• slovenský

Hudební / Akční

USA, 2013, 92 min

Tak jasně. Tento film je vlastně jen jednou z mnoha masáží, které Metallica a její marketingový tým dokonale ovládají. I samotný brand pro tento film má obrovský záběr (viz. třeba tričko Metallica s logem filmu). A klobouk dolů!(15.3.2014)

Natočení koncertu ve 3D je jen logickým vyústěním cesty, kterou se Metallica v posledních x letech ubírá - její "plastická" show umístěná doprostřed mezi diváky si o to přímo říkala a výsledek je vizuálně parádní. Samozřejmě, že od dnes již "téměřdědečků" nemůžeme čekat "takovej nářez a vodvaz" jako v 80. letech, resp. na počátku let devadesátých, ale hudebně je to pořád poctivě odvedená práce, výběr skladeb pak vzhledem ke kratší stopáži veskrze sympatický. Tady ale vidím nedostatek - půl hodiny navíc by neškodilo. Tolik propíraná implantace jakéhosi snového akčního příběhu mě nijak neuchvátila, ale ani mi nevadila ... 80%(13.7.2014)

Tak tento film bol môj najväčší zážitok v kine pretože po celý čas hrala metallica a k tomu ešte v 3D :) Dejová vsuvka bola fajn ale film som vnímal ako koncert s videoklipom i keď tie bitky boli fajn, hlavne pri songu Cyanyde. Celkovo musím dať 5* lebo ten koncert a zvuk bol úžasný. Film je skôr len pre fanúšikov Metallicy !! (90%)(27.1.2014)

Pánové z Metallici jsou neskuteční pozéři a ješitové, ale nejspíše i kvůli tomu můžeme na plátně vidět jeden z nejvelkolepějších rockových koncertů. Pódiové show je bombastické a zvuk perfektní. A to je vlastně všechno. Putování Tripa už je jen takovým malým bonusem navíc. Ten, kdo má alespoň trochu kladný vztah k této kapele, tak se bude bavit. Kdo ne, a jde na tento film čistě z „intelektuální“ potřeby kritizovat, bude se hodinu a půl nudit a pak po internetových fórech kydat hnůj. Jeho chyba.(5.12.2013)

Aj keď počas celého trvania koncertu je dejová vsuvka jedno veľké WTF, tak spätne som si uvedomil, že tá psycho-šialenosť, ktorá sprevádzala koncertné megavystúpenie mojich obľúbencov nebola až tak odveci. Nápad má možno hodnotu pár centov, ale spracovanie je na výbornú, prestrihy z koncertu nerušili jeho celkový dojem a audio-vizuálne ide doslova o orgie. Takže ako koncert by som dal za päť, keby sa Antal viac vyhral s celkovou pointou, možno by som tak ohodnotil aj film ako taký. 85%.(3.3.2014)

• - Ačkoli úvodní scéna a pár dalších poukazuje na to, že se koncert odehrává v BC Place areně, samotný koncert se uskutečnil v Rogers Areně ve Vancouveru, která se nachází jen pár metrů od BC Place. (Punisher)

• - Všetky skladby okrem poslednej sú živými nahrávkami z koncertu, ktorý sa uskutočnil v auguste 2012 v Kanade. Skladba "Orion" bola nahratá počas zvukovej skúšky. (GothaR)

• - Film měl režírovat nizozemský režisér Anton Corbijn, ale nakonec musel odmítnout kvůli problémům s jeho thrillerem A Most Wanted Man (2013). (Jocker94)