Blbec k večeři

Jeden blbec na večeru

The Dinner Game

Komedie / Drama

Francie, 1998, 80 min

Opravdu skvělá komedie, nejvíc jsem se zasmál u "telefonátu " ohledně práv :-D(13.4.2009)

Obyčejná komedie která pořádně rozesměje.(4.1.2010)

Už dlouho jsem se tak nechichotal. Perfekní dialogy...taky už jsem se setkal s podobnými typy.(19.10.2010)

jedna z nejlepších komedií všech dob(23.1.2011)

Nemám slov, proště geniální komedie za 5*(18.4.2011)

Suchý, ale vznikající francouzský humor, kam se hrabou četníci....(24.4.2011)

Opravdu vtipná komedie klasického francouzského střihu. Villeret hraje blbce dokonale a nutno podotknout, že taková konverzační komedie se už v dnešní době jen tak nenatočí. Na tak malém prostoru dokázali tvůrci vytvořit mnoho kvalitní zábavy. Trošku mi to připomnělo film Oskar s Funésem, který se taktéž celý odehrává prakticky v jedné místnosti.(29.5.2011)

Blbec k večeří je Veberuv majstrštik s bezkonkurenčním Jacquesem Villeretem, neskutečně vtipný film.(1.1.2012)

Ještě větší blbec než jsem doufal!! :D(1.1.2012)

Výborná komedie, při které se opravdu popadáte za břicho :) a tak to má taky u komedie být. Ještě to chce říct, že humor ve filmu je vcelku dost inteligentní a není to žádný konzumní bull-shit.(1.1.2012)

Chtěl bych to zkouknout ještě jednou a v klidu, ale i při chaotickém sledování/nesledování film pobavil. Jednoduché o pár hercích a prostorách a přitom francouzsky vtipné. Podoba s Fantozzim je čistě náhodná? :D(1.1.2012)

Nadherna komedia, ktora dokazuje, ze Francuzi stale "valej". Filmik nie je nijak zbytocne dlhy, jeden for strieda druhy absolutne nenasilne a prirodzene. Proste, radost pozerat! 85%.(5.1.2012)

Ideální film na sobotní odopoledne. Jenom si tak řikám, že ve Francii musej mít hodně levný volání :)(28.1.2012)

To je tak neskutečně pitomý a praštěný až je to vlastně naprosto geniální :-)))) Málokdo by dokázal udělat pecku z něčeho, co se téměř celé odehrává v jedné jediné místnosti. Při prvním zhlédnutí jsem spíše sympatizovala s "blbcem" - bylo mi ho líto, při druhém zhlédnutí už jsem spíše sympatizovala s panem Brochant - bylo mi ho líto........ (Il est mignon monsieur Pignon, il est mechant monsieur Brochant :-DDD )... Uvidíme, co přijde při třetím zhlédnutí. Každopádně se jedná o parádní 80 minutovou zábavu.(21.8.2012)

"To je neuveriteľné. Takýto blbec." - "A v takejto forme je už hodinu." Pre mňa najlepšia komédia akú som videl :) Na tú krátku stopáž je tam toľko humoru, že hollywoodskej komédii by to stačilo na tri diely. Milujem francúzske komédie lebo majú šťavu, na nič sa nehrajú a bušia do nás smiech minútu za minútou...5*(1.5.2013)

Fantastický! Tenhle krátkej film já totálně žeru. Moc teda francouzský komedie nemusim, ale tohle má u mě velký plus. Chytrý, vtipný, odsejpá to a je k tomu potřeba jen minimální rozpočet. Francois je vážně blbec.(1.10.2013)

Tak tohle jsem nečekala - smála jsem se tak, až jsem se skoro počurala. Tohle se těm frantíkům fakt povedlo. Gratuluji a děkuji :)(6.6.2014)

Jasných pět hvězdiček! Skvělý scénář, povedené dialogy a zápletka, ale především úžasné herecké výkony hlavní mužské čtveřice: Piér Brošánt, Fransoá Piňón, Jen Leblank a Lusién Ševal :D :D Poměrně komorně laděný film, postavený na výborných situacích. Chtěl jsem napsat nějaké povedené hlášky, ale asi bych tu musel napsat celý scénář :D 90%(7.7.2014)

Tato komedie se nese dle dávných tradic francouzského humoru. Děj se odehrává na jednom místě a je plný nedorozumění a zmatků. Jako vždy se jedná o zfilmovanou úspěšnou divadelní hru. Snímek výtečně pobaví, což je podpořeno i povedeným českým dabingem. Pro pobavení jasná volba.(13.7.2014)

Dosť podarený nenásilný film v podstate o viacerých blboch. Pánovia z vyššej spoločnosti každý týžďen usporiadavajú večeru blbcov, kde má každý priniesť svojho blbca na ktorom sa potom zabávajú jeho hlúposťou.(5.2.2017)