Blbec k večeři

Jeden blbec na večeru

The Dinner Game

Komedie / Drama

Francie, 1998, 80 min

Toš totok už sa ně dlúho nestalo, abych při nejakéj komédii hlasito vyprskl smíchy, až ně v kuchyni popadaly všecky žufany z poličky a v kúpelce sa ze stropu ulúpl koláč fajnovéj omítky, a to zdaleko nejsu žádný podmračený patrón. Enomže dyž si v klidu sednete k takovéj brilantní konverzačce, néni divu, že to odnese vybavéní kvartýru. Jak mi tady na Slovácku říláme, zakáď nemáme kolem prdele pavučinu, toš si nestěžujme a bavme sa. Aj díky podobným majstrštykom, jak je tento "Blbec". A účet za nové nahodění stropu posílám samosebů Weberovému Francisovi.(12.2.2004)

Miluju francouzské komedie a tuhle ze všech nejvíc. Brilantně napsaná konverzačka, u které jsem se popadal a stále popadám za břicho od začátku do konce. Koncert.(1.6.2005)

Divadlem vypiplaná konverzačka.(22.3.2006)

Ta divadelní předloha je na tom znát, ale čert to vem, když ten film baví od začátku do konce(15.5.2007)

Jeden z mála filmů, u kterých jsem fakt plakal smíchy. Viděl jsem ho dvakrát a můžu ho i potřetí. Je to můj šálek kávy! Hru mělo v repertoáru také pražské Divadlo bez zábradlí. Řekl bych, že jí z geniality filmu nic nechybělo. Tu bych chtěl vidět také ještě jednou, ale tak ze třetí řady a s těmi samými herci co v r.1998...(28.12.2007)

Tak tohle sem nečekal. Kdo neviděl neuvěří. Naprostá bomba a komedie s velkym K.(8.9.2008)

Viva blbec k večeři! A kdo byl vlastně ten blbec?(17.12.2008)

Opravdu překvapení, francouzská slovně situační komedie, která nepotřebuje žádnou drahou výpravu, stačí jen dobrý scénář a herecké výkony hlavních protagonistů a o zábavu je postaráno. U mne je to 90 procent, příjemná zábava na odpoledne či večer rozhodně neurazí. Jeden z mála filmů, na který se dá koukat bez nudy. Hodnocení: 90 %(20.12.2008)

Jedna z nejlepších komedií co znám.(22.1.2009)

Opravdu skvělá komedie, nejvíc jsem se zasmál u "telefonátu " ohledně práv :-D(13.4.2009)

Obyčejná komedie která pořádně rozesměje.(4.1.2010)

Už dlouho jsem se tak nechichotal. Perfekní dialogy...taky už jsem se setkal s podobnými typy.(19.10.2010)

jedna z nejlepších komedií všech dob(23.1.2011)

Nemám slov, proště geniální komedie za 5*(18.4.2011)

Suchý, ale vznikající francouzský humor, kam se hrabou četníci....(24.4.2011)

Opravdu vtipná komedie klasického francouzského střihu. Villeret hraje blbce dokonale a nutno podotknout, že taková konverzační komedie se už v dnešní době jen tak nenatočí. Na tak malém prostoru dokázali tvůrci vytvořit mnoho kvalitní zábavy. Trošku mi to připomnělo film Oskar s Funésem, který se taktéž celý odehrává prakticky v jedné místnosti.(29.5.2011)

Blbec k večeří je Veberuv majstrštik s bezkonkurenčním Jacquesem Villeretem, neskutečně vtipný film.(1.1.2012)

Ještě větší blbec než jsem doufal!! :D(1.1.2012)

Výborná komedie, při které se opravdu popadáte za břicho :) a tak to má taky u komedie být. Ještě to chce říct, že humor ve filmu je vcelku dost inteligentní a není to žádný konzumní bull-shit.(1.1.2012)

Chtěl bych to zkouknout ještě jednou a v klidu, ale i při chaotickém sledování/nesledování film pobavil. Jednoduché o pár hercích a prostorách a přitom francouzsky vtipné. Podoba s Fantozzim je čistě náhodná? :D(1.1.2012)