Angry Birds ve filmu

• Nový Zéland

Animovaný / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA / Finsko, 2016, 97 min

• Isherwood

Ta metafora zelené fousaté invaze je dobrá leda pro čtenáře Parlamentních listů, kterým už dál nedojde, že opravdová nekorektnost by spočívala ve vynechání fénixovského vyprošťováku ze závěrečné genocidy, protože kdyby tvůrci byli opravdu chytří, šli by dál, než k jednomu Kubrickovi a obtloustlému orlu, který by rád byl „great again“, nikoliv humoru z mateřské školky, jehož mentální úroveň se vleze do rozsahu displeje mobilu.(8.2.2017)

Až do včerejška jsm Angryho neznal a to že je to nějaká pc hra jsem si přečetl až tady. Každopádně se mě líbilo několik věci z hlediska vtipnosti Angryho vyděděnost ze společnosti, Angryho nasranost, jak odkop toho fagana od míče to jsem teda zíral a některé ironické komentáře " to jsem si mohl sednout rovnou do první řady" . Na druhou stranu mě tohle nenapadlo spojovat s tématem imigramce kofol do Evropy, to až tady to papouškuje jeden po druhým, zřejmě už je to uplná posedlost za vším vidět kofoly. Myslím si, že animace má možnosti dosahovat větší kreativity než bylo zde, příběh jsem vnímal jako klasiku z nejklasikovatějších tedy kterak looser a společenský odpad nastoupí na cestu hrdinství, kdybych chtěl vidět za vším téma imigrace, tak ho vidím třeba i ve Třech veteránech, fakt si dej ledovej hadr na palici a trošku uber na mediálně-politickým výkrmu.(27.1.2017)

Jednoduché, vtipné a s mnoha pomrkáváními v pozadí (pro hráče i pro milovníky filmů, těch narážek na další filmy je tu slušná spousta). Co víc chtít od "adaptace" mobilní hry? Vložená kolonizační/invazní tématika doprovázená pár vtipy pro dospělé z toho dělá zábavu spíše pro dospívající, což mi stačilo. Mezi animáky z dlouhodobého pohledu nic výjimečného, ale v současné době více vtipné, než ostatní (o to méně filozofické:)).(25.9.2016)

Rozpočet $73miliónovTržby USA $74,045,385Tržby Celosvetovo $229,296,476Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ už to je na jedno kopyto tieto animáky, svoju nadštandardnú latku si drží len Disney/Pixar a DreamWorks, animácia je v podstate na dobrej úrovni ale ten príbeh, položení na strašnej jednoduchosti, následne aj tie gagy pôsobia ako pôsobia /videl v kine 3D verziu: 55%/(1.6.2016)

Rastrem dítěte asi průměrný animák, ovšem perspektivou dospělého západního diváka politicky nekorektní adaptace počítačové hry, v níž do Evropy vtrhne horda muslimských migrantů, tedy pardon na ostrov ptáků připlují ne/pozváni prasata, dekadentní party Evropu/ostrov infiltrují a ve výsledku jde jen o jedno - o vejce/budoucí potomky... Nečekal bych, že někdo něco takhle průhledně symbolického vůbec natočí... S obávanou politickou korektností to ještě naštěstí není tak špatné...(5.8.2016)

// Distributor: Sony / Columbia. (New Line) // Počet premietajúcich kín v USA: 3,932 // Otvárací Víkend v USA: $38,155,177 //(30.7.2016)

„Choď a dokáž im, aký desivý dokáže byť mím.“ Trocha ma sklamalo, že neurobili running gag z toho namysleného „páva“, ktorý Reda v úvode vo všetkom predbieha a potom záhadne a neospravedlniteľne mizne z deja. Inak je snímka obsadená výraznými postavičkami, každá sa dá ľahko charakterizovať, čo je občas osviežujúce. Na nejakú obrovskú megashow by som to nevidel, ale inak ma to celkom bavilo, až som bol prekvapený. Negatívne ma šokovala scéna vykradnutá z filmov X-Menov (pasáže s Quicksilverom). Potešila ma pekná, pestrofarebná výprava v čele s krásnym horským sídlom orla, kde by som určite chcel žiť. Dosť ťažkú úlohu musel mať Sean Penn, dabujúci Terencea.(21.4.2019)

Myslim, že film přesně přináší to, co musel každej čekat. Mánii kolem hry jsem sice nikdy nepochopil, ale filmu se zábavnost upřít nedá. Je samozřejmě jasný, že úvodní šaškování je jen příprava půdy k "bitvě", ale upřímně řečeno, začátek mě asi bavil nejvíc, obzvlášť cesta za orlem Vazounem je dokonalá, asi pět minut filmu, kdy jsem se fakt válel smíchy. Jinak film ale svižně odsejpá, hlavní hrdinové jsou fajn a celkově mě to narozdíl od hry bavilo, takže za mě spokojenost.(30.11.2016)

Kdo jste hrál libovolnou hru ze světa Angry Birds, případně jste viděli trailer, tak snad ani do kina nemusíte, vlastně to možná asi nemusíte vidět vůbec. Né, že by to byla nějaká prasečí sračka, ale přeci jenom to originalitou, nápady či zajímavým děním příliš nedisponuje. Vlastně nejinteresantnějším zážitkem první poloviny filmu bylo, že jsem vyzobal paprikový nachosy do posledního lupínku :) Od chvíle, co se Big Boss vylulá do jezírka to ale nabere poměrně spád a pak se konečně dočkáme i zakombinování podstaty hry do děje filmu. Slušný songy, pár (číslem 2) vtipných hlášek, jinak taková okoralá jednohubka, co rozhodně nedosahuje kvalit, které jsou nastolené posledními animáky (Zootropolis, Velká šestka, V hlavě), ale děti pravděpodobně pobaví. A studio bude chtít tuhle značku dojit, vzhledem k otevřenému konci. No nevím, druhé ptáky a prasata si rozhodně v kině ujít nechám. 50%(14.5.2016)

Průměrná, ale pohodová blbina o válce mírumilovných nelétajících ptáků se záludnými, technologicky vyspělými zelenými prasaty. Mohlo by to být vtipnější a nemuselo by se tu tak mimoňovat, ale postavy jsou sympatické (hlavně Ruďák a Žluťas), líbilo se mi to bizarní destrukční finále a poselství, že člověk se má vždy spoléhat hlavně sám na sebe. A navrch dostanete podobenství o migrační krizi.(27.12.2016)

Tajemství jezírka moudrosti je nejlepší scéna filmu. Příjemně nekorektní, nenáročná zábava, která rychle uteče a ještě vás donutí se zamyslet nad civilizačním úpadkem Evropy. Symbolika pro děti v praxi. Sakra, v kontextu filmu už i z toho plakátu běhá mráz po zádech.(14.8.2016)

Nasraní ptáci, které už dnes snad nikdo nehraje se přiřítili do animáku, který měl přijít tak před 4-5 lety. Ale vlastně dopadl lépe než jsem si třeba já dokázal představit, ovšem ani tak to žádné terno není, ale jelikož jsou ptáci hrozně ukecaní, tak tam přecijen nějaký povedený gag spadne nebo i nějaká narážka na popkulturní dílo či osobu jako třeba Kevin Slanina nebo přímá vykrádačka zpomalovačky z X-menů. Když už nic jiného, tak alespoň dětem film podvědomě vštípí nervozitu k arabským plnovousům...6/10(28.7.2016)

Zpočátku prakticky nekoukatelné, po přístání prasat zábavně blbé. Vlastně taková malinko lepší alternativa Mimoňů. Nejvíce mě rozsekala scéna s jezírkem moudrosti. Druhý díl jako odechovka?Vlastně proč ne. I mnohem horší série mají pokračování. 60%(5.7.2016)

Supr odpočinková blbina, ve který se pořád něco děje a na který je vidět, že není zdaleko jenom pro malý děcka, nýbrž i pro statisticky početnější skupinu odrostlejších hráčů mobilních Angry Birds. Kéž by jen každý animák disponoval stejně štědrým množstvím gagů pro dospělé!(20.10.2016)

První animák pro celou rodinu, který se nebojí vzít si na paškál aktuální téma imigrace z východu.(21.5.2016)

Neříkám, že to je špatné.. dokonce se člověk i místy zasměje, ale nic nového.! Opět!!!(27.9.2016)

Docela špatně hodnocený film, ale mně se docela líbil. Snaží se držet své herní verze a s hlavníma postavičkama je celkem sranda. Nejvíc se mi líbil Žluťas, ten byl fajnovej a dal bych větší prostor ostatním "ptákům". :-)(8.7.2016)

Úplne nadšený zrejme divák nebude, no na vyplnenie voľného času, kedy viac menej očakáva odľahčenú formu zábavy, pri ktorej ani z polovice nemusí využiť svoj rozum, to "Angry Birds" zvládnu ľavou zadnou.(27.6.2016)

Nedovedu si představit, že z daného tématu by se dalo vyždímat víc. Vtipné, inteligentní (v rámci infantilnosti), roztomilé, skvělé postavy, nahláškované, skvělé odkazy a parodie na jiné (nejen) filmy a parádní soundtrack. Věřím, že kdybych to sledoval s kapkou (nebo flaškou) alkoholu v krvi a ve správné společnosti, byl by to neskutečně bránico-ničící zážitek a nebál bych se dát plnej počet. Tak možná časem.(12.9.2016)

Riadna vtákovina, ale musím priznať, že pár nápadov celkom zabavilo, pričom ani grafika nebola najhoršia. Celkovo to však zívalo veľkou nudou. Asi sa tento animák hodí len pre menšie deti, staršie a dospelých to moc nenadchne. Slabý priemer. 50/100(26.3.2017)

Překvapivě docela v pohodě, technicky jednoduché, ale akce mě tu bavila víc než v kdejakých mnohem dražších kusech (hlavně slow-mo průlety kde všechno kolem vybuchuje, skoro jak od Baye). Jen humor čtvrté cenové mě občas štval, není toho moc, ale ty symbolicky nechutné vtípky jsou prostě debilní, a obzvlášť perverzní narážky překvapují u filmu pro děcka mladší deseti let. A pak jistá morální diskutabilnost subtilně schovaná pod tím příběhem. 6/10(15.5.2016)

Samotný nápad nahnevaných vtákov mi príde bláznivý. Preto ma zarazilo, v akých vychodených šľapajách detského filmu Angry Birds kráčajú. Fakt zábavné to začalo byť až vtedy, keď sa z toho stalo prachsprosté ostreľovanie mesta prasiat. Tam sa tvorcovia konečne vybláznili... Inak, všimli ste si, že film je hlavne pre dnešnú dobu netypicky xenofóbny a antisemitský? Všetci, čo vyzerajú inak ako my, majú vlastné zvyky a živia sa iným jedlom ako my, sú určite svine... A najlepšie bude, keď im zbombardujeme domov...(25.1.2017)

V klidu koukatelný animák. Aniž bych byl nějaký fanda Angry Birds her aj., tak jsem se vcelku pobavil. Jedna vtipná scéna za všechny a výbuch smíchu asi na 2 minuty.....to stálo, se na to podívat :-D(3.8.2016)

• Chrustyn

Animák, který rozesměje a pobaví jen ty nejmenší.(28.5.2017)

Dělo animovaného filmu jak má být rozhodně pokračovaní užasně provedené spokojenost.(9.6.2016)

Pohodová animovaná jednohubka, od které člověk nemůže moc čekat, což nebyl můj případ, a proto jsem byl ve výsledku spokojený. Animace byla chvílemi zvláštní, nicméně mě nijak nerušila. Co se příběhu týká, tak ten byl jednoduchý, avšak neurazí - je to ta stará známá pohádka o tom, jak se z outsidera a bručouna stal na konci oblíbenec, (menší spoiler) který vše zachránil. Film neobsahoval sice moc vyloženě humorných scén, ale i tak jsem se párkrát pousmál (zejména u scény s Jezírkem moudrosti, jak už zmínili další). Zkrátka nenáročná oddychovka na hodinu a půl, u které se dá opravdu skvěle odreagovat ... and it doesn't make you ANGRY at all.(1.8.2016)

Já sem té mánii okolo ptáků co terorizují čuňata, nikdy nepropadl a celé to všechno, hry, krátké filmy, deky, polštáře, hrníček na kafe, vibrátory a další věci, tedy vůbec nekupoval. Nicméně na tenhle film, sem se rád povídal a nelituji toho, humor zde mi přišel trošku dospělejší, soud, jezírko moudrosti, bitka s dřevěným pták a následně jeho oplakávání, bylo skvělý, a přehrál sem si je znova. S příjezdem prasat, to už začalo být i zajímavé a byl sem zvědavý co se z toho vůbec vyklube a jestli to bude říkat tati. No a pak jako by někdo vypnul přístroj na výrobu smíchu, a s příjezdem na prasečák, humor se vytratil, po akční stránce také nic moc, a konec dle očekávání. Já bych přešel i to že hlavní hrdina je všem ze začátku pro smích a skoro nikdo mu nevěří, už sem tohle viděl mockrát, ale prostě ta druhá polovina, je slabá. A je to škoda, první polovina byla hodně silná a uvažoval sem i pětce, takhle lepší tři.(29.11.2016)

Tak za mě tedy zklamání. Pár vtípků pobavilo, ale podle traileru jsem čekal větší palbu humoru. Koukatelné to je, ale jsou vtipnější a zajímavější animáky. 60% :)(7.7.2016)

• MoiJe

Pre dospelaka, ktory naviac nie je maniak do hry, to nema velmi co ponuknut. Pre deti asi OK, farebne a splasene.(19.6.2016)

• Frajer42

Hrou jsem si prošel. Žádný z mnoha titulů mě dlouho nebavil. Globální oblíbenost hry už nadobro vyhasla, tak se pokusilo na kdysi slavném titulu přiživit pár osob i ve filmovém světě. Pokus to byl podle mých imaginárních měřítek poměrně nezdařený. Humor se mi zdál situován opravdu výlučně na nejmladší publikum. Očekávejte hrozně "vtipné" legrácky ve stylu, že někdo někoho praští, někdo se o něco udeří, nebo někdo někam spadne. Na úžasné dospělé lidi se bohužel nedostalo vůbec. Mě osobně potěšil zřejmě pouze Tyrionův dabing. Samozřejmě, s faktem, že je to pohádka pro nejmenší publikum je spojena celá řada úskalí. Zápletka je totálně průhledná a vůbec za nic nestojí ani děj. Do očí mi dokonce nepadlo jediné ptáče. Nejvíce mě iritovalo to hlavní - červené. Kdo už nějaký film někdy viděl, tak velmi dobře ví, že irituje vás hlavní postava, tak je veškerý zážitek v ženském rozmnožovacím ústrojí na 4. Když opravdu intenzivně zatlačím, tak to vidím na dost hnusné dvě.(26.7.2016)

Milé prekvapenie. Začiatok je veľmi slušný a skvelo som sa bavil na referenciách a odkazoch. Ku koncu to stratí dych a je to namiesto inteligentnej zábavy ukážka deštrukčných schopností Angry Birds ako ich poznáme z hier ( hoci pri nich sa úprimne bavím viac). V zásade ale super jednohubka, ktorej pokračovanie neuškodí. Rozmýšľal som nad tou štvrtou hviezdou, ale to by sa na konci nemalo tancovať na nejakú starú vypaľovačku. Inak super. Odkaz na Shinning ma rozosmial k slzám.(31.7.2016)

Zábavná blbina. Hlavní postava Ruďák mi byl sympatický, fandil jsem mu. Zelená prasata mě nějak neoslnila, ale do příběhu pasovala. Akorát toho krále prasat daboval Vlastimil Zavřel, takže to bylo, jako kdybych slyšel Homera Simpsona. Líbil se mi soundtrack, byly tam dobré songy, až tedy na jeden, skladbu "Behind blue eyes" nesnáším, je to nejhorší píseň všech dob! Ale ostatní songy byly pecka. Celkově je film zábavný, dospělý i malý divák si film užije.(6.11.2017)

Sem tam nějaký humor byl, nemálo narážek na všechno ostatní, ale celkově klasicky nijak objevné. Beru v potaz, že je to vystavěné na základě nijak zvlášť náročné mobilní hříčky firmy jedné značky (o ostatních hrách Rovia nikdo neví). Koncept her už byl vyždímán, film to jen potvrdil a ačkoliv jsem se párkrát uchechtl, pochybuiu, že si film nějak zapamatuji. --- „Not sure if parafráze na osídlení Ameriky or osidlování Evropy severní Afrikou.“(20.8.2016)

Angry birds idú ruka v ruke adaptovaným appkám resp. kultov stavajúcich na karikaturistických situačných scénkach miesto štrukturálnejšom dejovom formáte (napríklad naproti Riu, ktorý som videl včera). Ako ďalší animák, ktorý pozerám v horúčkovitom čase od zbierky od mojej neterky ma znova ničím neprekvapil, ale mohlo to byť ďaleko horšie. Dobré sú práve zapracované sarkastické stereotypy, ktoré postavičky "prednášajú" ako ekvivalent ľudského správania. Hoci, Madagaskar či Kung-Fu Panda toto načrtli už pred dekádou...(19.9.2017)

Nebýt téměř hluché první poloviny, kterou občas prodchnul povedený humor či multikulturní narážka, asi bych šel s hodnocením výše. Angry Birds totiž začnou pořádně odsýpat ve chvíli, kdy se tvůrci zařídí podle konceptu hry. Přesně od té chvíle máte pocit, že hra, se kterou si krátíte dlouhé chvíle při čekání na autobus, se dočkala solidní filmové podoby. Bohužel, ta unylá první polovina tento počin posílá do hlubin filmové průměrnosti. Na závěr jen dodám, že jsem obdivoval snahu tvůrců implementovat do filmu problémy dnešního světa, jako například hrozbu islámu či nelegálních imigrantů. Tohle bych u filmu pro děti vážně nečekal. PS: Snad nejvtipnější scénu si pro sebe ukradl Mighty Eagle a jeho jezírko! „Greetings from the world of the pig!“(4.6.2016)

• FFilipCZ

Osobně si myslím, že s tímto filmem přišli trošku jako s "křížkem po funuse", jak se říká. Boom Angry Birds je dle mého mínění již celkem pryč. Filmově mě to příliš nezaujalo. Pár světlých momentů tam sice bylo, ale nic, co by mé hodnocení vystřelovalo do výšin. Rád jsem si díky tomuto filmu připomněl tuhle přiblblou gamesku, některé scénky byly velice autentické, ale to je tak nějak vše.(30.7.2016)

Hned několik naprosto parádních narážek a odkazů, ovšem utopených v průměrném animáku, který vlastně není úplně vhodný pro děti. Spousta dospělého humoru a narážek, které dětem uniknou, v rámci naivní úrovně pohádky pro nejmenší (byť proti podobným věcem z pravidla nejsem) mi tohle přišlo možná až příliš za čárou. Jasně, z videohry, která je v podstatě jen předělanou akrádou známou již od devadesátek, toho příliš příběhově nevykřešete, nicméně zacházet do nejvíce hrubozrnné komedie, jaká snad v rámci animace je možná vůbec provést, je přeci jen trochu moc. Slušné hlasové obsazení a zpracování těm několika opravdu dobrým momentům moc nepomůže a já se nyní sám před sebou snažím vůbec obhájit tu třetí hvězdu.(14.8.2016)

Bláznivý animovaný film pro dospívající mládež, ve které je skryto varovné poselství ... "Lidé bděte".(25.12.2016)

Film takový průměr, neurazí ani nepřekvapí. Rovio ale Disney nedožene ani za 100 let. O politické korektnosti: http://nedanim.cz/angry-birds-ve-filmu-proti-islamu/(15.5.2016)

Tohle byla překvapivě milá podívaná. Musím říct, že se mi líbili postavy i především prostředí, které vypadalo opravdu promyšleně, hezká nenásilná animace, která sice mohla být více propracovaná, ale ve filmu jako je tento asi člověk na detaily domků či stromů moc nekouká. Líbilo se mi to, jak po vizuální stránce tak také příběhové aneb scénář nebyl vůbec špatný. Postavy (Chuck!) skvělé. Ovšem toto není snímek na čtyři hvězdy natož na pět. Něco tomu snímku chybí, je to takové neúplné. Ale rozhodně nebudu mít problém se někdy náhodou na tento snímek znovu podívat, bude-li chuť či nálada.(7.7.2016)

Od filmu som nečakal dokopy vôbec nič výnimočné. Všetci už v dnešnej dobe vieme, že je len veľmi málo dobrých filmov podľa hier. A čo sa týka "Angry BIrds", tak musím povedať, že to podľa mňa mohlo dopadnúť oveľa horšie. Je to typický priemerný animák, ktorý je miestami vtipný a miestami neskutočne trápny až na pár miestach aj nechutný. Ale ako divák som sa celkom zabavil. Animácie sú podľa mňa veľmi dobré a dokonca film nevyužíva len počítačové animácie, ale je tu aj pár ručných. A veľmi dobre vyniknú. Príbeh je síce stokrát omieľaný, ale nie je to nič absolútne iritujúce. Najväčším momentom filmu je podľa mňa záverečná tretina, kde konečne uvidíme Angry Birds v tom, v čom sú naozaj dobrí. Odpaľujú sa prakom a likvidujú prasatá presne tak, ako to poznáme z hier. A je to potom skutočne veľká dávka zábavy. Ak čakáte komédiu, ktorú si užijete s deťmi, tak sa toho asi dočkáte. Ale nie je to nič na viac videní. Plus je to obrovské množstvo referencií a mimo iného aj na "The Shining" od Stanleyho Kubricka. Už vidím všetky decká, čo to pochopia. Ale úprimne poviem, radšej by som odporúčal ísť si pozrieť Disneyho posledný animák "Zootopia". Je to oveľa inteligentnejšie a kreatívnejšie. Toto je pozerateľné, ale asi len ako jednorazovka. Hodnotenie: C+(14.5.2016)

Prostě ptákovina :o))(15.10.2016)

• movieband

Doslova ptákovina, která nestačí ani jako něco, co běží na pozadí.(6.7.2017)

Na to, že se ze hry samotné skoro nic vytřískat nedá, se tvůrcům podařilo natočit celkem zábavný film, který není ani zdaleka určen jen pro děti, ale jsou zde scény, které ocení i dospělí diváci. A to všechno s tím, že jsou zachovány prvky, pro které je hra tak známá a je tak oblíbená. Mně tohle stačilo.(7.8.2016)

Aj keď je to všetko farebné, infantilne vyzerajúce, turbulentné a non-stop akčné, nieje to veľmi snímok pre deti. Hru nepoznám, zrovnávať nebudem lebo neviem, ale tvorcovia sa možno snažili odvrátiť pozornosť jednej diváckej skupiny a chytiť tú druhú. Ani jedna z nich však nebude celkom spokojná.(16.9.2016)

• Wiikii

Je to jak 98 minutová úroveň ve hře Angry Birds. S nějakým příběhovým rozjezdem, kdy se naši ptačí hrdinové dají dohromady pak najdou a osloví bonusového ptáka, který umí létat a nakonec se jde na věc. .. A i když chápu, že hluboký příběh tvůrci dělat nechtěli, tak mohli udělat lepší zápletku a hlavně lepší vtípky a narážky související s hrou. .... HODNOCENÍ: 45% (2*)(28.6.2016)

Konečně jsme se dočkali. Legendární hra se přenesla na plátna. Možná bych ocenil právě více prvků ze hry ( Mám na mysli prak a větší množství útoků na prasata). Jinak se jedná o vtipný snímek. A hlavní hrdina, Ruďák, se mi navzdory své povaze velmi líbil.(4.7.2016)

Pěkná grafika, pár povedených vtipů a zbytek nic. Děj žádný, přidaná hodnota žádná. Angry birds ve filmu jsou stejní jako ve hře, jen vedou víc keců.(4.10.2016)

Průměrné až lehce podprůměrné. V polovině filmu jsem se přistihla, jak koukám na hodinky s pocitem, že by to mohlo již skončit. Vizuálně je film jistojistě povedený, ale samotný příběh mi přišel nezajímavý.(12.11.2016)

Neznám snad nikoho, kdo by tu hru ve svý době nežral, hrál jí úplně každej, ať už na PC, mobilu nebo tabletu. A tohle je tak povedená adaptace, že si každej fanoušek musí přijít na svý. Hlavně to ztvárnění jednotlivejch ptáků je super, každej má tu svojí super schopnost, příběh úplná klasika, čili standard, největší outsider se stane hrdinou. Ale ten humor byl víc než fajn, dost se člověk pobavil. Nějaká migrační politika mě v tu chvíli vůbec nenapadla a pochybuju, že by to byl skrytej záměr pohádky. Navíc někde v polovině mi tam furt chyběl jeden základní pták a i toho jsme dostali na konci, takže spokojenost obrovská.(4.1.2018)

V klidu koukatelný animák. Překvapivě docela v pohodě, technicky jednoduché, ale akce mě tu bavila víc než v kdejakých mnohem dražších kusech a proto jsem byl ve výsledku spokojený. Ve filmu je několik dobrý a zajímavých nápadů a pár vtípků, u kterých se pousmějete. Musím říct, že se mi líbili postavy i především prostředí, které vypadalo opravdu promyšleně, hezká nenásilná animace. Ničení města prasat na konci bylo taky super. Ale rozhodně nebudu mít problém se někdy náhodou na tento snímek znovu podívat. A hlavní hrdina, Ruďák, se mi velmi líbil. Ano, má to být hlavně pro malé. Ale soundtrack se povedl dost! Vypadá to i na pokračování a u této série by to nemuselo být na škodu a vlastně konec může být stále takový otevřený.(4.7.2018)

• Lanark

Boring birds...(18.5.2016)

Angry Birds ve filmu je jakýsi prequel k známým mobilním hrám Angry Birds které přerostli v globální fenomén. Studio Sony se tedy spojilo a natočili film o prvním útoku prasat. A já ten film musím pochválit. Natočit totiž film na hru podobného žánru je velmi těžké. Animace nakonec je celkem dobrá a celkově je film kvalitní. Avšak dojde i k pár bizárům. Nebudu tady spoilerovat o jednom vtipu o pedofilovi ale prasata v tomto filmu připomínají teroristy (Hlavně hlavní záporák Leonard má klasický islamský vous). Přesto mě to bavilo, pokračování by mi nevadilo a je to celkém roztomilé.(2.6.2016)

Film inspirovaný hrou, postavený na parodování všeho možného a starých hitech. Docela jsem se bavil, ale že bych to musel někdy vidět znova říct nemůžu...(1.8.2016)

Společně se Zootopií definitivně nejlepší animák roku 2016, který si na nic nehraje. Nutno ocenit fakt, že film se nesnaží získat si ty nejmenší diváky, což animáky primárně dělají (což má za následek obtížnou stravitelnost pro populaci starší deseti let). Kouzelné je zejména to, že ústřední postava se chová jako čtyřicetiletý cynický chlap, který pro ostré slovo nejde daleko. Sic je to o ptácích a prasatech, ale lze v tom spatřit tu nám dobře známou pěnu dní. Více takových animáků! 80%(5.10.2016)

Prvních patnáct minut skvělá satira, ale pak už se jede v zajetých infantilních kolejích - "from zero to hero" - ale zato v rychlém tempu, s několika dobrými vtípky, a efektní závěrečnou destrukcí. A Sean Penn si svou roli určitě užil - mrrrm.(15.12.2017)

Mé hodnocení neberte v potaz od poloviny filmu jsem prakticky spala. Každopádně humorné mi to nepřišlo, ale rodina co seděla za mnou se řehtala od začátku do konce, takže pro cílovku asi dobrý. A bohužel mi nějak ušlo, proč že to ti ptáci neumějí létat. Když tak mi to napište do zprávy, dík.(25.5.2016)

Hře jsem nikdy nepropadla, cca před dvěma lety jsem si ji stáhla, hrála ji 2 minuty a zase smazala. A to je taky největší problém tohoto filmu. Jaksi měl přijít, když tato hra byla fenoménem a ne nějaké 2 roky potom, co ji už nikdo nehraje - a všichni blázní s Pokémon GO. Prasata ukradnou nelétavým ptákům vejce, takže se vystřelují z praku a ničí jim město, protože každý pták zjišťuje, že má nějakou zvláštní schopnost, která mu umožňuje město ničit (střílí ze zadku hořící koule nebo sám vybuchuje atd.), zápletka jak sviňa no. Děti to ale pobaví a dospělé taky, protože jsou tam dost dobré hlášky (viděno s českým dabingem) a odkazy na filmy jako Osvícení :D PS: Pro všechny, co tu drmolí o tématu invaze imigrantů (prasat) do Evropy (na ostrov Angry Birds) a jak je to velice letošní téma... záměr tvůrců nebyl narážet na politickou problematiku posledních pár měsíců, o tom ta hra je...(14.9.2016)

4* za tu odvahu s imigraci ;) skoda jen, ze to decka nepoberou...(19.9.2016)

Důstojně zvládnutá adaptace nenáročné hry z mobilů a internetových prohlížečů. Nevím, jak moc by se u filmu bavily děti celých těch 90 minut, ale pro dospělejší diváky je ve filmu schováno slušné množství vtípků, náznaků a odkazů na jiné popkulturní záležitosti. A to nejen ty novodobé (já v tlusťochovi po jedné zpívající scéně jasně viděl Buda Spencera). A podle zajímavostí je toho spousta skryta i pro další zkouknutí, tak uvidíme.(30.9.2016)

• metal.storm

Hádam jeden z najzbytočnejších animákov vôbec.(9.10.2016)

• venison

Upřímně jsem si pod značkou "Angry Birds" představovala kapku jiný level.. Vůbec se mi nelíbilo grafické ztvárnění ptáků.. Svět ptáků taky za moc nestál.. Příběh byl primitivní stejně jako použité vtípky.. Děti se tomu v určitém období hlavně kvůli vulgárničkám zasmějí, ale kreativní zábava, kterou mám na animácích ráda tomu absolutně chybí..(20.10.2016)

Rozhodně lepší, než by kdokoli od mobilní hry čekal. Popkulturních narážek plno, jak očividných, tak i těch skrytějších, to mám rád :-). Navíc hlavní hrdina charakterově k sežrání.(18.11.2016)

Překvapivě zábavné :)(22.12.2016)

Jak já jsem se na tuhle pohádku těšila! Vážně bylo jen otázkou času, když někdo z tak úspěšné hry udělá animovaný film. Někdy to bylo opravdu vtipné, někdy zase roztomilé a občas to byla taky nuda. Ale očekávala jsem daleko více než jsem nakonec dostala. Ke konci už jsem se nudila trochu více, teď jen tiše doufám, že nebude pokračování.(13.5.2016)

75% ... Mohli sa s tým viac vyhrať, ale ja som sa zabavil a bolo to milé.(2.9.2016)

"Pomůžete nám tedy zachránit naše vejce?" "Proč se ptáš? Jasně že ne." --- Nedávno jsem opět propadl hře AB (zkráceně Angry Birds), konkrétněji jejímu druhému dílu, a tuto hru považuji za tu nej mobilní hru co jsem kdy hrál, žádná jiná hra mě tak nebavila. Tak se mi AB2 zalíbilo, až jsem si nakonec řekl, že se prostě musím podívat na filmové zpracování. A nevěřím svému úsudku: já jsem prostě nadšen a unesen. Sám o sobě vím, že nejsem náročný divák, takže mě nepřekvapuje, že se mi tenhle animák tak líbil. AB Movie je asi tím nejšílenějším animákem, co jsem kdy viděl (sorry Lego Movie, avšak ty jsi zase kvalitnější), protože takovou šílenou podívanou jsem dlouho neviděl. Samozřejmě, tenhle animák není nic extra, příběh je jednoduchý a ve své podstatě stupidní, ale ten ujetý humor zde fungoval bezchybně, stejně tak narážky (Shinning, X-men atd.) a příběh účinně reflektoval současnou situaci Evropy. Komické scénky a gagy zde byly doopravdy bezchybné - scéna s výpravou k jezírku poznání a pasáž s Mighty Eaglem jsou nejlepšími částmi filmu. Téměř až nekorektní humor fungoval tak, že jsem se nepřestal smát. Každá postava pěkně pobavila. Jen mě štve, že se Terence více nezapojil do příběhu. Tuhle zábavnou jízdu si ale více užijí spíše ti starší, než děti, což je trošku problém. Celkový dojem kazí překombinované finále které jede ve stylu hry. Já se ale neuvěřitelně bavil. Co mě v dnešní době štve je, že lidi se u filmů už nebaví a neužívají si jej, ale spíše jej poze hodnotí. Hlavním pozitivem a atributem tohoto snímku je zábava, a to je hlavní privilegium takových typů snímků: zábava... Soundtrack byl naprosto bezchybný. Co více si od adaptace mobilní hry přát? Zasloužené 4* ... Určitě doporučuji sledovat s českým dabingem, který je (jako téměř v každém animáku) naprosto bezchybný.(4.2.2018)

I když se zaručeně nejedná a nějak extra skvělý animák nebo komedii, tak se musí ocenit snaha. Vymyslet, jak zakomponovat různé prvky a postavy ze hry do filmu, aniž by to působilo moc trapně nebo nastavovaně, nemohlo být jednoduché. Do toho se tam najde i pár opravdu vtipných scén nebo odkazů. Například Calvin Swine nebo The Shining.(26.7.2016)

Kašlu na politickou nekorektnost, farma zvířat se bohužel nekoná, ale pár vtípů stojí za vidění. Evropani stejně nemají šanci a už vůbec ne, pokud by je vedl rudej s černým hustým obočím.(30.7.2016)

Viděl jsem už mnohem lepší animované filmy,ale viděl jsem i horší.Od tohoto filmu jsem vlastně nic neočekával,šel jsem do toho s tím,že mě určitě nebude bavit a úvodní scéna mě v tom utvrdila,ale nakonec jsem se k vlastnímu překvapení docela pobavil a zasmál.(8.10.2016)

• Nach

Znáte tu hru, kde natahujete ptáčky a střílíte na prasečí město? Znáte? No tak přesně tolik děje, kolik je v té hře, je i právě zde. V podstatě celá ta vata o tom, jak ovládat emoce je ve 3/4 snímku zadupána a na scénu ve zbylé stopáži servírováno to, kvůli čemu to celé bylo natočeno.... tedy nelogická destrukce prasečího města. Ano, je to pitomé až hanba. Děti to ale žrát budou. I z toho důvodu nemohu dát odpad (ač bych rád). Angry Birds ví, že jsou pitomí a jejich cílovka jsou malé děti. Má motivace toto zhlédnout pramenila ze skvělé Fukovi recenze s níž se ztotožňuji. Tedy film o muslimských prasatech, co kolonizují jednu ptačí zemi. Žel Bohu, příběh pak pokračuje jiným směrem. A to zamrzí... 45%(5.3.2017)

Občas osud proste chce, aby som si aj ja pozrel animák. Tento krát to bolo toto. Hra išla mimo mňa, takže som nebol ničím ovplivnený. A dobre som sa zabavil. Pekný vizuál, vtipné postavy, rozumná minutáž a skvelá narážka na Quicksilvera. Oddychovka pre celú rodinu, ktorá nevybočuje zo žánru, ale je podaná svižne a má dobrý základ na dvojku. 3 z 5 ( Testovacia projekcia 4DX, CinemaCity Aupark, BA )(12.5.2016)

Taková neškodná jednohubka, která neurazí, ale ani nenadchne.(16.6.2016)

Nejlíp znázorněná migrační krize. Prasátka nepřichází s dobrými úmysly, přesto jsou z nich všichni nadšení. Všechny tři hlavní postavy jsou skvělé a finální bitva je pro správně smýšlející lidi naprosto úžasná. Vrcholná ukázka spravedlnosti.(15.8.2016)

Dáme si něco na zob? V první řadě nutno vyzdvihnout vynikající dabing. Pánové Rychlý, Dolanský a Zavřel si to maximálně užívají a... je to znát. Vím, že jsem nedávno psal, že u animáků mi chybí ten "přesah" k vyššímu hodnocení. Ten tady není a přesto 4 hvězdičky? Zbláznil jsem se? Ne, jen jsem si užíval tu smršť vtipu, odkazů na hru, herce, filmy... Vlastně doteď nebylo úplně zřejmé, proč ti ptáci mají na zelená prasátka takovou pifku, ale teď je to nad slunce jasné. Prostě příjemný animáč na páteční večer, i trocha toho dojetí se najde (kdo by odolal stovce malých ptáčků s obříma očičkama) a kotel strhující akce. No a prasečí král s monoklem na konci, to je jasný vrchol filmu (tedy kromě jezírka moudrosti). :-)(12.5.2017)

No žádnej zázrak to vám povím. 3* 55%(26.8.2017)

• Hollohlaway

Tak to mě vůbec neoslovilo. Nic moc vtip, příběh, fakt nuda.(11.9.2016)

Jedna z nejhranějších mobilních her se dostala i do filmu. Očekávání nebyla moc vysoká, ale grafika se mi líbí tak jsme¨m se podíval. Dějově to je obstojné, ač 2/3 filmu chybí akce a pak to jde vše strašně rychle. U zábavnosti jsem čekal víc, ale je zde pár velmi zábavných scének. Tyto scénky zas někdy vyváží totální trapnost, či přílišná infantilnost. Každopádně na 3z5 to je, ač mi to stačilo vidět jednou.(22.2.2019)

Klasické schéma outsiderů, kteří zachrání situaci. Co se týče příběhu, tak je to v animákách pořád dokola. Cožpak to alespoň jednou nemůže dopadnout blbě? Každopádně má film velký spád a jen tak nudit nezačne. K tomu je mi postava naštvaného červeného ptáka dost sympatická.(18.5.2016)

• SG-1

"Ani nevím, jak se to stalo. Dělal jsem pózy, cítil jsem ten zen, Matylda mě baštila, pak jsem se zapomněl a trochu jsem si upšouknul." -Bombas-(14.9.2016)

5/10(25.9.2016)

Angry Birds byl fenoménem pár let zpátky, finské Rovio si namastilo pořádně kapsu a udělat film se jevilo jako další rozumné řešení jak si přivydělat nějaký ten krejcar navíc. Otázkou do nejdelší doby pro mě bylo, zda se to na tu vůbec bude dát dívat. Můžu říct, že mě to docela překvapilo, že to až tak blbý není. Tedy pokud jste hráli Birdy na (👀) mobilu či osobní kompjůteru tak vás to potěší v různých odkazech na hru, plus je tam pár celkem povedených vtípků (🐽). Myslím, že i vcelku originální projekce doma v HD ripu z kina s čínskými titulkami a českým dabingem z kina za to stála a byla příjemným osvěžením, taková připomínka časů VHS nebo prvních pirátský kopií. Jinak dabing se mě jevil v pohodě, ikdyž byl slyšet jako z vedlejší místnosti a ke konci se tam nějáká slečna smála a šramotila popkornem :-).(2.6.2016)

/Obsahuje spoilery/ Politická odpověď na Zootopii. Invaze cizího druhu (zelená prasata - zelená jako barva islámu), jenž chtějí rafinovaně ovládnout a sežrat původní ptáky. Ten, kdo je skeptický je považován vítači za protivného podivína. Copak mi to připomíná? Že by Evropu roku 2016? Důraz na naštvanost ptáků není jen v rovině obsahu hry/filmu. Jde o hlubší (sebezáchovnou, zdravou) emoci. Ta vede k totálnímu zničení (vyhynutí) prasečího města. Odvážné a spektakulární :) . Svým způsobem jedinečný animák. 68%.(10.8.2016)

• divak84

neuvěřitelně nudná a nekompetentní záležitost... kdo tvrdí, že se v tomhle animáku něco děje aspon do příjezdu prasátek, tak má neuvěřitelně flegmatický a povolný vztah k filmům :))(11.9.2016)

• Seti

Hru neznám (ano a stále existuji), ale doufal jsem, že to bude vtipnější, odvážnější a především poněkud vstřícnější dospělejšímu publiku. Sudekis svým komediálním talentem lecos podrží, ale scénář je vážně slabý stejně tak, jako rádoby vtípky z něj pramenící. Jedná se tak o generický nezávadný animák, který se bude nejmeším líbit, avšak jejich rodiče ho těžce odzívají.(6.3.2018)

Za mě plná palba. Dlouho jsem se tak nezasmál. Příběh třeba nemusí být originální, ale film funguje.(14.5.2016)

bejkárna,která zrovna neoplývá originalitou,ale já se spolu s dětmi bavil víc než třeba předtím u třetí Kung-Fu Pandy.Převést hru jako jsou Angry Birds na plátno asi není úplná legrace a tohle dopadlo celkem solidně...70%(12.6.2016)

Kdo by to byl řekl, že film podle jednoduché hříčky bude takhle zábavný. Navíc v kontextu dnešní Evropy až krutě současný. Dalším dílům se rozhodně bránit nebudu._Tak o tři dny a osm repríz později mě to baví pořád stejně. Tohle o žádném jiném animáku posl. dvou let fakt říct nemůžu.(16.10.2016)

"Čau Ruďáku, jak se máš!" "Ále, stojí to za prd!" ---- "Ahoj Ruďáku, moc ráda tě vidím!" "Hehe, kéž bych mohl říct to samý." No dobře, tohle asi není král na poli animovaných filmů, ale minimálně je to zábavná jednohubka. Rozhodně je to jeden z nejlepších filmů, na základě herní předlohy, což není teda úplně něco, co bych nazval velkotonážním triumfem, ale úspěch zcela nepochybně. Film má jednoduchou premisu - žije nám tu pár ptáku, kteří jsou veselí a žijí v "rádoby" kultivované společnosti. Najednou připlují úchylná prasata, jež si okamžikem podmaní srdce všech ptáků, s výjimkou Ruďáka, hrdiny filmu. A Ruďák je také důvod, proč je první polovina filmu tak dobrá a druhá tak nudná. Jeho odvrženost od společnosti a důsledek toho - jeho chování, je perlou první půlky filmu. Spolu s interakcí s jeho ne tolik zajímavými kamarády (velice originálně pojmenovaný Žluťas a Bombas) se občas stvoří skutečné větné perly ("Mám problém družit se." "Jo, to já taky, i kdybys řekl, že bys šel, tak bych nešel, protože mám ten problém." Načež zavalí Bombas: "Ani já nemůžu. Mám totiž..jistou nabídku..obchodního..rázu..kterou..musím." "Bombasi, tohle ti moc nejde. Chvíli je to roztomilý, ale pak to začne být trapný." A Bombasův obrat? "Jeden můj známej..otevírá..zbrusu novej..luxusní..třídní sraz."). Vrcholy filmu jsou dva. První je slavnost s prasaty, na které ironické komentáře Ruďáka dosahují nebeských výšin..a druhým je celá cesta za "Orlem Vazounem", která je velice zábavná a její vyvrcholení je vskutku vtipné, jakkoliv trapně může působit. A sám orel Vazoun, to je kapitola sama o sobě. "Ať vás neoslní jas mých pohárů..Kolik jich mám? Nevím. Nepočítaně....13." -- "Pořád jsi korba Vazoune." Nevím jestli měl být parodii na ochránce "demokracie" USA, ale mě pobavil náramně. Po návštěvě jeho sídla však už člověk sleduje pouze nepřílíš zábavné dobývání "Prasečáku". Jak film tedy shrnout. Má to krásný soundtrack - staré hitovky se mísí s novými, velice příjemné. Příběh je blbost na entou samozřejmě, nic překvapivého, předvídatelný, ale oddechově příjemný. Velice dobrý je dabing, hlavně díky angažování Zavřela do role "vrchního prasete". Dohromady to Ruďák a jeho kamarádi, prasata a orel Vazoun dotáhnou na pevné tři hvězdy s příjemným úsměvem na tváři. A to si myslím, že je pro tento film splněným cílem. "Upřímně. Vypadám moudřejc?" "óh, jasně že jo Bombasi. Dřív ses mi zdál vyzobanej..teď už to můžu říct." "Tý jo, ta voda vážně funguje, úplně cítím, jak mi tělem začíná kolovat moudrost!" = 3*(7.2.2018)

Filmová verze Angry Birds kupodivu není celovečerní lacinou reklamou na populární herní sérii, ale jde o plnohodnotný a hlavně povedený animák s vlastní tváří, který šikovně zapracovává herní principy do jednoduchého, ale zábavného příběhu plného vtipných situací. Tvůrcům se podařilo vytvořit sympaticky infantilní film, který je dětinský na té nejlepší úrovni, kdy naprosto uspokojí mladé diváky, ale dokáže zaujmout i starší obecenstvo a obsahuje spoustu skrytých a decentních momentů, které ocení právě jen dospělí diváci. U Angry Birds jsem se bavil nečekaně dobře a jejich přijemně ujetý humor myslím zvedne náladu každému. Nejde o úplnou špičku žánru, ale o jedno z největších překvapení určitě.(20.3.2018)

Nesúď knihu podľa obalu. Z toho konceptu viac vytlačiť neišlo, ale v skutočnosti je to celkom uvedomelé a z dna to vyťahuje tá pestrofarebná akcia bez hlavy a päty a pár správne zvrátených vtipov pre starších divákov. Nemal som v pláne to vidieť, nakoniec to nebolo také zvrátené ako iné moneygraby.(30.5.2016)

Film je na 3* svojim dejom, mňa ale dostal humor a originálne znenie. Skvelý oddych a chvíľami som sa smial do popuku z partie okolo Reda a ich rečí popri akcii. Ku všetkému pomohlo aj to, že som hru Angry Birds nehral a nevedel som žiadne spoilere :) Pre mňa určite dobrých 70%(17.6.2016)

Myslim, ze na dane tema, vyborny pocin.. Jedina skoda, ze v prvnich cca 15 minutach se odehraje veskery vtip a pak uz to je proste jen podivana pro decka..Jako stovky dalsich, ale tentokrate s "angry birds" tematikou. Podhodnoceno, proto 4, jinak oficialne 3*.(31.7.2016)

Prostý, nicméně vcelku vtipný a nápaditý dětský animák se zábavnými charaktery i spoustou narážek. Námět mi viditelně "symbolický" nepřišel (ale kdo hledá, najde); v přehršli zběsilé akce mi pak chybělo větší vychutnání si z her převzatých bočních pohledů na vystřelené ptáky bortící nestabilní konstrukce.(14.11.2016)

Uspech finskych studentu, kteri zalozili Rovio a stvorili Angry Birds je nepopiratelny. Je to snad jedina mobilni hra s tak sirokym merchandisingem, a tak neni divu, ze se dostalo i na filmove zpracovani. Uz pred timto animakem vzniklo nekolik kratasu, ktere jsem ale vetsinou minul. O to vic me tenhle celovecerni pocin prekvapil - povedl se vpodstate bez chyby. Zelena prasata kradou barevnym neletavym ptakum vejce. Ti se s pomoci praku nechavaji vystrelovat na nejruznejsi, cim dal slozitejsi, praseci stavby, ktere je nutno do puntiku zbourat. Jedoduchy koncept chytre fyzikalni mobilni hricky defacto bez pribehu dostal solidni story o mrzutem Rudakovi, ktery se nerad druzi a nejradsi je sam. Uplne jsem se v nem videl O:) Kvuli svemu vzteku je poslan na terapii, kde poznava stare zname postavicky ze hry - rychleho Zlutase, explodujiciho Bombase i tezkotonazniho Terence. V prubehu pribehu se objevi i dalsi ptaci, kteri se ve hre bud objevili, nebo jsou pridani kvuli smysluplnosti deje. Vsechno je koreneno trefnymi hlaskami, ktere (az se divim, ze to rikam) krasne vynikaji v ceskem dabingu. U animaku byva dabing opravdu skvely a tenhle film to jen dokazuje. Jak hlasy, tak i hlasky presne sedi, jak maji. Navic autori ocividne vedi, kde jaky gag zabere a jak dlouho je treba se mu venovat - napr. delka sceny pri odhaleni tajemstvi "jezirka poznani" byla presne takova, jak dlouho jsem se chechtal. Dokonale. I kdyz se sice par lehce infantilnich forku naslo, je jich minimum. Povetsinou je humor inteligentni, i kdyz je zrovna treba ve fyzicke rovine (pady, zvuky apod.). Dostalo se i na par eastereggu - napr. odkazy na Kubrikovo "Shining", "Padesat odstinu sedi" nebo analogie sceny s Quicksilverem z "X-Menu". K tomu je to vsechno bezchybne animovano a v efektnim 3D. Proste nevim, co bych mel vytknout.(4.2.2017)

Děj logicky předvídatelný, hezky animované. Ale souhlasím že se z toho dalo vyždímat víc. Hlavně z vazouna. První polovina je zábavnější(10.2.2017)

• Wally

Lepší než jsem čekal! Co se dá vymyslet na základě hry, kterou jsem paříval na mobilu 👍 Pro děti dobrá podivaná...(18.12.2017)

Jako tenhle film fakt pecka.. nečekal jsem to. Samozřejmě nejlépe si to člověk vychutná, když tak když si to srovnává s dnešní společností (bohužel jsme jen v půlce filmu).(3.1.2019)

Rozhodně nejlepší animáč roku 2016. Od filmu Shrek 2 jsem se ještě nikdy tak nepobavila. Vtipný a napínavý. Film mi nepřišel ani minutu nudnej jako reklamní Frozen, Velká 6 nebo V hlavě a pod. Skvělý český dabing a soundtrack. Je to parádní ptákovina s dobrejma prasárnama.(15.5.2016)

• honajz2

Když jsem se poprvé dozvěděl, že Angry Birds bude jako celovečerní film, vysmál jsem se tomu. Tak jako, kraťas bych pochopil, ale 98 minut... Není to moc na tak jednoduchou zápletku? Tak jsem se rozhodl podívat na tento film. A ano, dopadlo to tak, jak jsem čekal. Jednoduchá zápletka v 98 minutách docela nudila. Jenže i jednoduchá zápletka v sobě něco skrývá... Ano, je to nejspíš o dnešní době. Ostrov ptáků je Evropa, ostrov prasat je... ano, tušíte správně. Orel=USA. To stačí, víc to popisovat nebudu. První polovina je nudná, ukecaná a nijaká, Druhá polovina... no, už se něco děje, ale pořád nic extra. Humor... já nevím, jestli jsem jediný na světě koho nerozesměje SPOILER chcaní do "jezera Moudrosti" KONEC SPOILERU a bude mu to připadat spíš trapné, ale to je jedno. Takže kromě dvou scének, humor na bodu mrazu. Postavy nic moc. Celkově, není to to největší zlo, ale už to podruhé nechci vidět.(25.9.2016)

• Hepy13

Hru jsem nikdy nehrál, takže ani postavy mi nic neříkaly. Když k tomu přidám ještě téměř prázdný příběh, a animace která taky nebyla uplná špička tak jde spíše o podprůměrný animák.(2.7.2017)

Docela pohodová blbina pro děcka. Naštvanej pták je sympaťák :-)(14.8.2017)

Škoda, škoda, hrozná škoda! Začátek (čti 15-20minut), kdy jsme se seznamovali s Redem, to nemělo chybu. Ale od chvíle, kdy dojela prasata, to šlo naprosto do kytek. Vtipná byla cesta za Mighty Eaglem, ale on samotný u mě film naprosto potopil. Proč půlminutová "chcací" scéna?? Někomu asi ta scénka hrozně vtipná přišla, mně teda na animák i pro děti naprosto nevhodná... Ale nechci jen hanit. Hlavní hrdina frajer, velká bitva povedená a využití maxima z toho nic, co hra nabízí je až dechberoucí. Lepší průměr, škoda hromady zbytečných a trapných scén. Naopak závěrečný song chybu neměl!!(15.1.2018)

• lykan9

Potenciál film měl, ale vznikla z toho velká nuda, kterou zachránilo až posledních dvacet minut, kde se odehrávalo obléhání hradu. Ne vše musí být převedeno na filmové plátno a Angry Birds jsou toho příkladem.(29.1.2018)

Angry Birds by svedčal ešte viac dospelejší rozmer s väčším množstvom prasačín. Podprahové a cielené odkazy síce držia odrastenejšie publikum v bdelom stave, ale na aplauz nestačí jedna perfektne vydarená scénka pri jazierku (a pár minút, ktoré jej predchádzali).(20.1.2019)

Prostě průměr. Film, který se dělal, aby se vydělalo hlavně na hračkách, videohrách a dalších ptákovinách. Což o to, proti tomu nic nemám, jen mě mrzelo, že tvůrci nepřišli s víc zajímavými nápady, a že tam ty náznaky jsou, o tom žádná. Ve filmu je několik dobrý a zajímavých nápadů a pár desítek vtípků, které sice vykouzlí úsměv, ale nikdy netrvá moc dlouho. Je to škoda, protože se tvůrci mohli mnohem více odvázat a hrát si pop-kulturními odkazy, hudbou nebo různými narážky. Na druhou stranu jsem to čekal mnohem horší, takže pohoda, jinak Pixar a Disney kope jinou ligu, ale to je vám všem jasné.(29.7.2016)

Pomáhá tomu slušnej licencovanej soundtrack a celkem hezkej vizuál, jinak je to prachsprostej průměrnej animák kterej nemá co nabídnout kromě toho podezřelýho podobenství s migrantskou krizí u nás (vždyt i to vůdčí prase má muslimskou bradku). Franšízu už to ale zpátky k životu nepřivede, přišlo to totiž o dost let pozdě.(11.8.2016)

Do půlky jsem nevěděl, co si o tom myslet. Docela dobré dospělé vtípky střídala lehká trapnost a neurčitost, kudy se příběh ubere. Ačkoliv to bylo již tedy dopředu jasné, jen obohacené o nějaký ten nastavený, leč ne úplně tak špatný příběh. Škoda jen, že se na něj nekladl trochu větší důraz a vše se drželo až v moc velké mírumiluvnosti. Ano, má to být hlavně pro malé, ale přece jen, jiné filmy to zvládají o mnoho lépe, že se pobaví každá věková kategorie.(29.5.2016)

Průměr ve všech ohledech. Bohužel. 50%(3.8.2016)

• Eterninox

Jeden povedený vtip, pár důmyslných referencí na předlohu, pár pomrknutí na dospělejší diváky, slušný voice-acting, ale jinak tak nějak to, co byste čekali od adaptace mobilové hry o střílení červených kuliček se zobákem prakem po zelených kuličkách s rypákem. 45%(8.8.2016)

Čekal jsem větší nářez. Vše podstatné bylo v traileru a jinak jsem se snad ničemu nezasmál. Bodíky navíc za to umění vytvořit něco smysluplného z tak prazvláštního o čemž je vlastně ta hra. 59%(19.11.2016)

70 %(1.3.2017)

Vůbec nechápu, co to Frantu napadlo, ale sedí to jak prdel na hrnec. Díky jeho teorii to bylo mnohem víc zábavný, jinak by to byla jasná čtyřicítka za těch pár dobrejch vtípků, který v českym dabingu zaniknou.(12.5.2016)

Tady je něco špatně, u Angry Birds jsem se bavila líp, než u Batman vs. Superman. 😵 70%(3.6.2016)

• 3T

Velký potencionál značky Angry birds nenaplněn :((7.6.2016)

Trailer mě hodně navnadil, ale výsledek byl tedy nemastný neslaný - slabý humor, průměrná animace, děj jak z pásové výroby. Ani přes to vše jsem se ale nenudil a výběrem rádiových hitů se mi Nasraní ptáci celkem trefili do vkusu, takže průměr ještě uhráli. Každopádně v tom není uprchlická krize, kterou se tam někteří mermomocí pokoušejí vidět a ani na to pokračování to podle mě (bohudík!) nijak nepoukázalo.(30.7.2016)

Hloupoučké, ale roztomilé a někde je to v takovém tempu, že sotva stíháte všechny ty narážky a vtípky, hlášky (ač ty často vyzní do prázdna). Celkově ale lepší, než jsem očekával, čili dobrá volba na odpočinkový večer. 3,5*(7.11.2016)

Pixar a DreamWorks jsou s těmi animáky přeci jen pořád nejlepší. Bohužel ani Angry Birds nedosahují jejich kvality. Animace je dobrá, barevná, ale humor je obyčejný, s málo vtipnými momenty. Možná to udělal i ten český dabing, obecně však vzteklé ptáky řadím k průměru se světlými i tmavými momenty. Je to škoda, z námětu se dalo určitě vytřískat víc.(7.12.2016)

Finskému hereckému vůdci novodobých mobilních her jsem nikdy extrémně nefandil, ale podle grafiky, kterou nám předvedly trailery, jsem se začal na fimovou adaptaci i celkem těšit. Vtipné momenty nám byly nabídnuty, trochu dojemné téma na pozadí, které má za úkol tlačit primárně na mladší obecenstvo, se tady našlo také, takže film splnil to, co od něho bylo v průměrných mírách očekáváno. Za mě spokojenost, ale pouze ta prvotní.(1.11.2017)

Vzhľadom na to, aké obrovské HALÓ sa robilo okolo tohoto animáku, z kina som odišiel dosť sklamaný. Hry Angry Birds som hral zrejme všetky a sú fakt návykové, ale toto ma akosi vôbec neoslovilo. Celkom nuda, teda až na pár hlášiek, úplne zvláštny výber soundtracku (decká nemohli tušiť tú spojitosť) a dosť nelogický a otravný dej. Celkom som aj uvažoval, že Angry Birds sú skorej pre dospelého diváka, ale na moje prekvapenie, práve deti sa bavili.(24.5.2016)

Animák a sranda průměrná, 1 hvězdu navíc za provokaci k islámu.(5.6.2016)

• darthhokro

Chujovina pro 3.letý parchantíky, ale docela dobře se u toho po draku spalo.(19.6.2016)

Fenomén Angry Birds prichádza na plátka kín s niekoľkoročným meškaním oproti časom svojej najväčšej slávy, ale vykľula sa z neho celkom chutná jednohubka. Hlavná postava je svojou nasratosťou príjemne osviežujúca, nemálo vizuálnych gagov mieri do čierneho a jedna scéna smeruje k legendám (jazierko múdrosti). Od invázie prasiat je ale film čoraz infantilnejší, čo vrcholí útokom na prasačie mesto. Ten síce verne kopíruje princíp hry, ale do filmu sa nehodí. Ľahká zábava, ktorá ale v roku silných animákov zapadne do priemeru. 6+/10 PS: Podobnosť deja filmu s Nemeckom a migračnou krízou je až zarážajúca. Ak táto súvislosť nie je náhodná, tak filmom ponúkané riešenie „nasrať sa a ísť ich vyhladiť“ je riadne nebezpečné a škodlivé.(4.8.2016)

• Eluin

V podstatě solidní blbina s několika zajímavý fóry, které ale působí tak, jako kdyby chtěla sdělit nějaké poselství, jehož obsah se mi tedy ani za mák nelíbí.(15.8.2016)

Nuže, takový průlom jako v herním světě mobilních telefonů naštvaní ptáci na plátně nenabídli. Nicméně příjemná podívaná pro sobotní večer a vlastně i jistým způsobem alegorie na palčivé téma uprchlické krize v Evropě, ale blíže spoilerovat nebudu :) Uděluji 65%.(10.9.2016)

Tak jsem se dozvěděl, o co v té hře šlo. Thats all. 60%(22.9.2016)

• Likan7

Doufám, že takový animáci vypadat v budoucnu nebudou. Naprosto zběsilé tempo filmu hodně ubližuje, většinu jsem moc nevěděl, o co jde. Všechno je ukrutně rychlý, barevný a hlasitý, ale ve výsledku to je strašnej průser. U filmu, který vznikl na motivy jednoduchý hry jsem asi nemohl čekat revoluci, ale alespoň průměrnou zábavu a vtip jsem čekal. Bohužel jsem to nedostal. Za měsíc si nevzpomenu na jeden zapamatovatelný záběr, už teď s tím mam problémy. Jediný, co za něco stojí, je hudební vložka, ta je moc pěkně sestavená.(29.12.2016)

"I didn't mean to photo bomb you, sorry about it."(20.4.2019)

• El Gato c.B.

Není špatné. Jen trošku nuda...(14.5.2016)

• Dm1tr1j

Je to nudné a predvídateľné a pokazené a nepodarené...(1.6.2016)

Tak se konečně junioři dočkali animáku svých oblíbených bojovných, skřehotajících postaviček, kteří si to rozdali s vajecchtivými zelenými čuňasy. Příběh i animace průměrné, Angry Brids Toons se mi líbily víc - 50 %(18.8.2016)

Nevim jestli to bylo kombinací ginu a .horečky, ale já se bavil. Špatný hodnocení nechápu. Jestli chcete hluboký animáky, koukejte na valčík s Bašírem. Měla to být odpočinková zábava a byla..(24.8.2016)

• Black-star

Slabota - ubohý humor - rozhodně ne pro děti!(18.2.2017)

• F.explorer

Ako predmet spomínania, ok. Ako rozprávka...., trošku mi unikla cieľová veková skupina. Boli tam scény rozpracované tak, aby to pochopilo aj 9 ročné dieťa a následne scéna, ktorá je cielená jednoznačne pre dospelého diváka. Takáto "nejednota" iba odvracia pozornosť od deja a u detí vytvára šablónu správania nezlučiteľného s reálnym svetom. Hlavný hrdina bol celkom sympatický, takže +1*(4.8.2017)

V květnu 2016 nasadilo Sony do kin film o Angry Birds a slavili úspěch, protože animák s rozpočtem 70 mg vydělal přes 350 mg, a tak by nás dvojka neměla minout. A jaký je vlastně The Angry Birds Movie? Je to infantilní bolest pro dospělé? Rozhodně ne, film bych ohodnotil jako zábavu pro celou rodinu, která minimalizuje trapnosti a infantilitu a ačkoliv divákům servíruje nikterak originální příběh, dokáže si udržet divákovu pozornost. Motivu s migrací jsem si všiml taky a až tady na csfd jsem zjistil, že jsem nebyl jediný. 3*(15.7.2018)

• RAFT

Film nic moc to co už je dané v traileru je asi skoro celý film.Děcka si animák oblíbí ,dospělí budou jenom kroutit hlavou.To už Angry Birds budu hrát jenom na facebooku. Nic moc 40%(30.5.2016)

animace na urovni pixaru a fory jak od mac farlana. a navic bozi ost. od cerne zmije jsem neslysel lepsi dabing sarkastickeho cloveka.(4.6.2016)

• TommyDiamond

Megaúspěch hry vyústil v průměrný film z profláknutým dějem.... Při sledování snímku jsem se dost silně nudil, jelikož kampaň hry byla přímo oprásknutá do filmu a na mě, jakožto diváka už nezbylo žádné viditelné překvapení. Naopak se mi libilo, že každá ptačí postavička ze hry uplatnila ve filmu nejen svou vlastnost, ale i dovednost při střelbě.... Celkově hodnotím angry birds pouhými dvěmi hvězdami....(22.9.2016)

Příběhově velice podprůměrnej animák, kterej na solidní trojku vytáhly hlavně ty malý vtípky a skrytý narážky na ostatní filmy a hry. Už se nemůžu dočkat filmový verze Tetris.(15.10.2016)

Po dlouhé době zase jedna povedená filmová adpatace herní předlohy. Pro fanoušky Angry Birds her rozhodně povinnost, pro ostatní touto tématikou nepolíbené příjemný a svěží animák, který dokáže zaujmout i pobavit. Red jakožto hlavní postava je velmi charismatický, ale ani ostatní ptáci resp. prasátka se neschovávali v jeho stínu. Tvůrci si rozhodně dávají záležet na detailech a tak propojení filmu s herní předlohou funguje na jedničku. Plusem je také vynikající český dabing, zejména bych vyzdvihnul výkon Petra Rychlého (Red) a Vlastimila Zavřela (King Pig). Mythologie kolem Mighty Eagle je budována skvěle - podobně jako ve hře (uznávaný bůh, kterého spatříte jen zřídka nebo vůbec), ale jen do chvíle než události naberou lehce parodický směr... :-) Trochu škoda, že prak prasknul dříve, než si stihnul Terence pořádně zademolovat. 85%(13.11.2016)

• filipvrbik

Příšerné- a to tím nemyslím zelené prase, ale celý film- asi nejhorší animák vůbec....20%(12.7.2017)

Mňa to celkom bavilo. Videl som už asi 5x a nenudil som sa ani raz. Žltý je smiešny a červený riadne nasratý, Orol nemá chyby, niektoré joke-y boli skvelé, až mi skoro cvrklo. Grafika pekná, nemám veľmi čo vytknúť, možno v príbehu viac lietania a búrania, ale to možno príde časom. 75%(9.2.2018)

Hodnotil můj syn 6 let já bych dal tak 60 %, ale nechám hodnocení tak jak to zhodnotil on.(15.5.2016)

• Vykuk

Nepřekvapí, pobaví jen po skromnu sem tam, ptáčci ok, spousta animáckých klišé (malý roztomilý ptáček s hlubokým hlasem apod.), při prvních záběrech jsem měl cukání lištit si, na co jsem to šel a utéct z kina, no partnerka mě na to vytáhla, nicméně nakonec se to celkem rozjede, příběh na to, že je to podle jednoduché hry, dává celkem smysl, párkrát jsem se i v duchu zasmál nějakému vtípku, dabing opět dost ubírá, jen ty prasata jsou takové nesympatické a otravné, nějak nemají co nabídnout.. no je to pro děcka, tam asi ok, pro starší publikum.. ať každý posoudí sám:)(18.5.2016)

Takový průměrný animák s většinou dobrými vtípky. 60%(2.6.2016)

Tento ptačí úlet je celkem zábavná ptákovina. Několikrát jsem se upřímně zasmál a to je hlavní. Nicméně jsem čekal trochu víceod konce filmu, kdy nálety bombardovaly město a kdyby film neměl několik hluchých míst, tak by si tento snímek vysloužil větší hodnocení. A na konec bych zmínil, že jsem tajně doufal v lepší soundtrack, ale také nic. Podtrženo sečteno, je to zábavná průměrná ptákovina, pouštějte jen v chvílích dobré nálady.(7.6.2016)

Príjemný animák so skvelým naozaj skvelým výberom hudby (hlavne tá posledná I'll survive v podaní Demi Lovato bola energická, skoro také dobré ako originál). Dejovo to bolo samozrejme predvídateľné, no akosi to museli vystavať (predsa podľa hry). No s hrou to malo spoločné len to, že im prasce ukradli vajcia a že boli „Angry Birds”. To ostatné okolo toho sa dalo, no mohli to zvládnuť lepšie. Málo to svoje čaro a niektoré scény boli zábavné (hlavne to močenie do jazierka múdrosti). Od teraz si však vždy vybavím tento „film” keď budem počuť slovo Mighty. Presne, Mighty Eagl bol skvelý (v češtine orol pazúr - fakt k popukaniu), ale na Terenca (ten obrý bordový vták) nikto nemal, bol HILARIOUS. Povedal by som takých 65%. A keďže tento film ich aj má tak som utvrdený, že nepíšem odveci.(14.6.2016)

dávám pět hlavně proto, že 64% je málo....byly tam super vtípky...hlavně v tom prasečím království :D ať už jde o billboard na spodní prádlo :DDDDD *Calvin Swine* :DDDDD nebo Hamnesty International.... nemohla jsem se přestat smát dobrých pět minut. Je to spíš na 4*, není to uplně dokonalý...ale docela to předčilo moje očekávání.... a pět dávám, protože vy ostatní jste vůči angry birds nefér :D(25.6.2016)

• george82

Zhovadilost využívající známou značku, ale bez jakékoliv funkčnosti.(8.7.2016)

Já teda nečekal mnoho. Z komentářů mi bylo smutno. A ve finále jsem se teda zasmál mnohokrát. Asi mi někdo něco nasypal do pití... Mi se to líbilo, mě to pobavilo... Řekl bych, že z toho vymáčkli maximum. U mě za 4*.(23.8.2016)

• Emjecko

Prvních pár minut jsem se díky slušným dávkám sarkasmu a labilnímu Redovi opravdu bavil, ale příliš brzo a na příliš dlouho (vlastně až úplně do konce) film sklouzl k šílené slátanině. Koukatelnost pak stála v podstatě jenom na ztřeštěnosti celého příběhu, který diváka hypnotizoval a nedovolil mu odejít dřív, než se objeví "THE END". Největší nedostatek, hraničící až s pohromou, spatřuji v přílišné snaze tvůrců využít co nejvíc prvků ze hry (skoro jak kdyby se jí chtěli zavděčit), ale už moc nepřemýšleli nad tím, jaký to bude mít dopad na výsledek. Přitom se stačilo jenom zdravě inspirovat. Angry Birds ten potenciál mají, a zrovna hlavní zápletku vymysleli dobře. I u dalších věcí si šlo všimnout hned několika skvělých nápadů, ale těch "orlích" můstků a omáčky na zaplácnutí nedomyšleného zbytku bylo bohužel tolik, že to celek jako takový zabilo a pohřbilo. Jsem zvědavý, jestli se někdo odváží natočit i druhý díl...(1.9.2016)

Malé děti se z tohohle animáku dozvědí, že ptáci neuměji létat a orel má ptáka, kterým se vymočí do jezírka moudrosti. Když na ptačí "Evropu" zaútočí vlna migrantů v podobě zelených prasat, aby jim ukradla vejce a křičej přitom, ať žije cholesterol, pochopil jsem, že se jedná o slušnou ptákovinu, které dám s klidným svědomím čtyři hvězdy, protože jsem se bavil jako prase. Jinak malým dětem pod deset let film vřele nedoporučuji.(25.9.2016)

Film, který přišel o několik let později, než měl. Není to žádná sláva, příběh blbý, sem tam dobrý vtípek, ale jezírko moudrosti je vážně hodně povedené ;-) Celkově tedy spíše takový průměr.(2.10.2016)

Nebyly to přehršle extra originálních výbuchů vtipů (pár se jich našlo), ale poselství filmu (o tom, že blbost se trestá někdy i ztrátou vajec je varováním nejen pro muže) pozvedá animák o hvězdu výše! Lidé, nebuďme ptáci!!!(27.12.2016)

Príbeh veľmi jednoduchý, ale vtipný. Humor priamy nielen pre hráčov. Čo viac chcieť od adaptácie mobilnej hry...(24.1.2017)

bravčová prča! a to tú hru neznášam(2.2.2017)

Je to příjemná a pohodová komedie na kterou se dá koukat.(9.3.2017)

Tak toto je animak podla mojej chuti,perfektna animacia,pribeh,hudba,mile postavicky a co je zaklad je to akcne a hlavne vtipne,spokojnost nadovsetko...:-)(18.6.2017)

Od tohoto filmu jsem moc nečekal, ale o to víc mě překvapil. Po trochu zdlouhavém začátku se to rozjede a pak už je to srandovní jízda, u které jsem se náramně bavil. Je zde vše, prak, zákeřná prasata, naštvání ptaci se svymi schopnostmi a taky vtipné hlášky či popkulturní odkazy. Hodnocení: 78/100.(3.11.2017)

V podstatě pravý opak filmu Zootropolis. Velmi příjemné překvapení. Humor skvělý a s politickou korektností se tu absolutně nemažou. Divím se, že takový film vůbec dneska ještě povolí...(30.12.2018)

Překvapivě se z filmu vyklubal dobrej biják s potenciálem, o kterém jsem netušil, že tam je. Hodně poměrně hlubokých myšlenek, které jdou proti hlavním myšlenkovým proudům dnešní společnosti narozdíl např. od filmu Zootopia.(3.1.2019)

Snahu upřít nelze. Více vtipu jak v Zootropolis či v podprůměrném Robinson Crusoe. 3D také obstojné. Takhle narvaný sál na předpremiéře jsem dlouho nezažil :-/ . 79%(12.5.2016)

• Hellierer

Já asi jako jeden z mála lidí sem se na to i těšil. Bohužel výsledek ač koukatelný je ve výsledku docela nezábavný. Určitě to není hrůza jak někteří hnidopichové z trailerů věštili, ovšem ani zázrak. Takový obyčejný průměr. Uvidím, zatím 45% a až shlédnu v originálním znění, třeba to bude i o něco lepší.(12.5.2016)

Ať si řiká kdo chce co chce - tohle neni film pro děcka! Tolik narážek na sex snad nebylo ani v South Parku! Jinak poměrně oddychovka, která neurazí ani vás nijak nevytrhne. Peněz nelituju, ale prostě je to klasickej béčkovej animák. Co ale jinýho čekat od filmu podle hry na mobil, že?(19.5.2016)

Velmi milé překvapení. Doufal jsem v hodně a dostal jsem ještě o trochu víc. Děj je sice založený na známé šabloně, ale to nevadí. Prostě - buďme vzteklí! :-)(19.5.2016)

75%(5.6.2016)

Krásně zakombinované narážky na islam a imigranty. Mě osobně se to líbilo. Hlavní hrdina dost sympatický.(8.6.2016)

pokud nasraný ptáky znáte tak vás tady vůbec nic nepřekvapí...(10.6.2016)

Možná jsem trošku zklamaná, protože trailer podle mě vypadal fakt skvěle a film byl ve výsledku spíš průměr. Hlavně tedy první část, kdy se skoro nic nedělo. Potom se mně hodně líbila ta herní mechanika převedená do filmu, ale klidně bych uvítala, kdyby zrovna tohohle bylo více. A taky moc nevím, na koho cílil humor - v kině jsem byla já, můj bratr (13), pár rodičů s poměrně malými dětmi (tak do 10 let) a nesmál se skoro nikdo, akorát brácha se občas puberťácky uchechtl narážkám na vyrábění vajec a tak. Bylo to barevné, ale v porovnání s jinými nedávno viděnými animáky spíš slabší. Ale soundtrack se povedl dost!(29.6.2016)

Kdysi jsem hrával Angry Birds na mobilu a nebyl jsem si schopný si představit, že by na tak neuvěřitelně triviálně jednoduchou hru šel natočit film - byť animák. Nakonec jsem byl velmi příjemně překvapený celým konceptem. Humor byl na dnešní poměry nadprůměrný a neúchylný (většinou), animace byly velice zdařené a děj vzhledem k možnostem herní předlohy překvapivě dobrý. Celkově vzato bych tento snímek doporučil jak dětem, tak dospělému publiku. Mimochodem, pokud nejsem politicky slepý, viděl jsem v tom krásné varování na téma islamizace Evropy. To je určitě největší problém dnešní doby a je dobře, že se nastiňuje už malým dětem. Chyběl jen strýček Sam, který by prasata řídil ze třetího ostrova. Čtyři hvězdy naprosto zaslouženě, o páté jsem velice váhal... ale vzhledem k nesmyslnému podhodnocení zde na ČSFD ji bez výčitek přihodím.(15.9.2016)

Je těžký vytvořit film ze hry, která má hrozně málo děje. A to mi připomnělo, že bych si je mohla opět zahrát. Jinak jsem se v tom Ruďákovi viděla, pár hlášek mi tam připomínalo sebe. Ten žlutý se jmenoval Chuck, ale nevím, proč mu tam říkali Žluťas. Ty prasata se mi nelíbila, nesympatické stvoření, ale dobře, že je ptáci dostali a zachránili vejce. Myslím, že to mohlo být i lepší, ale já jsem byla spokojena.(19.9.2016)

Skoro bych dal i 4*, protože postavy mi byly sympatické a dobře jsem se bavil, ale je fakt, že místy vtípky spíše degradovaly, než umocňovaly děj.(20.9.2016)

• Vasyl

Víc z tak jednoduchýho námětu asi dostat nešlo. Ale je to málo.(5.12.2016)

• Plaque

Vogelsdorf ma nijako výrazne neohúril. Až na pár vtipných heftov typu Calvin Schwein alebo odkaz na Schweining to bola celkom nuda. Otrepaná zápletka otrepaného príbehu zasadená do kulís známej apky. Nič viac. Dokonca ani tá ťuťumuťu grafika malých nožičiek, krídelok, zobáčikov a veľkých očí ma už neberie. V súčasnej ponuke animákov to bol teda skôr nižší level typu teleblbís, pre práve vyliahnuté mláďatá.(30.1.2017)

Asi většina z nás hrála mobilní hru Angry Birds a když jsem slyšel že do kin přichází i film upřímě jsem se o to ani nezajímal. Čekal jsem totiž že to bude nudný a nezajímavý animák, který se samotnou hrou nebude mít nic moc společného, ale opak byl pravdou. Hned po prvních minutách mě film naplno vtáhl do svého děje, který postupně gradoval. Skvělé bylo i to, že ve filmu bylo mnoho prvků, které jsou přímo v mobilní hře. A musím také vyzdvihnout skvělou práci všech lidí co se na filmu podíleli, protože já obdivuji tvůrce animovaných filmů jak dokáží s pomocí programů vytvořit film, který se může podobat hranému filmu a u tohoto se to rozhodně povedlo. 85%(19.2.2017)

Vtáky nelietajú, nie je to prirodzené. Nikdy predtým som Angry Birds nevidel. Bolo to vcelku milé. Malo to pár slušných gagov a naozaj vydarenú animáciu. Keby to má o 10 minút menej, tak by to bola presvedčivejšia trojka. Ale dobre.(25.2.2017)

60%(15.5.2017)

Neurazí, ani nenadchne. I s krátkou stopáží jsou filmoví Angry Birds pocitově dost zdlouhaví, povedených vtipů je po skromnu, animace takový lepší průměr, ale zase to není přehnaně otravné, jak to u animáků v dnešní době někdy bývá. Dokonce i ten komentář se mi o nich píše tak ledabyle. :D Nu což, možná i ty 3 hvězdy jsou dost milosrdné.(10.7.2017)

Snímek je tak příjemně plynoucí taškařicí, místy nadprůměrnou, ale vlastně i celkem vzato průměrnou, jež se v moři podobných animáků sice neutopí, ale ani zase nijak nevyční. Žádný velký zázrak se tak nekoná. Film má navíc jasně otevřené dveře do dalšího pokračování, což byl ostatně nejspíš záměr; rozšířit už tak známou a populární značku o další médium, tedy filmové. Přesto se jedná o zdařilou oddychovku, kterou nelze nedoporučit. Angry Birds jsou zkrátka místy originálním filmem, který neurazí a pobaví skutečně celou rodinu. Pokud však ve filmu o přátelství, morálních a rodinných hodnotách a o ptácích, kteří se nechávají vystřelovat z praku na budovy obývané zelenými prasaty ve snaze získat zpět svá vejce čekáte něco víc, není to film pro vás. Ale něco víc by snad od Angry Birds ani nikdo nechtěl. Více zde: http://nafilmu.cz/2016/05/recenze-angry-birds-ve-filmu-2016-zurivi-operenci-svisti-kin/(13.7.2017)

Nebudu lhát a ani se tu rozepisovat. Od tohohle filmu jsem toho moc nečekal. Nečekal jsem ani to, že se u toho budu smát. Ale to se naopak povedlo. Sem a tam jsem se od srdce zasmál, ať tomu, jak je to stupidní a nebo opravdu nějakému vtipu, který je sice povrchní, ale funguje. Takže tomu ty 3* dám, i když by si to zasloužilo spíš 2,5.(30.12.2017)

Krásně průměrný animák. Upřímně jsem čekal víc a moc jsem se těšil. Výsledek mě tedy trochu zklamal. Vtip tam je, není ho málo, ale žádný zázrak to není. Zato soundtrack je moc fajn a film dost oživuje. Sdělení prasečího krále na konci filmu, které předznamenává další pokračování mne však vážně příliš nepotěšilo. No uvidíme, ale obávám se, že pokračování na sebe nenechá moc dlouho čekat.(13.5.2016)

• Mozenrat

Kdyby šlo skutečně o snahu o politicky nekorektní proti-přistěhovalecký/muslimský animovaný film, bylo by to alespoň nějak zajimávé. Mohli bysme se buď pohoršovat nad jeho zvráceností nebo naopak tleskat jeho odvaze (každý dle nátury). Bohužel tyhle náznaky pouze vyplývají z původního herního scénáře "přijdou prasata a ukradnou vejce" a žádný zjevný záměr tvůrců za nimi není. Takže ve výsledku se jedná pouze o nudný a nevtipný animovaný film, který se jen snaží přiživit na popularitě hry Angy birds. Pokud by to přišlo nezáživé jen mě coby dospělému, pořád by šlo ještě namítnout že jde přece o dětský film. Ale když se u něj nesmějí a usínají (vlastní zkušenost) i děti, tak => celkový palec dolů.(15.5.2016)

Pěkně udělaná pohádka pro děti s pěkný a plynulým příběhem. Akorát mohlo být trochu víc akce, přece těch ptáku je tam celkem dost a tak se mohly trochu předvést se svými schopnostmi.(16.5.2016)

Za mě je film naprostá pecka!!! Trochu jsem se toho bál a moc jsem toho nečekal, ale reálie ze hry ve filmu nechybí a film je opravdu super! :-D(21.5.2016)

Veľa som od toho nečakal, pretože väčšinou ma takéto filmy zvyknú sklamať. Pomaly si začínam zvykať, že pri známych postavičkách (Angry Birds, Mimons) ukáže všetko to najlepšie v trailery. Tu to bolo presne o tom - najvtipnejšie scény už poznáte, čiže vás až tak nerozosmejú, a aj tak sú vlastne tie, ktoré vás rozosmejú najviac, pretože nič viac vtipnejšie už vo filme neuvidíte. A zvyšok je len priemerné dopozeraníčko. 3* som dal asi len kvôli tomu, že Angry Birds som nie tak dávno poriadne mastil. A tam to vlastne mohlo skončiť. Ak som hral hru a videl trailer, to by pokojne stačilo a vôbec som nemusel vidieť film, lebo nič nové nepriniesol. Čo sa týka politického kontextu, ktorý som si prečítal, myslím, že ide o bájne konšpiračné teórie. Preto, že je prasa zelené, to už nemusí znamenať, že ide o farbu islamu atď atď. Ale celkovo nuda.(1.6.2016)

Celkem v pohodě, ale nic nového... takovej klasický animák, který neurazí. Další angry movie? Proč ne. Jen to musí být vtipnější a o něco zajímavější děj, jinak ptáci půjdou brzo do prdele jako Rovio a jejich androidíci.(6.6.2016)

Ruďák je po hodně dlouhé době hrdina, se kterým se jde ztotožnit - nemá rád přehnané nadšení pro všechno, nemá rád děti, vadí mu pomalí chodci, nesnáší lidi (tedy v tomto případě ptáky) a má rád svůj klid. Já myslím, že je jako většina z nás.. :-D Za tu skvělou postavu jsem dotlačila i pátou hvězdičku, animáky nemusím, hru nehraji ale tady jsem se bavila.(19.6.2016)

Líp to vlastně ani nešlo. Opeřená parta naštvaných ptáků nezklamala a uhrála si to své. Je to prostě solidní zábava, která má to, co taková animovaná jednohubka může a hlavně co má (!) obsahovat - hodně barviček, tropický ostrov, pohodovou hudbu (soundtrack je našláplej!) a několik sympaťáků v hlavních rolích. Ruďák je parádní postavou tohoto ptačího světa a ostatní, až na Žluťáka, ani moc neotravují. Rozhodně by šla zrychlit první půlka (ta vykecávavější). Jít to v takovém tempu jako závěrečná, řekněme půl hodinka, pálím rovnou 4 hvězdy, protože od jisté události věci naberou ten správný spád a Angry Birds opravdu začnou útočit ve zběsilém tempu a to nejen na prasata, ale i na diváka. Navíc je to poměrně šílené, věrné herní předloze a k tomu některé vtipy parádní (zasmějí se myslím i dospělejší). Je to taková ta oddechovka pro dospělé po práci a pro děti, protože je to hodně barvitý, veselý animák. A navíc na to, že patří rozpočtem do "animáků druhé cenové", vše až moc dobře vypadá a je to prostě prča. Dvojku bych bral za dva roky v kině zas a znovu. Já za takové 3,5*, ale pozor (!) - přítelkyně za 5*. Já se v kině bavil, ona byla nadšená = no prostě dokonalá kombinace. 7/10(22.6.2016)

• srolyma

To je neuvěřitelný, z čeho všeho se teď dá udělat celovečerák. Co to bude příště? Solitaire? Z jednoduché hry na mobil jde udělat zase a jenom jednoduchý film. Děj v podstatě žádný. Na ostrov nelétavých hodných ptáků přijede flotila zelených (proč?) kulatých prasat, aby ptáčky obloudila a okradla. Ptáčci se nazlobí a pomstí. Konec zvonec. Celé natahované, občas nějaký ten vtípek pro dospělé, nějaký ten masakr pro dětičky pro zasmání a penízky z multikina se jen hrnou. Poučení z filmu – dětičky nebuďte milé a hodné, to nikam nevede, vždycky se musíte pořádně nasrat, všechno kolem sebe rozmlátit a všechny, kdo jsou proti vám zmasakrovat a zničit. A mají recht, jinak se těm magorům s ručníkem na hlavě, půlměsícem na krku a kalachem v ruce neubrání.(29.7.2016)

Klasická letní odrhovačka. Na odpočinuní fajná. Děj je prostě blbý, co si budeme nalhávat, ale postava Ruďase je fajně napsané. A mnohé vtipy a narážky prostě děcka nemůžou přijmout a nepochopí. Příjemná podívaná, ale jednou stačilo:)(31.7.2016)

Pokud by byli lidi opravdu schopni hodnotit v rozsahu 0-5 hvězdiček, tak si film skutečně zaslouží těch 60%. Faktem ale je, že tady se rozdávají hvězdičky kdejaké vyhypované sračce, takže si dovolím dát čtyři, protože toto není na úrovni Batman vs Superman ani omylem. Animace dobrá, hlasy super, děj je primitivní, ale tak je to pohádka, pokud tu někdo čekal shakespearovské drama tak je mimo. Vtipných i roztomilých momentů bylo mraky, stačí jen nebýt morous a umět se bavit. Poměrně překvapivá je pro mě i narážka na problém migrace. V rámci shlédnutelných komedií je to dobré a rozhodně míň debilní než komedie typu Pařba kdekoliv.(4.9.2016)

Žiadne veľké prekvapenie sa nedeje. Na druhej strane však treba povedať, že to nie je zlý. Potreboval by to lepší príbeh a premyslený dejový pasáž. Z hľadiska charakterov takmer nie je čo vytknúť. PS: Pesnička od Black Sabbath (Pranoid) pre scény pri úvodných titulkoch ma potešil. Osobné hodnotenie: 72% (***) (17.9.2016)

Pokud vypnete mozek nečekaně vtipné a koukatelné. Pokud mozek zapnete dostanete řadu více či méně jasných vtipných narážek na různé filmy, hry, politickou a náboženskou situaci ve světě.(27.1.2017)

Film pro děti plný myšlenek, které pochopí spíš dospělí diváci.(28.6.2017)

Animovaná jednohubka, akých sa dnes točí na tony. Pekné, milé, farebné, ale bez akéhokoľvek prekvapenia a niečoho navyše. Len žmýkanina obľúbenej hry určená hlavne pre detské publikum, ktorá dospeláka len ťažko nadchne. Už len čakám, kedy budú Happy Tree Friends vo filme, možno sa raz dočkám. Toto je u mňa len čisto priemerný animák. 50 %(25.10.2017)

Svůj účel to splnilo. Nejenže to pobavilo mého malého synovce, ale v některých pasážích i mne samotnou. Skvěle zpracovaná grafika, která je pěkně doplněná písničkami. Přesto by si to zasloužilo aspoň o trošičku rozumnější příběh. Jinak super, především však pro děti.(20.12.2017)

Priemerný animák, ktorý nejako extra nenadchne. Animácia je priemerná a príbeh tuctový. Ale humor tomu nechýba.(27.12.2017)

Tak hodnotenia hovoria za všetko. Škoda, veľký potenciál úspešenej hry s rôznymi charakterovými postavami mohol byť základom pre skvelý animák. Zopár úsmevov vyčaril, no menej, ako sa dá očakávať.(23.9.2018)

Tak už to mám za sebou.Film jsem si odseděl v kině s dcerou a musím říct,že mi ta hodina a půl docela utekla.Určitě jsem to čekal horší.Postavy ptáků a prasat byly dobře animované.Všechno bylo barevné,některé vtípky nechutné.Dětem se to líbit bude.Pro nás dospělé taky pár vtípků,např. kniha Fifty shades of green v podpalubí prasat.Ničení města prasat na konci bylo taky super.Taky se mi líbil dabing.Jinak snad už nic.Za mě 3 hvězdičky.(15.5.2016)

Neurazí, nenadchne. Fanúšikovia a znalci hry sú vo výhode. Keby som hru nepoznal a vo filme nebol ujo Orol, tak ešte o hviezdu menej. No Orol fakt že pobavil a film neurazil.(16.5.2016)

Popravdě jsem na film nechtěl jít. Měl jsem v plánu jiný, ale nakonec jsem se odvážil Nevěřil jsem tomu a měl jsem strach, ale nakonec to žádný propadák nebyl, ale ani žádný úžas. Příběh žraloka, Shrek nebo Za plotem to jsou jiné úrovně. Ze začátku, když se příběh pomalu a klidně rozjížděl, jsem se bál, že na souboj nedojde. Párkrát jsem se zasmál, ale že by mi tekly slzy, to se zrovna říct nedá. Ani u Orla Mamlase jsem se zrovna nekutálel po sále smíchy. Dá se říct, že film začal být zajímavý až příjezdem prasat. Nejzajímavější až poslední boj. Čekal jsem více projevených schopností ptáčků. Ale ušlo to. Vypadá to i na pokračování a u této serie by to nemuselo být na škodu a vlastně konec může být stále takový otevřený. Slušná trojka. První animák v letošním roce. Aspoň neurazil.(1.6.2016)

• bican1

Na hře jsem nějakou dobu ujížděl, ale film mě celkem zklamal. Čekal jsem víc vtipu.(12.6.2016)

• Baru.No1

Tento animák mě zklamal, první polovinu jsem prospala. Byla o ničem. Celá první část se děsně vlekla a ani mi nepřipadala tak moc vtipná. Druhá část už byla o něco záživnější, ale že bych z toho byla nadšená to se říci nedá. Nejlepší byl asi konec, kde se začala hra, odrážet ve filmu.(15.6.2016)

Na film o jedné nepříliš rozvětvené hře to ujde. Dokážu si představit, že děti v kině opravdu zabaví a nadchne. Dokonce bych řekl, že je i jedním z nejpovedenějších herních filmů pro dospělé. Hezké prostředí, docela vtipný scénář i slušná zápletka. Pokud budu věřit v částečně konspirační teorie - rozzlobené trio v barvách německé vlajky a zelená prasata, tak to má i nečekaný přesah.(15.6.2016)

Já musím dát plné hodnocení. Můj syn Angry Birds miluje, ať v PC nebo si s nimi hraje...A když jsme se dozvěděli, že bude film, odpočítávali jsme dny. Kino bylo plné a i kdyz šlo spíše slyset dětské publikum, zklamaná jsem nebyla. Přesně takový děj jsem ocekavala, jednoduché, pěkná animace, občas jsem se i zasmála. Řekla bych, že je to určeno pro děti a u nich to účel splnilo na 100% :))(27.6.2016)

Nééééé, to bylo úžasný, fakt...skvělá sranda, úžasný hlášky...pecka(19.7.2016)

• stanyko

Na jedno pozrietie fajn, no na animak tam bolo primalo gagov a dobrych vtipkov. Taktiez necakajte nejaky hlbsi zmysel daneho filmu, oproti pixarskym pribehom tu nie je ani len pokus o vstiepenie nejakeho ponaucenia pre divaka..(31.7.2016)

• jizvoun

Dávám 2 hvězdy, protože moderní animované pohádky mě nebaví a tato nebyla vyjímkou. Důvodem, proč jsem na film koukal, byla moje zvědavost, jak bude ve filmu pro mě oblíbená hra vypadat. Být mi tak o 20 let méně, asi by mi to přišlo zábavné a vtipné, nicméně dnes mi to nic neříká.(1.8.2016)

• NSN

Všude samý ptáci. Barevný, malý, velký, ukvákaný a ukecaný. Půlhodina stačila.(3.8.2016)

Hezké na tom bylo především to, jak využili vlastnosti jednotlivých druhů ptáků z hry i ve filmu. Jinak to nenadchne, ani příliš neurazí.(6.9.2016)

Asi jsem koukala na jiný film než ostatní. Já Angry Birds ve filmu řadím k velice povedeným animáčkům. Obrazově super, krásné barvičky, animaci nemám co vytknout, hudba zajímavě vybraná, rytmy to byly chytlavé. A se scénářem jsem neměla sebemenší problém. Výborně jsem se bavila. Byla to jedna bezva hláška za druhou, v několika okamžicích jsem se od plic zasmála. Přirovnání k uprchlické krizi, co jsem se tady dočetla, mi přijde absurdní, nic takového bych v tom nehledala. Někteří si prostě věci moc berou a vidí ve všem nějaký skrytý politický nebo společenský význam. Angry Birds si mě získali a rozhodně zůstanou mezi mými oblíbenými animovanými snímky. Prostě byli srandovní a tečka.(14.9.2016)

• david666

Animace super - jinak strašná slátanina(20.9.2016)

Jednoduchý, zábavný, nápaditý a krátký film. Slušná, ale taky hodně osobitá animace. Hodněkrát jsem se zasmál. Hlavní hrdina je bezproblémů uvěřitelný a fandil jsem mu. Ostatní "postavy" taky dobrý, zvláště tři kámoši a orel. Dobrý písničkový soundtrack a podařené gagy. Celkem spokojenost, jen by to mohlo trochu rychleji ubíhat a samotné podstatě filmu (přestřelce s prasaty) věnovat více minut, protože akční scény se zpomalenými záběry jsou super.(24.9.2016)

Až na pár dobrých animací a vtipných ksichtíků nic moc film.... Animáky mám ráda, ale tento mě nijak zvlášť nezaujal a nemám nic, co bych vyloženě vytkla nebo vyzdvihla...(6.11.2016)

Prekvapivo vtipná adaptácia kultovej hry. Pár krát som sa aj zo srdca zasmial. Treba však povedať, že je to animák, ktorý primárne nie je určený pre nejakú cieľovú skupinu. Oproti Ice age 5 je to však top animák...(6.11.2016)

Nemůžu si pomoct, jako ptákovina je to na jedničku.(12.12.2016)

Totálně ulítlá prasečina :-) //viděno na DVD: 79%(28.12.2016)

85% - komentář 20ti slovy: Krásná animace, pěkné 3D, vtipné hlášky, zábavní ptáci a samozřejmě, finální bitva byla skvělá. Nečekal bych to, ale bavil jsem se výborně!(10.1.2017)

Vyplajznúť za to prachy v kine, asi by som bola angry, ale doma na nedeľné poobedie - prečo nie? Blbina s množstvom popkultúrnych narážok, ktorá sa zavďačí aj fanúšikom hry. Počítam, že novodobé rozprávky už sa trendu nevhodných či na dospelých mieracich vtipov nezbavia (keď Mighty Eagle začal šťať do jazierka, padla mi sánka).(15.1.2017)

Jelikož jsme to hrály, tak jsme se na film moc těšili. Děti nadšený, já spokojená a moje mamka otřesená :D Líbila se mi zápletka, charaktery (např. Žluťas je top) a spád... nemůžu si stěžovat :)(2.5.2017)

• marrrrian

A najlepšie je, že vôbec netuším, za čo som dal až jednu hviezdu. Veď som to ani nedopozeral. Aháá, asi za hru. Takže vlastne za niečo úplne iné.(11.7.2017)

Jako vyšší level počítačové hry jsem od toho nic nečekala a tím pádem dokonce i bavila..dobrá zábava bez vyšších ambicí..(6.10.2017)

• Noosal

Možná už jsem s toho vyrostl ale tohle byl jeden velkej animovanej paskvil. Angry birds maji ruce a nohy, přiběh je naprosto stupidní a dětský. Jeden z nejhorších animaků.(22.11.2017)

Byla to takova ptákovina s prevážně jednoduchými vtípky pro deti, ale občas tam byly celkem zajímavý narážky a fóry na prasata, což bylo určitě spíš pro dospěláky. Mě osobně se to líbilo a dětem taky, takže taková vtipná "ptákovina" :-). Prostě pohodovej nenáročnej film pro celou rodinu. Celkem 3,5* = 4*(4.10.2018)

Milé hlášky či detaily, občas vtipné charaktery.(19.11.2018)

Proc ne? Legrace to byla.(15.6.2019)

Krásný příklad jak promarnit šanci na hit. Opravdu pěknou stylizaci a animaci celého snímku (dlouho se mi na něco tak pěkně nekoukalo) dokázala přebít slabost scénáře. Film je (a obzvlášť v první polovině) vlastně jedna velká nuda. Vtípky jsou slabé i na dětský fim - např. u Zootropolis se dcerka (6let) bavila a smála rozhodně víc a to má Angry Birds ráda. Druhá polovina alias Odveta prasatům úroveň značně zvedne a zároveň nejvíce odkazuje na svůj původ ve hře. Pokud to mám brát jako film podle hry, řadí se rozhodně k těm lepším. Jenže ona zábavnější část je bohužel proti té k uzoufání nudné mnohem kratší a celkově slabší dojem z celku napravit nedokáže. Angry Birds jsou jako celek vlastně velké zklamání - veké naděje zabité scénářem. A vedle Zootropolis, pro mě největšího animovaného překvapení za poslední roky? To snad ani nemá cenu. Škoda, velká škoda.(12.5.2016)

Jako velký fanoušek Angry Birds jsem se u filmu celkem bavil. Obzvlášť jsem ocenil daingové obsazení, kdy hlasy na postavy pasovaly a vytvářely perfektní zážitek. Velkou pochvalu si také zasluhuje scéna s ničením města.(15.5.2016)

Dobrej film jen mě trošku zklamal dabing pro Reda který měl na starost ten který daboval Grue z Já padouch ale zace potěšil pro krále prasat Leonarda o který se postaral herec který daboval Homer ze seriálu Simpsonovi(15.5.2016)

...ale celkom fajn zábava... 60%(15.5.2016)

• bigmatko

pre malých divákov to bude zrejme zábavné ale ani nie tak kvôli príbehu ako kvôli jednotlivým postavičkám. Angry Birds je pre mňa jeden zo slabších animákov. dá sa na to pozerať ale nič extra od toho nečakajte. skôr je to také na kolene vyrobené predstavenie ktoré nemá žiadnu hlbšiu myšlienku.(16.5.2016)

Pokud jste fanoušci herní série, pak film doporučuji, užijete si to a potvrdíte čtyři hvězdy v hodnocení, ostatní spíš uberou na průměr. Film využívá základní ptáky (červený Ruďák, žlutý Chuck, černý Bombas, svalnatý obrovský Terence, ale třeba i bílá paní učitelka, prdící výbušné koule, a pár dalších v epizodních rolí). Jejich charaktery jsou pohříchu nevyužity, jde jen o to překousnout nezbytnou zápletku - ha, Prasata!!!, a jde se na demolice známe z herní série. Ortodoxní Birďáci se tak dočkají i Orla, vše je děláno pro 3D, což ubírá filmu na konzistenci. Tvůrci upřednostňují triky před příběhem, jádro 3D však přichází až v druhé půlce filmu.(17.5.2016)

Tak určitě, když se na to podívám jako dospělý asi bych možná dal menší hodnocení, ale je to pro děti a pro tyto je to úžasná zábava a je to hodně vtipné...občas i pro dospělé.... děti opakují pořád hlášky z filmu a předhánějí se, kdo je kdo..:-)(19.5.2016)

Jako trailer se mi moc líbil, film už bohužel méně. Opět mě tísnil nucený humor a některé scény, které jsem pak ani pro jejich blbost nevnímal. Ale spousta opravdu vtipných momentů mě vždy znovu vtáhla do děje a on i ten příběh nestál úplně za starou bačkoru. Přesto všechno si to více jako 65% nezaslouží. :)(22.5.2016)

Zábavný animák ktorý verne pripomína situáciu v dnešnej Európe kedy čelíme masívnemu útoku darmožráčov ktorí nás nenávidia a nemôžeme od nich čakať nič dobré :((23.5.2016)

Dlouho jsem se animáku tak nezasmál...výborná věc(25.5.2016)

Od snímku jsem nečekal vůbec nic, ale mile překvapil. 7/10(25.5.2016)

Animák pre deti a politika? To mi k sebe nejde. Ale musim povedať, že boli miesta, kde som sa velmi pobavila a nasmiala. Avšak nemení to nič na tom, že ide o priemerny animak s klasickou schémou (outsider vsetko zachrani).(30.5.2016)

• Bednobuch

Upřímně tedy nic moc. Vlastně veškerá pointa je řečena už v trailerech. A co je horší, tak i dost těch dobrých vtipů je už prozrazena. Takže jsem se párkrát zasmál a to bylo vše. Starší děti smáli a menší moc nechápali. Takže dost zklamání.(30.5.2016)

• Martin29

Více než 40 procent ani náhodou. Už, když jsem četl, že podle toho chtějí točit film měl jsem obavy a ty byly oprávněné. Pousmál jsem se tak 2krát (Kelvin Prase a 50 Odstínů Zelené) většina vtipů je pak o ničem (hned na začátku třeba padání na strom na koule na hlavu to už jsem viděl x krát a nudí to). Pobavila postava Matildy Bombase a Terence zbytek moc ne třeba Chuck mě vyloženě iritoval. Díky za titulky Bac(30.5.2016)

Pro děti velmi zábavné. A to je důležité.(4.6.2016)

• MirINDay

Animák s obrovskou propagandou. Sázel hlavně na jméno a to mě snad polovinu filmu dost štvalo. V rozuzlení konečně sleduju to, na co jsem čekal celou hodinu. Ale ani konec všechno to zklamání nezakryl. A co se týče politické nekorektnosti - někteří lidi jsou fakt hlupáci a hledají skryté myšlenky tam, kde nejsou.(8.6.2016)

Poněkud slabší. Humor Homera ( jakožto i hlas ;) ) u hlavního prasete to chvilema obohatil . Sem tam nějaká scenka co mně donutila se pousmát. Největší sranda byly dvojčata prasat z Osvícení . Jinak hodně hluboké když si na místě soudce sovy představite Merkelovou a na místě prasat současné přistěhovalce a migranty . Má to hlubší myšlenku děti . Hlubší a krutou .(15.6.2016)

Celkem kravina pro zasmání, pátou hvězdičku to má ode mě za politicky nekorektní odkaz na současnou situaci v Evropě(19.6.2016)

Udělat film podle hry na mobil to už je umění :D :D(28.6.2016)

• Pcermis

Film úplně o ničem. Potenciál tam byl ale zůstal nevyužit.(27.7.2016)

• malahradna

kto hral hru, film ani vidieť nemusel...ja som na to vzal synovca a neter, inak by som si to s radosťou nechal ujsť(15.8.2016)

Zo začiatku som si myslel že to bude nejaká blbovina, ale po chvíly ma to celkom zaujalo, aj ked nesúhlasim s tým že všetko treba riešiť zo zlosťou, niektore scény boli celkom vtipné napr. jak čúra ten orol.(18.8.2016)

Me film hodne pobavil.. Uprimne po dlouhatanske dobe konecne animak, ktery me rozesmal hned nekolikrat po sobe a ani trapny mi nepripadal. Ale kdovi, treba v tom hraje i jistou roli fakt, ze jsem touto hrou nepolibena.. V zivote jsem ji nemela stazenou ani na telefonu a ani v pc a dokonce jsem ani nemela tu cest ji zkusit hrat.. Takze mi museli nektera fakta po shlednuti vysvetlit, ale mozna prave diky tomu jsem nemela na film tak prisny pohled co kde nesedelo popripade co by slo udelat lepe.. Film ma hlavne bavit a to u me probehlo na plnych 100%(7.9.2016)

Fantastická ptákovina!!!!! :D(12.9.2016)

• Chenile

2* jsou za par opravdu vtipnych situaci.. bez nich by to byl cisty odpad..(15.9.2016)

Príjemné prekvapenie v podobe krásnej animácie, vtipných momentov a kreatívnych scén v súvislosti s hrami- to je Angry Birds vo filme.(16.9.2016)

Kdo hrál hru, musí tohle vidět. Zasměje se stejně jako u hry. Od shlédnutí u nás "jede" "jezírko nechutnosti" při každé sebemenší příležitosti.(20.10.2016)

On tu hrál Dinklage? Angry birds jsem na iPhonu pařil co to dalo (Rio a In space). Ale k filmu: Těšil jsem se, ale i mírně obával, protože už tak zhruba vím, jak občas dopadaj filmy podle her. Ruďák byl správně nasranej, můj herní oblíbenec Chuck skvěle nadabovanej Dolanským, King pig vtipnej. V týhle době, kdy migrace vévodí všem médiim, byli Angry Birds ‚tenkým ledem‘. Ale neutopili se, ani nezmrzli.(22.10.2016)

Prekvapivo vtipné, svižné s nulovým dejom a veľkou porciou akcie vo finále. Proste Angry Birds.(17.11.2016)

Neposkvrněn hrou jsem celkem spokojený. Ptáci jsou skvělí a každý má nějakou osobnost a dost prostoru ji předvést. Žluťák rules. Prasata už jsou o poznání horší a nebavila. Celkem bych uvítal nějakou dospělou verzi s haldou vulgarit. To by tomu myslím sedlo.(17.11.2016)

V pohodě film, děti ho milují.(29.11.2016)

herecké obsazení je super- kate mckinnon a maya rudolph jsou královny(27.12.2016)

Für mich - 60%, - /nuda, nuda, nuda, takhle dopadaj filmy podle her/, + /jezírko moudrosti jednoznačně nejlepší scéna celýho filmu, retro písničky potěšily/, hodnocení - tak zase po dlouhé době jeden animák, co byl dosti průměrnej, na animáky moc nejsem a tohleto bylo sotva průměrný, sice podle hry, co jsem kdysi hrál, ale jinak nic moc, byla to pěkná volovina(11.1.2017)

Já se bavil. Opravdu a upřímně jsem se zasmál vtipům a to už se mi dlouho nestalo. Příběh by měl být asi pro děti i pro dospělé a já můžu potvrdit, že i já i mé děti jsme se nenudili. Dokonce mé děti udržely pozornost po celý film a to už je co říct. Animace jsou propracované. Příběh je jednoduchý, ale nenudí. Moc se mi líbilo rozuzlení a vysvětlení toho, proč jsou vlastně "angry" birds. Vřele doporučuju.(14.1.2017)

Milé, príjemné, dobre pozerateľné, krásne farebné, animák, ktorý má všetko, čo má mať. Ja som sa rozhodne bavil :)(20.1.2017)

Tak tuhle hru jsem svého času hrál dost často, ale filmové zpracování bohužel zůstalo daaleko za mým očekáváním...Místy vtipné, ale jako celek to moc nefunguje.(9.3.2017)

Mně se to teda hodně líbilo. Několik výborných hlášek a scének, které děti sice nepochopí, ale i proto je to dobré i pro děti a dospělé.(13.3.2017)

Na ptačím ostrově žijí šťastní, nelétaví ptáci. Pak přijede loď s prasaty co ukradnou vejce. Sem tam vtip. (2D dabing) Rozpočet: $ 73 miliónů, Tržby: $ 349,779 miliónů.(15.3.2017)

velice skvěle natočeno. Vtipné především. filmu nemám co vytknout. koukám se na něj pořád dokola :)(3.5.2017)

Podivný a rozporuplný zážitek. Po rychlém úvodu s dobrým tempem je to jako jízda na horské dráze. Chvíli to má fakt spád a chvíli je to naopak nuda k uzoufání. Podobně i fóry jsou buď vtipné a funkční nebo špatné až trapné. Angry Birds navíc jaksi neví, na koho jsou vlastně cílení. Pro prcky je tam až moc sarkastického humoru a možná i sexistických narážek, pro dospělé zase moc jednoduchý a dětský příběh. Na druhou stranu si ale myslím, že na zpracování mobilní hry (které jsem mimochodem nikdy neholdoval) to nedopadlo zase tak zle, jak by se dalo čekat. P.S.: Někteří musí hledat politické metafory opravdu všude. Obzvlášť animákům to opravdu škodí, protože se často zapomíná na nějaké obecné, prostší poselství, je-li ho nutno vůbec hledat (jako v tomto případě, protože tenhle animák je spíše ze soudku zábavná ptákovina - doslova).(25.11.2017)

Film byl sranda,ale nic moc příběh(7.5.2019)

CO čekat od filmu, od kterého se dají čekat Angry birds a Prasata? Zřejmě pár prasat a pár ptáků, co dělají blbosti, kterým se zasmějí děti a prohodí pár hlášek pro dospělé, kteří strávili stovky hodin na záchodech aby udělali tři hvězdy. Film není nudný, ale už si nemyslím, že bych ho chtěl kdy jindy vidět znovu.(17.6.2019)