• slovenský

Hudební / Akční

USA, 2013, 92 min

Poprvé viděno doma na 141 cm Panasoniku, s reproduktory na 72 vol,.. Proč ??? Protože Metalika !!! Podruhé viděno v kině 2 dny na to. Proč ??? Protože Metalika !!! Potřetí viděno ještě ten den doma, hned jak jsem dofrčel z kina, na 141 cm Panasoniku, s reproduktory, tentokrát, na 80 vol... Proč ? Protože kurva Metalika !!!! Divnou vsuvku ve filmu jsem ani nevnímal, tudíž mi tam ani nevadila a tudíž jsme ji ani nikterak nepochopil. A vůbec, jdu se na to podívat znova. Proooč ? Protože Metalika kurvaaaaaaa !!!!!(30.6.2014)

Koncert Metallicy, který stále přerušuje podivný příběh Tripa z dodávky, který při cestě pro tajemnou tašku mimo jiné uniká před jezdcem na koni, vyzbrojeného plynovou maskou a obrovskou palicí. Nakonec jezdce vyřídí tak, že párkrát jezdcovou palicí párkrát bouchne do země, čímž ale poničí Metallice rekvizity. Naštěstí to ale není tak vážné, takže Metallica svůj koncert v pohodě dohraje ("We don't need the fancy staff, right?"). Asi si Metallica řekla, že dávat do kina pouze záznam koncertu, by nebylo to pravé. Jenže kdyby zůstalo jen u koncertu, byl bych mnohem spokojenější...(15.2.2014)

Ačkoliv už hodně dlouho Metallica nevydává dobrý alba a za legendární se dá považovat jen vše před Black Album, i tak je tohle nářez, přestože je to jen lehce vyladěnej záznam z koncertu prostříhanej jakýmsi příběhem. Jeho podbarvení hudbou z koncertu je dobrej nápad a vždycky jsem si přál aby někdo něco takovýho natočil. Celý vystoupení Metallicy je super a klasicky megalomansky provedený ať už zboření sochy Doris nebo elektrický křeslo při Ride the Lightning, musí se jim uznat že show umí udělat. Plus taky za to že se ve filmu objevujou spíš starší songy a z novejch hlavně ty lepší. Někdy si to dám znova.(12.1.2014)

Tak tento film bol môj najväčší zážitok v kine pretože po celý čas hrala metallica a k tomu ešte v 3D :) Dejová vsuvka bola fajn ale film som vnímal ako koncert s videoklipom i keď tie bitky boli fajn, hlavne pri songu Cyanyde. Celkovo musím dať 5* lebo ten koncert a zvuk bol úžasný. Film je skôr len pre fanúšikov Metallicy !! (90%)(27.1.2014)

Tento nápad ve stylu celovečerního klipu na motiv po sobě jdoucích písniček, které tvoří ucelený příběh, mě nadchl! Koncert byl skvělý a vývoj děje na pozadí perfektně ladil do textu. Navíc se mi Dane Dehaan moc líbil. Není to film sám o sobě, je to koncert s prvky filmu. A já jsem si to náramně užila! Když přišla na řadu písniška "nothing else matters" byla jsem v tu chvíli dokonale spokojená.(30.4.2014)

• - Ačkoli úvodní scéna a pár dalších poukazuje na to, že se koncert odehrává v BC Place areně, samotný koncert se uskutečnil v Rogers Areně ve Vancouveru, která se nachází jen pár metrů od BC Place. (Punisher)

• - Všetky skladby okrem poslednej sú živými nahrávkami z koncertu, ktorý sa uskutočnil v auguste 2012 v Kanade. Skladba "Orion" bola nahratá počas zvukovej skúšky. (GothaR)

• - Film měl režírovat nizozemský režisér Anton Corbijn, ale nakonec musel odmítnout kvůli problémům s jeho thrillerem A Most Wanted Man (2013). (Jocker94)