Hudební / Akční

USA, 2013, 92 min

Nechápu, proč tento film viděli lidi, kteří Metallice nefandí. Through the Never je totiž jeden dlouhej koncert Metallicy, říznutej s čímsi připomínající spíše videoklip než nějaký vlastní příběh, protože i při těchto sekvencích hraje hudba nepřetržitě. Líbilo se mi, že kromě notoricky známého Nothing Else Matters, zazněly skladby jako Ride the Lightning nebo Whiplash. Celkem jich bylo tuším 11, ale delší stopáži bych se nebránil. Z filmografického hlediska se nejedná o žádný zázrak, který je třeba vidět na velkém plátně (např nejlepší 3D efekt filmu je IMAXový odpočet před tím, než to vůbec začne, ale to je vlastně u všeho, kromě IMAXových dokumentů), ale ten zvuk! Ještě při cestě domů mi bzučelo v uších. Ono třeba 110dB neni zrovna příjemných. BTW : Co byla kurva v tý tašce!? :D...90%...[30.09.2013_Cinema City IMAX_Flora](30.9.2013)

Metallica je moje oblíbená kapela. Jeden čas jsem její alba, živáky a videoklipy sjížděl každý den. Na film jsem se těšil, ale moc jsem si od toho nesliboval a taky jsem moc nedostal. Standardní koncert Metallicy (viděl jsem plno lepších) a k tomu zcela zbytečný příběh, který vlastně ani tak moc nedává smysl a je tam úplně navíc. Nejvíc se mi asi líbila scéna, kde v aréně začnou prskat světla a začne hořet, protože to do děje nějakým způsobem zapojilo i dění v aréně a kapelu. Jo a za zmínku stojí taky Kirkova kytara, která odkazuje na film White Zombie s Belou Lugosim.(13.7.2015)

Metallicu už jsem pěkně dlouho neslyšel, a tak jsem rád, že jsem si ty jejich parádní songy zase mohl oživit. "Metallica: Through the Never" je v podstatě záznam koncertu, ale s tím, že je doplněn o docela jednoduchý příběh, který má ale ten správný náboj. Strhne vás ale hlavně hudba, která dokazuje, že ani okolo padesátky nejsou tihle pánové nudní a pořád v sobě mají pořádnou sílu.(4.2.2014)

• mm13

Hodinu a pol trvajúci kŕč, v závere obohatený o ukážku vrcholného nevkusu (Orion). Metallica od vydania St. Anger albumu netuší kde je sever a to jej tápanie už začína liezť na nervy. Smutné, ale viac autenticity sa dalo nájsť v období Load a Reload, než v ich súčasnom hraní sa na thrasherov, ktorí chytili druhý dych. Nechytili, majú v pľúcach prach a po dychu ledva lapajú. A podobné pozérske divadielka, aké predviedli tu, sú možno skvelým marketingovým ťahom, len to už vážne prestáva byť o hudbe či dokonca prežitku. Je to o hovne, ktoré sa pod vrstvou laku môže tváriť drsne ako chce, no ešte len to z neho robí skutočné HOVNO! (...a idem si rovno do uší vypeckovať spomínaný St. Anger, posledný to kus, ktorému sa dalo uveriť)(10.10.2013)

Metallica je sama o sobě kapelou, kterou není nutno nijak zvlášť představovat, takže už jen samotné působení kapely je natolik uchvacující, že zpracování tohoto muzikantského počinu s lehkou dějovou vsuvkou dělá z koncertního záznamu hudební dílo na velmi vysoké úrovni. Rád se na to podívám znova a zas.(26.9.2013)

• - Ačkoli úvodní scéna a pár dalších poukazuje na to, že se koncert odehrává v BC Place areně, samotný koncert se uskutečnil v Rogers Areně ve Vancouveru, která se nachází jen pár metrů od BC Place. (Punisher)

• - Obsah tašky, kterou měl Trip (Dane DeHaan) přinést zpět do arény, nebyl nikdy ukázán ani vysvětlen. (Punisher)

• - Všetky skladby okrem poslednej sú živými nahrávkami z koncertu, ktorý sa uskutočnil v auguste 2012 v Kanade. Skladba "Orion" bola nahratá počas zvukovej skúšky. (Gothar)