Blbec k večeři

Jeden blbec na večeru

The Dinner Game

Komedie / Drama

Francie, 1998, 80 min

Velice fajne konverzačka, že které plyne ponaučení, že neradno se posmívat blbcům, protože o co blbec blbější, o to blbec nebezpečnější. Pobavíte se určitě, zasmějete se skoro určitě. Typická Francie. 80%(22.12.2014)

Čistokrevná komedie, u které jsem se dost nasmál. A nabízí i inteligentní humor. # příběh 8 | hudba 6 | humor 10 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 9(2.8.2011)

Tak už chápu proč mě šéf tenkrát vzal na večeři, kde jsem měl přednášku o špuntech do vany.(4.5.2009)

Kdo je lepší jako společník k večeři? Blbec či chytrouš? Jak si kdo zažádá, a co žádatel požaduje.(17.6.2010)

Francouzská klasika. :) Mňam.(23.1.2012)

Chcete-li vědět, jak naprostý pitomec s nulovým IQ vydrží být 80 minut středem pozornosti, aniž by z něj divákům nenaskakovala husí kůže a nebylo jim ani na kratičký okamžik trapně, zeptejte se pana génia Vebera. Vrchol jeho tvorby je sice ještě o kousek vedle, hned u blbce z Montargis, ale i blbec k večeři je herecky a příběhově natolik pikantní, nezapomenutelnou a inteligentní podívanou, že přes prostý námět a chvílemi dost pochybné chování některých postav prostě nelze vznášet velké námitky. Francois Pignon je holt sázkou na jistotu:-) 80%(26.9.2013)

Perfektní. Musím tu dokonce (skoro nerad) zmínit, že u Blbce k večeři se mi z té francouzštiny ani nezvedal žaludek, což u tohoto jazyku normálně mívám. Jinak skvěle vypointované (nebylo lehké v bytě udržet Pignona celou dobu, když se poprvé poroučí už asi po patnácti minutách), zahrané, příjemný hudební motiv. Smál jsem se u toho jak blázen, obzvláště když Pignon nadšeně práskl s telefonem a vykřikl "Tak jsme ta práva získali!". To jsem šel do kolen... 100%(30.4.2015)

To sa nedá popisať, to sa musí vidieť..! :-)(4.11.2007)

Pařížské večerní menu obsahuje lavinu dialogů, večeři bez jídla a důkaz, že podceňovat kohokoli se nevyplácí. Vtip i cit a výborné herectví.(3.1.2016)

vyborna komedia, ktora mi sprijemnila pred niekolkymi rokmi vecer na intraku.. skvele dialogy, vtip, nadsazka.. super.(4.12.2007)

• tukomaster

No, tak nevim, jestli malá televize v autobuse a český dabing může takhle zdevastovat film, ale tohle pro mě byla sračka sraček.. 15%(8.3.2015)

Výlupek francouzského humoru. Míněno v tom nejpozitivnějším slova smyslu. Zatímco Terminátor II zhmotňuje noční můru nezničitelného nepřítele, který člověka honí do úmoru a znovu a znovu vstává z popela, ústředním tématem Blbce k večeři je trauma, které se dostavuje za bdělého stavu a které se neustále vrací po celý život: co když si o mně někdo myslí že jsem blbec? Blahoslavení budiž opravdoví blbci, kteří si toto nejsou schopni uvědomit (a mezi něž, ó jaká hořkost tohoto filmu, nepatří pan Pignon).(20.2.2008)

Obávala jsem se, že to bude Funesovsky potrhlé a celou dobu budu nadávat na žabožroutsky nekoukatelnou grotesku. Z Pignona jsem měla sice osypky, protože tohle mít doma, tak mám do týdne žaludeční vřed, ale léčebný endorfinový pocit zábavy a smíchu se nečekaně dostavil v míře víc než uspokojivé. Zajímavé je, že už v prvních pěti minutách filmu mě napadlo, koho bych na večeři pozvala já. Garantuju vám, že by trumfl i Pignona. Pro případné zájemce přepošlu kontakt.(23.5.2014)

Sranda po francouzsku na nejvyšší úrovni hlavně díky excelentnímu Villertovi, který dává přirozeným vzhledem své roli další rozměr velikosti 4D. :-))(29.12.2010)

Rozkošná konverzační komedie, která naplňuje pořekadlo, že nejhorší srážka na světě je srážka s blbcem.(24.7.2011)

Vynikajúca komédia, ke sledovaniu ktorej som pristupoval s obavami, že to bude niečo ako Ještě větší blbec, než jsme doufali. Bol som príjemne prekvapený, ako sa na malom priestore vďaka perfektnému, vycizelovanému scenáru rozohrala skvelá konverzačná komédia. Privlastnil si ju pre seba Jacques Villeret, ktorého som doteraz videl iba v Senzi finte. Mal som z neho pocit syntézy Luďka Sobotu s Josefem Švejkem. Ani ostatné osoby neboli iba štatistami a osobitne to platí o daňovom kontrolórovi, ktorý vďaka fyziognómii by nemal problém zahrať svoj part aj v nemom filme. Príjemné prekvapenie a veľmi dobrá zábava v rozumne zvolenej stopáži.(5.1.2016)

Pohodová komedie, u které se skvěle relaxuje. Na maximum to není především kvůli nevyužitému potenciálu - klidně to mohlo být delší a komplikovanější. Ale jinak jsem se nasmál dost, takže doporučuju. :)))(24.4.2013)

Má to aj hluché miesta, no väčšinu času som sa veľmi dobre bavil 7/10(2.5.2017)

Francouzi prostě tyhle komediem umí....(12.4.2007)

86?... mně ty francouzský komedie připadaj furt stejný...za padesát let žádnej pokrok.....jakoby zábavní průmysl celýho světa ovládly plejstejšny a francouzi stále ujížděli na "takhle jedou páni"... já prostě tendleten jemný imbecilní humor nechápu....chce to trochu tý tvrdší reality...pár vodřenejch kolen a sem tam ňákej hematom ať se pohnem z místa....tudle sem šel městem trutnov na menší voslavu a naka babka vo francouzkejch holích venčila před barákem kluka.... ten behal zleva doprava jak na koksu,a hned zas vpřed a vzad,kopíroval brownův pohyb, s klackem v ruce šermoval na náledí a vydával zvuky jako "hádža", "tršš" a podobně...a bába se na něj utrhla, a začala na něj řvát,ať si stím klackem nehraje, ať ho ihned zahodí, a já jí říkám, klukovi ho zakážeš a sama máš dva ty mrcho... a bába ztichla natotata....a není se čemu divit.....kdo by se chtěl pustit do křížku s frajerem co vedne mlátí do zdi a vnoci krvácí z nosu(28.12.2009)