Blbec k večeři

Jeden blbec na večeru

The Dinner Game

Komedie / Drama

Francie, 1998, 80 min

Jeden z mála filmů, u kterých jsem fakt plakal smíchy. Viděl jsem ho dvakrát a můžu ho i potřetí. Je to můj šálek kávy! Hru mělo v repertoáru také pražské Divadlo bez zábradlí. Řekl bych, že jí z geniality filmu nic nechybělo. Tu bych chtěl vidět také ještě jednou, ale tak ze třetí řady a s těmi samými herci co v r.1998...(28.12.2007)

Tak tohle sem nečekal. Kdo neviděl neuvěří. Naprostá bomba a komedie s velkym K.(8.9.2008)

Viva blbec k večeři! A kdo byl vlastně ten blbec?(17.12.2008)

Opravdu překvapení, francouzská slovně situační komedie, která nepotřebuje žádnou drahou výpravu, stačí jen dobrý scénář a herecké výkony hlavních protagonistů a o zábavu je postaráno. U mne je to 90 procent, příjemná zábava na odpoledne či večer rozhodně neurazí. Jeden z mála filmů, na který se dá koukat bez nudy. Hodnocení: 90 %(20.12.2008)

Jedna z nejlepších komedií co znám.(22.1.2009)

Opravdu skvělá komedie, nejvíc jsem se zasmál u "telefonátu " ohledně práv :-D(13.4.2009)

Obyčejná komedie která pořádně rozesměje.(4.1.2010)

Už dlouho jsem se tak nechichotal. Perfekní dialogy...taky už jsem se setkal s podobnými typy.(19.10.2010)

jedna z nejlepších komedií všech dob(23.1.2011)

Nemám slov, proště geniální komedie za 5*(18.4.2011)

Suchý, ale vznikající francouzský humor, kam se hrabou četníci....(24.4.2011)

Opravdu vtipná komedie klasického francouzského střihu. Villeret hraje blbce dokonale a nutno podotknout, že taková konverzační komedie se už v dnešní době jen tak nenatočí. Na tak malém prostoru dokázali tvůrci vytvořit mnoho kvalitní zábavy. Trošku mi to připomnělo film Oskar s Funésem, který se taktéž celý odehrává prakticky v jedné místnosti.(29.5.2011)

Blbec k večeří je Veberuv majstrštik s bezkonkurenčním Jacquesem Villeretem, neskutečně vtipný film.(1.1.2012)

Ještě větší blbec než jsem doufal!! :D(1.1.2012)

Výborná komedie, při které se opravdu popadáte za břicho :) a tak to má taky u komedie být. Ještě to chce říct, že humor ve filmu je vcelku dost inteligentní a není to žádný konzumní bull-shit.(1.1.2012)

Nadherna komedia, ktora dokazuje, ze Francuzi stale "valej". Filmik nie je nijak zbytocne dlhy, jeden for strieda druhy absolutne nenasilne a prirodzene. Proste, radost pozerat! 85%.(5.1.2012)

Ideální film na sobotní odopoledne. Jenom si tak řikám, že ve Francii musej mít hodně levný volání :)(28.1.2012)

To je tak neskutečně pitomý a praštěný až je to vlastně naprosto geniální :-)))) Málokdo by dokázal udělat pecku z něčeho, co se téměř celé odehrává v jedné jediné místnosti. Při prvním zhlédnutí jsem spíše sympatizovala s "blbcem" - bylo mi ho líto, při druhém zhlédnutí už jsem spíše sympatizovala s panem Brochant - bylo mi ho líto........ (Il est mignon monsieur Pignon, il est mechant monsieur Brochant :-DDD )... Uvidíme, co přijde při třetím zhlédnutí. Každopádně se jedná o parádní 80 minutovou zábavu.(21.8.2012)

"To je neuveriteľné. Takýto blbec." - "A v takejto forme je už hodinu." Pre mňa najlepšia komédia akú som videl :) Na tú krátku stopáž je tam toľko humoru, že hollywoodskej komédii by to stačilo na tri diely. Milujem francúzske komédie lebo majú šťavu, na nič sa nehrajú a bušia do nás smiech minútu za minútou...5*(1.5.2013)

Fantastický! Tenhle krátkej film já totálně žeru. Moc teda francouzský komedie nemusim, ale tohle má u mě velký plus. Chytrý, vtipný, odsejpá to a je k tomu potřeba jen minimální rozpočet. Francois je vážně blbec.(1.10.2013)