Reklama

Reklama

V Kórei zavládol chaos a panika po tom, čo sa v potokoch, jazerách a vodných nádržiach začali objavovať znetvorení utopenci. Hrozba má meno strunovec, červ-parazit, ktorý v infikovanom organizme vyvolá nekontrolovateľnú túžbu po vode. Odkiaľ sa nákaza vzala? A podarí sa vedcom v časovej tiesni vynájsť účinný liek? (sochoking)

Recenze (49)

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Zajímavý film. Ani jsem netušil, že takový hnusný cizopasník STRUNOVEC existuje :-( a dokonce i u nás (viz fotky a videa v ČR - na netu). Musím uznat, že Jižní Korea v poslední době točí velice slušné katastrofické filmy (Gamgi (2013), Tsunami (2009), Věž smrti (2012), Mutant (2006) ...atd.). Máme se co učit! ()

Dellamorte 

všechny recenze uživatele

Jae maká pre farmaceutický priemysel a vie, čo sa odohráva za závesom. V miestnej rieke sa vykúpe pár desiatok mŕtvol a splodí sa škandál. Vyšetrovací kolektív medzitým zistí , že z lekárskej komory odbehol vírus " Yeongasi" , ktorý je vlastne zmutovaný parazit z konskej hrivy. Príznaky sú zreteľné - hlad a smäd - no nablízku je rieka plná mŕtvol. Jae musí takto dohliadnuť na osud svojej rodiny, aby nedostala smäd.... Zručne uvarená ryža s nie tak celkom obohraným námetom ( ak vezmem do úvahy destináciu ) bez hluchých miest, sympatické obsadenie, rodinkárstvo, očakávaný záver - pohoda. Zaslúžená spokojnosť. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

V době plné pandemií je tenhle jihokorejskej katastrofák jak pěst mezi oči. Ale tak zase na jejich obranu musím říct, že v roce 2012 asi netušili, že začneme řešit něco jako covid. Já třeba v tý době to slovo ani neznal. Možná proto si Jihokorejci zde neberou servítky a valí to na diváka hlava nehlava. Zajímavé je, že těmi strunovci zpracovali nejenom zajímavý námět, ale i se dostali na úroveň klasických katastrofických filmů z USA, které bych řekl, jsou ty nejemotivnější katastrofické cajdáky s blockbusterovými prvky, které nikdo jiný natočit neumí. Až teď na Jižní Koreu, která se dost přiblížila. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Perfektní pokus z Asie! Zápletku vnímám jako svěží a Pandemie je více než zajímavá !! Uff je to Stresující, vzrušující,napínavý,dramatický,šokující ten film má vše, co by mít měl !! Možná má předvídatelné řešení, ale je to tak super, že to stojí za to ! Obzvláště při scénách "race against time" !! Zaráží mě jen poněkud nízké hodnocení ! U mně 80% bez debat! ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,…NAKAŽENÍ SE VYZNAČUJÍ ZVÝŠENOU CHUTÍ K JÍDLU, ANIŽ BY PŘIBÍRALI NA VÁZE. NÁSLEDUJE POKLES APETITU, DOPROVÁZENÝ OBROVSKOU ŽÍZNÍ. PO 2 AŽ 3 DNECH NÁSLEDUJE SMRT“...... /// Když zničeho nic začnou kurevsky stoupat akcie farmaceutický firmy a zmatení Korejci začnou plnit řeky (i vany) těly plavoucími břichem dolů (my totiž u nás plavem všichni znak….), netrvá dlouho, aby pár chytrejch hlav přišlo na to, že se nejedná o dílo emzáků, ale …(čuráků). První půlka je standartní rozbíhání nákazy a v tý druhý už jde vo boj s časem na získání léku. Ne však u vědeckýho týmu, ale …. no prostě je to vo lidech. Až moc velká řada nešťastných náhod sice zvyšuje mojí nervozitu, ale taky mě sere. A několik citovejch vydíraček nedojímá. Obyčejnej ,,standardní“ příběh s množstvím nešťastnejch situací, směřující pomocí různejch zdržovaček k happy endu. Nečekejte Nákazu ani Slepotu. Jen takovou normální - byť originálně postavenou hru, s citovou vydíračkou. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci porovnat, jestli je Gordius Nudatus zábavnější než Cymothoa exigua. 2.) Přemejšlím, jak snížit počet obyvatel a ještě vydělat. 3.) Thx za titule ,,mirinkat“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Galerie (25)

Související novinky

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

14.03.2020

Momentální krizová situace reagující na probíhající šíření viru Covid-19 měla mimo jiné za následek i uzavření veškerých kinosálů, což pochopitelně vedlo k tomu, že distributoři začali rušit či…

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

25.11.2013

Kino Světozor hostí od čtvrtka 28. listopadu do pondělí 2. prosince festival asijských filmů Filmasia. Ten se letos zaměřil na hongkongské thrillery a romace a korejské divácké hity. Po třech filmech…

Reklama

Reklama