poster

Blbec k večeři

 • Francie

  Le dîner de cons

 • Slovensko

  Jeden blbec na večeru

 • USA

  The Dinner Game

Komedie / Drama

Francie, 1998, 80 min

Komentáře uživatelů k filmu (565)

 • BadoXXII
  ***

  Po tunajších nadšených reakciách som očakával komediálnu bombu. Nestalo sa. 7-/10(22.12.2010)

 • charlosina
  ****

  Nejlepší francouzská komedie, kterou jsem kdy viděla. (Teda až po La Grande bouffe.)(29.8.2007)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Když ti během hodiny dovede ženu k cizoložství a k tobě přivede daňovýho kontrolora, to je vážně král blbců." Je smutné, že se nikdy nebudu bavit tím, že si jen tak pro zábavu pozvu domů idiota na večeři. Já bych to rád udělal, ale dávno vím, že na světě neexistuje blbec a ani ministerský úředník, který by mi nesnědl IQ a neudělal by ze mě okresního trotla. Já to prostě vím a nabubřelé ego nakladatele Pierra se to právě taky dozvědělo, takže mi je ho líto, když vidím, jak ho blbec válcuje, ale ve škodolibé zábavě mi to rozhodně nezabrání.(24.10.2016)

 • Brouk
  *****

  Hurá! Hurá! Hurá! Kultivovaná komedie žije!!! Komorní konverzační lahůdka ze sladké Francie A pak, že to bez různých fekálností, otloukání, přihlouplých dvojsmyslností, sprostých slov a gest a trapností nejde Jde! A tahle komedie je toho jasným důkazem(19.4.2005)

 • Morien
  ****

  Ze začátku jsem si pořád říkala, že na tu večeři přece jenom dojdou a budeme svědky přeblbcování, ale k mojí radosti na to vůbec nedošlo. Takové splachovací, milé překvapení, u kterého mi ani dabing moc nevadil. Vlastně francouzské komedie jsou jedny z mála filmů, kde dabing spíš vítám než zatracuji.(27.5.2010)

 • Kryšpín
  ****

  Snad nejlepší situační komedie, kterou jsem poslední dobou shlédnul. Ty situace jsou nepopsatelný, při kterých se budete opravdu smát. Vůbec jsem to z počátku nečekal a z pozvolna se bude smích stupnovat až po úplný závěr. Jacques Villeret je v roli blbce neposatelně dobrej, že snad jen blbec ho dokáže překonat. Jo, a bacha na exekutory.(29.1.2004)

 • Gilmour93
  ****

  Říká se, že nejhorší je srážka s blbcem. Zvát si ho na večeři je stejný hazard, jako projíždět křižovatky na červenou. Jednou to nevyjde.. Očividný divadelní původ, kultivovaný konverzační i situační humor a dva zajímavé poznatky. Kdyby Francois Pignon dělal na lince SOS, přibylo by sebevražd (i u omylů, co by původně volali na výsledky kriketu). Pokud tohle byly průměrné úřednické vzorky z francouzského Ministerstva financí, pak je zázrak, že vůbec nějaké daně vyberou..(2.5.2017)

 • Hakha
  *****

  Vážně šílenost, skvost mezi komediemi. I když se to odehrává v jednom bytě tak děj se stále posouvá a nenudí. Výborná oddechovka, kterou vřele doporučuji...(21.12.2007)

 • molotov
  *****

  Skvělá komedie. Škoda že má jen hoďku a kousek. Trochu pomalejší rozjezd vynahradí vynikající zbytek. Nejlepší scény jsou s voláním.(29.12.2004)

 • genetique
  ****

  Frantíci absurdito jednoducho vedia! Nie vždy to jednoducho vyjde. Milujem kvalitné komédie „made in France“, ale z deväťdesiatych rokov poznám aj humornejšie poňaté snímky ako je tento. Nie, že by som sa nezabavil a neoddýchol si. Naopak ma to ani na chvíľku nenudilo. Jednoducho som sa tešil trochu viac, ako som dostal výsledok. Inak to bolo skvelé, nápaditosť nemala hraníc. Blbec nemohol dostať lepšieho protagonistu, navyše to bolo rýchle a debilne geniálne. 85%.(30.1.2007)

 • gudaulin
  ****

  Pignon je jméno, které ze zvláštního rozmaru nebo možná z jiného důvodu naděluje scénárista a režisér Francis Veber svým filmovým hrdinům s pozoruhodnou pravidelností. Nejde o jednu a tu samou postavu, ani je neztvárňuje jeden konkrétní herec. Spojuje je snad jen určité plebejství a lidskost, nebývají to lidé z vrcholu potravinového řetězce. Pignon ze snímku Blbec k večeři patří k těm postavám, před kterými je zapotřebí mít se na pozoru. Není to zlý člověk a měřeno inteligenčním kvocientem, není ani hloupý. Chybí mu ale to, čemu se říká sociální inteligence, společenský takt a vnímavost. Nedá se říci, že by pomalu myslel, spíš platí, že příliš rychle mluví a slova se železnou pravidelností předbíhají myšlenky a jdou si svými vlastními cestičkami. Když Pignona potká sebevědomý podnikatel v podání Thierry Lhermitta, rychle pochopí, že našel ideální oběť, která je schopná se sama od sebe snaživě ztrapňovat a bavit hosty pozvané na večírek. Jenže člověk míní a okolnosti mění... Zhlédnutí po letech sice připravilo Blbce k večeři o jednu hvězdičku, svůj půvab ale má a zábava je to i nadále spolehlivá. Celkový dojem: 75 %.(19.7.2017)

 • Jeanne
  *****

  Sbíráte naběračky? Bumerangy? Lepíte ze sirek Eiffelovu věž? ...Tak pozor, pokud vás někdo pozve na večeři! :-) Jednoduchá divadelní hra je Francisem Veberem převedena do filmové podoby naprosto skvěle. Ten film je důkazem toho, že stačí velice málo, aby vznikla nenákladná leč znamenitá konverzační komedie. Jednoduché interiéry o dvou či třech místnostech (s francouzskou elegantností sladěné všechny rekvizity bytu dobře situovaného vydavatele). ...Myslím, že dialogy v české verzi nemají chybu. „...a v téhle formě je už přes hodinu“ říká Thierry Lhermitte o J. Villeretovi alias Blbci k večeři. Upřesnila bych to, v té formě je 1 hodinu 20 minut! Náš starý „žlutý mimozemšťan“ (Zelňačka, 1981) v hlavní roli nezklame! A když se pak objeví Cheval, co všude cítí daňové úniky a „co kontroluje i vlastní matku“...Film skvěle navazuje na tradici starých francouzských komedií, které se od 80. let ztrácely.(13.10.2003)

 • berg.12
  ****

  A já myslel, že tenhle druh komedií už vymřel! Opravdu příjemné překvapení a osvěžení. Spolu s "Drž hubu!" důkaz, že Francouzi snad své komedie pořád ještě točit umí .(24.3.2005)

 • psy.cho
  ****

  Tak ten chlap pokazil všetko na čo sa len pozrel. Typický francúzsky humor, ktorý je málokedy trápny. Jednoduchý a nenásilný. Herecký výkony dvoch hlavných predstaviteľou sa mi veľmi páčili. Myslím, že ľudia ktorý sa chcú pri filme zabaviť, tak je to pre nich správna voľba!(7.6.2011)

 • sud
  *****

  Skvělá správa, Francouzská komedie je stále kvalitní a zábavná. A velikou zásluhu na tom má Francis Veber, který točí stále skvělé komedie (ne-li lepší) jako za časů své největší slávy (např. s Pierrem Richardem). A stačí mu k tomu jeden barák, telefon, čtyři chlapi, dvě kočky (dvounohé, samozřejmě :-)), necelých osmdesát minut a hlavně perfektní scénář. Thierry Lhermitte a Jacques Villeret jenom dokázali jací jsou znamenití herci a jaký mají komediální potenciál. A jako třešínka na dortu je výtečný český dabing (Viktor Preiss s Václavem Postráneckým) a úvodní chanson George Brassense přeložený a přezpívaný Jiřím Dědečkem. Znamenité.(19.6.2006)

 • Sarkastic
  ****

  Čekal jsem něco ve stylu Drž hubu! a také se mně něčeho takového dostalo. Film má ze začátku trochu pomalejší tempo, ale v okamžiku, kdy "blbec" pan Pignon vstoupí do bytu "chytráka" pana Brochanta, rozjede se opravdová a nefalšovaná komedie. Jacques Villeret je skutečně skvělý a pod taktovkou režiséra Vebera rozehrává výbornou podívanou (navíc se mi líbí i ten úkol pro diváka; zamyšlení se, kdo je vlastně blbcem). Zatím dávám 4*, ale třeba po další projekci ještě 1* přihodím.(11.1.2009)

 • MM_Ramone
  ****

  Opäť jedna parádna francúzska komédia. Je vidieť, že táto európska krajina stále patrí ku vladárom tohto filmového žánru. "Le Diner de cons" ma skvele pobavil. Predovšetkým úžastný výkon J.Villereta, ktorý si zahral Francoisa Pignona. Právom si vyslúžil titul "Kráľ blbcov". I ten náznak Veľkého človeka v závere filmu ihneď prebil ďalšou nehoráznou blbosťou. A ja som vtedy znova vyprskol smiechom. Toto je naozaj komédia! ****(2.5.2008)

 • petero
  ****

  S blížiacim sa koncom úmerne rastie zábavnosť tejto milej komédie. Škoda tej krátkej stopáže.(7.7.2009)

 • Amarcord_1
  *****

  100% - Tohle je koncert! Jak herecký, tak scenaristický. Skvělá divadelní hra Francise Vebera přenesena na filmové plátno naprosto geniálním způsobem... Za zmínku stojí i výborný český dabing, který je i pro francouzsky mluvícího našince minimálně tak dobrý, jak originál. Nevím, co bych zde vytknul. Snad jen, že takových originalních komedií s výbornou pointou není víc.(30.9.2005)

 • MMR
  *****

  Toto je pro mně komedie číslo 1. Tohle jen tak žádný film nepřekoná. Obrovská dávka humoru při jednom večeru, kdy si nakladatel Pierre Brochant pozve do domu největšího blbce na světě. Nejlepší jsou pro scény při telefonátech. Zbožňuju postavu Francoise Pignona ve všech komediích, ale tady je nejlepší. Nejjednoznačnější plné hodnocení, které jsem udělil.(14.1.2011)

1 2 3 4 5 8 15 22 29
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace