosti (musím si nechat trošku prostoru k manipulování, ne?) a nesouhlasím, že je to tím, že Veber své řemeslo nezapomněl. Jistě, řemeslo ovládá s jistotou velmistra řezbářů, ale kvůli dobře zvládnutému řemeslu ještě nevzniká majstrštyk. K tomu je potřeba i dar od Boha, přinejmenším vnuknutí, nápad, jiskřička ideje a taky určitá dávka inteligence a znalosti lidí a vztahů mezi nimi. To všechno Veber měl (má) přinejmenším když točil Blbce k večeři. Z jeho příběhu je jasně poznat, že lidi má rád, že nechce kritizovat zle či jedovatě, že chce spíš dědečkovsky poklepat na rameno a říct: Opravdu se ti to takhle líbí, synku? Zamysli se nad sebou, nikdy nevíš, na které straně stolu budeš sedět ty. Líbil se mi tu hlavně ten rozpor úhlů pohledů různých lidí. A když se nad tím zamyslíte, všechno je jenom o úhlu pohledu, o vztahu k našemu zázemí a psychice, k našemu současnému duševnímu rozpoložení a dalších ryze subjektivních pocitech. Čili že blbcem je každej, někdo dýl, další víc, jiný přirozeněji. A poučení nakonec? blbcem se člověk nerodí, blbcem se musí stát dlouholetým podvědomým tréninkem.(21.7.2007)

 • Kulmon
  *****

  Jedna z nejlepších komedií posledních doby. Žádná americká blbina, ale inteligentní humor. Občas jsem se neskutečně řezal smíchy a to se mi sakra dlouho nestalo! Pan Piňon je prostě úžasnej :-)(7.5.2009)

 • RHK
  *****

  Skvělá konverzační komedie režiséra Francise Vebera (Hračka, Otec & otec). Řezal jsem se nahlas smíchy výsledkem dokonalého scénáře a hereckého koncertu. Co můžu chtít více? Trailer: http://www.csfd.cz/film/32228-blbec-k-veceri/videa/(28.7.2012)

 • pan Hnědý
  ****

  Zábavná francouzská komedie s výborným Jacquesem Villeretem. Scénář - konverzací starého střihu s dobrou režií po celých 80minut. Vše se odehrává v jedné místnosti, ale režisér Francis Veber si s tím poradil velmi působivě.(2.1.2012)

 • BadoXXII
  ***

  Po tunajších nadšených reakciách som očakával komediálnu bombu. Nestalo sa. 7-/10(22.12.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace