Vyšinutí (festivalový název)

연가시

Deranged

Drama / Thriller

Jižní Korea, 2012, 109 min

Perfektní pokus z Asie! Zápletku vnímám jako svěží a Pandemie je více než zajímavá !! Uff je to Stresující, vzrušující,napínavý,dramatický,šokující ten film má vše, co by mít měl !! Možná má předvídatelné řešení, ale je to tak super, že to stojí za to ! Obzvláště při scénách "race against time" !! Zaráží mě jen poněkud nízké hodnocení ! U mně 80% bez debat!(23.3.2013)

Zajímavý film. Ani jsem netušil, že takový hnusný cizopasník STRUNOVEC existuje :-( a dokonce i u nás (viz fotky a videa v ČR - na netu). Musím uznat, že Jižní Korea v poslední době točí velice slušné katastrofické filmy (Gamgi (2013), Tsunami (2009), Věž smrti (2012), Mutant (2006) ...atd.). Máme se co učit!(2.2.2014)

,,…NAKAŽENÍ SE VYZNAČUJÍ ZVÝŠENOU CHUTÍ K JÍDLU, ANIŽ BY PŘIBÍRALI NA VÁZE. NÁSLEDUJE POKLES APETITU, DOPROVÁZENÝ OBROVSKOU ŽÍZNÍ. PO 2 AŽ 3 DNECH NÁSLEDUJE SMRT“...... /// Když zničeho nic začnou kurevsky stoupat akcie farmaceutický firmy a zmatení Korejci začnou plnit řeky (i vany) těly plavoucími břichem dolů (my totiž u nás plavem všichni znak….), netrvá dlouho, aby pár chytrejch hlav přišlo na to, že se nejedná o dílo emzáků, ale …(čuráků). První půlka je standartní rozbíhání nákazy a v tý druhý už jde vo boj s časem na získání léku. Ne však u vědeckýho týmu, ale …. no prostě je to vo lidech. Až moc velká řada nešťastných náhod sice zvyšuje mojí nervozitu, ale taky mě sere. A několik citovejch vydíraček nedojímá. Obyčejnej ,,standardní“ příběh s množstvím nešťastnejch situací, směřující pomocí různejch zdržovaček k happy endu. Nečekejte Nákazu ani Slepotu. Jen takovou normální - byť originálně postavenou hru, s citovou vydíračkou. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci porovnat, jestli je Gordius Nudatus zábavnější než Cymothoa exigua. 2.) Přemejšlím, jak snížit počet obyvatel a ještě vydělat. 3.) Thx za titule ,,mirinkat“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(5.2.2013)

• Kangax

Na Kórejcov bohužiaľ dosť slabota. Po dopozeraní filmu som mal pocit, že som videl nejaký americký blockbuster, s predvídateľným scenárom, geniálnym supermanom v hlavnej úlohe(inak samozrejme vzorným otcom rodiny), ktorý urobí zopár kiksov aby to bolo napínavejšie, ale inak všetko bravúrne vyrieši. Citové scény sú príliš početné a po atmosférickej prvej polovici, kde zaujmú hlavne hordy tiel plávajúcich vo vode, už v druhej polovici filmu nastupuje klasická akčná nuda s výbuchmi a otravnými scénami (všetko na poslednú chvíľu) korunovaná happyendom. Strata času a to mám katastrofické filmy rád a kórejskú kinematografiu obzvlášť.... škoda(21.3.2013)

Námetom veľmi zaujímavý snímok pojednávajúci o nákaze, pri ktorej majú ľudia hromadný smäd. Úvod je značne rozpačitý, prejavuje sa neduh kórejských filmov o neschopných postavách, čo skĺza takmer až do paródie. Našťastie po úvodnej pol hodine nastupuje po vypuknutí nákazy závratné tempo a film začne mať dynamiku, z ktorej až do záveru nepoľaví. Všetko dokresľuje úderná hudba, atmosféru dotvára plno znepokojujúcich záberov na rieku plnú mŕtvol a pod., slušne sa stupňuje napätie, rozvíja sa síce štandardný (bez nejakých zvratov), ale postačujúci príbeh. Pocit výborne vybudovanej beznádeje pokazí akurát maximálne predvídateľný záver. Celkovo sa však Kórejcom podarilo natočiť celkom znepokojujúci a v dnešnej dobe aj námetom značne originálny snímok. Zabaví, zaujme a nepôsobí hlúpo. Nebyť úvodnej otravnej pol hodiny možno tú štvrtú hviezdičku prihodím, takto však zaokrúhľujem na tri. CELKOVO: 3,5*(9.11.2012)